Strona główna Styl życia Wakacje w Toskanii – Co trzeba zobaczyć

Wakacje w Toskanii – Co trzeba zobaczyć

1295
0
wakacje w Toskanii
Nie tylko miasta Toskanii są warte zwiedzania.

We włoskim regionie Toskanii znajduje się co najmniej 5 miast, które trzeba odwiedzić obowiązkowo z wielu powodów. I to nie tylko artystycznych czy estetycznych. Zapewnią one niezapomniane wspomnienia i możliwość zderzenia z niepowtarzalnymi formami ludzkiego geniuszu. Sprawdźmy zatem dlaczego warto wybrać się na wakacje w Toskanii.

Toskania obejmuje miejsca, do których warto się wybrać na dłuższe wakacje, bo okres siedmiu dni należy uznać za absolutnie minimalny. Można tam znaleźć wiele uroków, znaczną ilość miejsc wartych zwiedzenia i bardzo wiele eleganckich restauracji oraz sklepów. Najważniejszy jest jednak niewiarygodny klimat tych miejsc. Sprawdżmy zatem które miejsca trzeba koniecznie zobaczyć, jeśli wybieramy się na wakacje w Toskanii.

Wakacje w Toskanii

Wiele osób planuje wakacje w Toskanii, nie tylko ze względu na wyjątkowy klimat tego miejsca, ale też chęć poznania niezwykłych dokonań dawnych twórców sztuki i budownictwa. Właśnie dlatego warto się tam wybrać i zobaczyć przynajmniej 5 najważniejszych miast tego regionu. Jakich? Wskazujemy poniżej.

Florencja

Florencja w Toskanii
Florencja jest najbardziej znanym miastem Toskanii.

Jednym z najważniejszych ośrodków włoskiej architektury i sztuki w okresie renesansu była Florencja. Tutaj można doświadczyć oszałamiającego wachlarzu wspaniałych atrakcji takich jak wielki plac w centrum miasta oraz baptysterium i katedra, w których zawsze roi się od turystów przez cały rok. We Florencji znajdują się również najwspanialsze muzea, w których można zobaczyć jedne z najbardziej znanych na świecie rzeźb i obrazów. W tym pięknym mieście można również spotkać niezwykle piękne pałace książęcego rodu Medyceuszy. Historia Florencji po prostu wciąga, a jej urok nie daje wytchnienia. Jeśli planujemy zatem Wakacje w Toskanii, Florencji na mapie podróży po prostu nie może zabraknąć.

Siena

Siena jest miastem Toskanii
Siena jest jednym z ważniejszych centrów turystycznych Toskanii.

Jeśli chcesz cieszyć się niezwykłym krajobrazem, Siena z pewnością zachwyci Cię swoimi niesamowitymi widokami. To średniowieczne miasteczko Toskanii jest położone na wzgórzu, a swoją popularność zawdzięcza niespotykanym zabytkom i architekturze. W centrum znajduje się wyjątkowo duży i piękny plac, Piazza del Campo. Stąd można również zobaczyć dominującą nad nim dzwonnicę, znaną jako Torre del Mangia. Katedry i historyczne muzea są także popularnymi miejscami wśród turystów. Siena to niewątpliwe jedno z atrakcyjniejszych miejsc na wakacje w Toskanii.

Pisa

Pisa - miasto w Toskanii
Krzywa wieża jest niewątpliwie główną wizytówką miasta i regionu Toskanii.

Jeśli chcesz z bliska zobaczyć Krzywą Wieżę w Pizie, ta atrakcja ma łatwy dostęp. Oprócz słynnej na cały świat budowli, w pobliżu znajduje się wspaniałe baptysterium i katedra, wraz z kolekcją rzeźb, winnic i parków . Północna część regionu tętni niezwykłymi atrakcjami, co czyni go doskonałym miejscem i wartym do rozważenia podczas planowania pobytu w Toskanii. Stąd można również zrobić niedalekie wypady nad piękne plaże Toskanii.

Lucca

Lucca, miasto Toskanii
Lucca jest coraz chętniej docenianym przez turystów miastem Toskanii.

Jedno z najpiękniejszych włoskich miast otoczonych murem. Lucca jest rodzinnym miastem znanego kompozytora Giacomo Pucciniego. Jeżeli planujesz nieśpieszną podróż, koniecznie powinieneś skusić się na jazdę rowerem lub pieszą wycieczkę wyznaczonym szlakiem, biegnącym wzdłuż muru. Uświadczysz wówczas pięknych i niezapomnianych widoków zabytkowego centrum. Oprócz wspaniale zachowanych wież licznych zabytkowych budynków, można cieszyć się widokiem zachwycających ulic i dawnych rozwiązań urbanistycznych.

Cortona

Cortona - miasto Toskanii
Cortona jest miasteczkiem w prowincji Arezzo oraz regionie Toskanii.

Kolejnym uroczym i wartym odwiedzenia miasteczkiem jest położona na wzgórzu Cortona. Została ona doceniona w znanej książce p.t. „Pod słońcem Toskanii”. Miasto jest otoczone murami z epoki Etrusków, których wiek szacuje się na około 3000 lat. Cortona znana jest z wiernego zachowania swojej historii, którą nawet niewprawne oko doceni w unikalnej architekturze.

Toskanię powinien odwiedzić każdy wykształcony człowiek

Jeżeli rozważacie wyjazd do Włoch koniecznie przemyślcie zwiedzenie któryś z wybranych miast Toskanii. Powinniście się jednak spodziewać, że urok i niezapomniana atmosfera spowoduje u Was chęć częstych powrotów i dalszych eksploracji tego wspaniałego zakątka ziemi. Wakacje w Toskanii zapewnią niewątpliwe możliwość obcowania z dziełami największych twórców sztuki i architektury, nie tylko okresu renesansu. A jak wiadomo, sztuka to doskonałe rozwiązanie na stres.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.