Strona główna Styl życia Sprzątanie – czego nie robić

Sprzątanie – czego nie robić

1343
0
sprzątanie
Podczas sprzątania w domu wiele osób popełnia klasyczne błędy, których warto unikać

Mało kto lubi sprzątanie, ale bardzo często jest ono konieczne. Szczególnie ważne jest przed wszelkimi świętami i uroczystościami. Bardzo często jednak popełniamy typowe błędy, których warto unikać. Czego zatem nie warto robić?

Sprzątanie to nieodłączny element naszego życia. Każda pani domu ma swoje zasady i swoje metody, jednak czasami trudno jest mimo wysiłku i poświęconego czasu osiągnąć oczekiwane efekty. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ wiele osób popełnia podstawowe błędy, które utrudniają wykonanie pracy w pełni. Czego zatem należy unikać?

Mycie okien

Podstawowym błędem związanym z myciem okien jest robienie tego w słoneczny dzień. Wydaje się, że ciepły i słoneczny dzień to najbardziej sprzyjająca aura – ale wcale tak nie jest. W takich warunkach bardzo szybko wysycha bowiem płyn do mycia okien, co sprawia że na szybach pojawiają się nieestetyczne zacieki. Dlatego okna powinno się myć w dni niezbyt słoneczne lub w godzinach wieczornych. Wtedy efekty będą najlepsze.

Stosowanie sprayu do czyszczenia

Wiele osób w czasie sprzątania używa różnych środków do czyszczenia, w tym środków w sprayu. Jednak mamy tendencję do tego, by środkiem spryskiwać brudne powierzchnie – a to nie jest właściwe. Dlaczego? W ten sposób pozostawiamy na powierzchni osad, który ciężko jest usunąć. Poza tym niektóre środki są dość mocne i mogłyby uszkodzić delikatną powierzchnię. Dużo lepszym rozwiązaniem jest spryskiwanie szmatki, którą przecieramy zabrudzoną powierzchnię. Osiągniemy lepszy efekt, a zużyjemy mniej preparatu.

Plamy na dywanie

Plamy na dywanie to częsty problem. Można je skutecznie usunąć, jednak trzeba wiedzieć jak. Błędem jest jedynie powierzchowne wytarcie plam, co niestety robimy najczęściej. Brud utrzymuje się w głębi dywanu i może po jakimś czasie ponownie się uwidocznić. Dlatego koniecznie trzeba postarać pozbyć się plamy w skuteczniejszy sposób. Jak to zrobić? Trzeba do plamy przykładać ręcznik papierowy, by wchłoną płyn – tak długo, aż ręcznik będzie czysty. Czasami konieczne okaże się użycie odplamiacza.

Odkurzanie

W domach mamy różne powierzchnie – dywany, płytki, drewno. Najczęściej wszystkie odkurzamy tą samą końcówką – jednak w wielu wypadkach nie pozbędziemy się kurzu czy sierści. Dlatego tak ważne jest, by wyposażyć się w specjalne końcówki przeznaczone do różnych powierzchni. Wtedy sprzątanie będzie najbardziej efektywne.

Sprzątanie bez rękawiczek

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – większość osób w czasie sprzątania nie korzysta z rękawiczek ochronnych. A jest to ogromny błąd, gdyż w ten sposób narażamy skórę na działanie licznych detergentów i środków czyszczących. Dlatego należy koniecznie wyposażyć się w rękawiczki, które ochronią skórę przed wysuszeniem czy podrażnieniem.

Źródło: accommo.pl

Poprzedni artykułSolarium – Jak bezpiecznie korzystać
Następny artykułBiżuteria dla panny młodej
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.