Strona główna Styl życia Kolorowe metale a najmodniejsze, współczesne trendy wnętrzarskie

Kolorowe metale a najmodniejsze, współczesne trendy wnętrzarskie

1323
0
metale w wystroju wnętrz
Metale stanowią bardzo atrakcyjne tworzywo do tworzenia modnych wnętrz

Sedno tkwi zazwyczaj w szczegółach. Dlatego, bez względu na rodzaj aranżacji wnętrza, powinniśmy zadbać nie tylko o ogólny wystrój, ale też zastosowanie odpowiednich akcesoriów, które budują klimat i charakter każdej przestrzeni. Metale jako tworzywo mogą okazać się w tym niezwykle atrakcyjne.

Spośród wielu aktualnie popularnych trendów, projektanci i osoby prywatne coraz częściej decydują się na wprowadzenie do pomieszczeń przedmiotów wykonanych z kolorowych metali. Co jest w nich tak magnetycznego, że regularnie pojawiają się w modnych wnętrzach?

Lśniące odcienie stylu – jakie metale są obecnie na topie?

Subtelny połysk, gładka, odbijająca światło powierzchnia – metale od wieków stanowią jeden z głównych surowców, wykorzystywanych do produkcji wyposażenia wnętrz i przedmiotów użytkowych. Trudno się dziwić. Są niezmiernie trwałe, a także potrafią pięknie się prezentować.

Oprócz klasycznych, srebrzystych materiałów, wielu projektantów wykorzystuje obecnie barwne surowce. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • miedź,
  • mosiądz,
  • brąz.

Oprócz czystych pierwiastków i stopów, używa się również metali, poddawanych procesowi anodowania. Dodanie do elektrolitów substancji barwiących pozwala uzyskać charakterystyczną fakturę oraz piękny i trwały kolor. Eleganckie produkty tego typu oferuje sklep z lampami Lampy.it, w którym stawia się na wysoką jakość i piękny wygląd wszystkich opraw oświetleniowych.

Do czego wykorzystać metale kolorowe?

Jeśli zdecydujemy się na dodatki z barwnego surowca, warto konsekwentnie wykorzystywać go w różnych elementach wyposażenia, aby utrzymać spójność całej przestrzeni.

Jakie akcesoria wykonuje się najczęściej z kolorowych metali? Ich trwałość i piękny wygląd sprawiają, że wytwarza się z nich niemal wszystkie elementy wyposażenia – od mebli, przez produkty oświetleniowe, o których wspominaliśmy już wcześniej, aż po włączniki światła oraz akcesoria ozdobne, jak wazony i ramki na zdjęcia.

Warto pamiętać, że piękny połysk metalu powinien być głównie uzupełnieniem dla innych materiałów i faktur. Nadmiar błyszczących, wypolerowanych powierzchni bywa bowiem drażniący i męczący dla ludzi, zwłaszcza w jasnych wnętrzach, w których prowadzi do powstania efektu olśnienia.

Zachowajmy zatem zdrowy rozsądek i barwny metal, mocno przykuwający wzrok, stosujmy wyłącznie przy subtelnych detalach lub przy jednym, głównym akcencie dekoracyjnym danej przestrzeni.

Z jakimi kolorami warto łączyć kolorowe metale w modnych wnętrzach?

Pozostaje jeszcze zasadnicze pytanie, z czym najlepiej łączyć intensywne metale kolorowe we wnętrzach. Stosuje się dwie główne zasady – monochromatyczność oraz kontrasty.

W przypadku jednej palety barwnej, warto wybrać mniej intensywne metale kolorowe. Subtelne złoto oraz mosiądz pięknie wpisują się w jasne przestrzenie, w których kolory wzajemnie się przenikają. Uzyskujemy dzięki temu efekt wyrafinowanej elegancji i czystości wnętrza, przy równoczesnym optycznym powiększeniu nawet niewielkiego pomieszczenia.

Zabieg ten sprawdza się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, klasycznych i historyzujących.

Z kolei, jeśli chcemy uzyskać wyraziste kontrasty, najlepiej sprawdzają się odcienie miedzi, o szczególnie mocnym kolorze. Projektanci często rekomendują łączenie jej z równie intensywnym turkusem. Pozwala to uzyskać modne, energetyczne i bardzo nowoczesne wnętrza.

Gra kolorem w modnych wnętrzach

Nowoczesne wnętrza w głównej mierze stawiają na kolor, który spełnia podstawową rolę dekoracyjną. W aranżacjach odchodzi się od mocno ozdobnych przedmiotów, a w zamian przykłada wielką wagę do wyrazistych barw, budujących całą przestrzeń.

Obecnie, metale znów stały się bardzo popularne i powszechnie używa się ich do produkcji przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Dzięki nim, budujemy aranżacje nowoczesne, komfortowe, a przy tym wyraziste i bardzo eleganckie.

Jeśli szukacie zatem sposobu, żeby Wasze wnętrza zalśniły nowym blaskiem, wybierzcie najmodniejsze, barwne dodatki metalowe, od których naprawdę trudno oderwać wzrok.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.