Strona główna Styl życia 5 miast Toskanii, które koniecznie musicie odwiedzić

5 miast Toskanii, które koniecznie musicie odwiedzić

437
0
Warto pojechać do Toskanii
Nie tylko miasta Toskanii są warte zwiedzania.

We włoskim regionie Toskanii znajduje się 5 miast, które trzeba odwiedzić obowiązkowo z wielu powodów. I to nie tylko artystycznych czy estetycznych.

Są to miejsca do których warto się wybrać na dłuższe wakacje, bo okres siedmiu dni należy uznać za absolutnie minimalny. Można tam znaleźć wiele uroków, znaczną ilość miejsc wartych zwiedzenia i bardzo wiele eleganckich restauracji oraz sklepów. Najważniejszy jest jednak niewiarygodny klimat tych miejsc.

Florencja

Florencja w Toskanii
Florencja jest najbardziej znanym miastem Toskanii.

Jednym z najważniejszych ośrodków włoskiej architektury i sztuki w okresie renesansu była Florencja. Tutaj można doświadczyć oszałamiającego wachlarzu wspaniałych atrakcji takich jak wielki plac w centrum miasta oraz baptysterium i katedra, w których zawsze roi się od turystów przez cały rok. We Florencji znajdują się również najwspanialsze muzea, w których można zobaczyć jedne z najbardziej znanych na świecie rzeźb i obrazów. W tym pięknym mieście można również spotkać niezwykle piękne pałace książęcego rodu Medyceuszy. Historia Florencji po prostu wciąga, a jej urok nie daje wytchnienia.

Siena

Siena jest miastem Toskanii
Siena jest jednym z ważniejszych centrów turystycznych Toskanii.

Jeśli chcesz cieszyć się niezwykłym krajobrazem, Siena z pewnością zachwyci Cię swoimi niesamowitymi widokami. To średniowieczne miasteczko Toskanii jest położone na wzgórzu, a swoją popularność zawdzięcza niespotykanym zabytkom i architekturze. W centrum znajduje się wyjątkowo duży i piękny plac, Piazza del Campo. Stąd można również zobaczyć dominującą nad nim dzwonnicę, znaną jako Torre del Mangia. Katedry i historyczne muzea są także popularnymi miejscami wśród turystów.

Pisa

Pisa - miasto w Toskanii
Krzywa wieża jest niewątpliwie główną wizytówką miasta i regionu Toskanii.

Jeśli chcesz z bliska zobaczyć Krzywą Wieżę w Pizie, ta atrakcja ma łatwy dostęp. Oprócz słynnej na cały świat budowli, w pobliżu znajduje się wspaniałe baptysterium i katedra, wraz z kolekcją rzeźb, winnic i parków . Północna część regionu tętni niezwykłymi atrakcjami, co czyni go doskonałym miejscem i wartym do rozważenia podczas planowania pobytu w Toskanii. Stąd można również zrobić niedalekie wypady nad piękne plaże Toskanii.

Lucca

Lucca, miasto Toskanii
Lucca jest coraz chętniej docenianym przez turystów miastem Toskanii.

Jedno z najpiękniejszych włoskich miast otoczonych murem. Lucca jest rodzinnym miastem znanego kompozytora Giacomo Pucciniego. Jeżeli planujesz nieśpieszną podróż, koniecznie powinieneś skusić się na jazdę rowerem lub pieszą wycieczkę wyznaczonym szlakiem, biegnącym wzdłuż muru. Uświadczysz wówczas pięknych i niezapomnianych widoków zabytkowego centrum. Oprócz wspaniale zachowanych wież licznych zabytkowych budynków, można cieszyć się widokiem zachwycających ulic i dawnych rozwiązań urbanistycznych.

Cortona

Cortona - miasto Toskanii
Cortona jest miasteczkiem w prowincji Arezzo oraz regionie Toskanii.

Kolejnym uroczym i wartym odwiedzenia miasteczkiem jest położona na wzgórzu Cortona. Została ona doceniona w znanej książce p.t. „Pod słońcem Toskanii”. Miasto jest otoczone murami z epoki Etrusków, których wiek szacuje się na około 3000 lat. Cortona znana jest z wiernego zachowania swojej historii, którą nawet niewprawne oko doceni w unikalnej architekturze.

Jeżeli rozważacie wyjazd do Włoch koniecznie przemyślcie zwiedzenie któryś z wybranych miast Toskanii. Powinniście się jednak spodziewać, że urok i niezapomniana atmosfera spowoduje u Was chęć częstych powrotów i dalszych eksploracji tego wspaniałego zakątka ziemi.

Poprzedni artykułCzekolada – 9 efektów działania
Następny artykuł5 pokarmów w walce z bólem głowy
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.