Strona główna Styl życia Komunia – organizacja uroczystości

Komunia – organizacja uroczystości

1008
0
komunia
Pierwsza komunia to niebywale ważna dla dzieci uroczystość

Maj to sezon komunii. O pewnych kwestiach warto pomyśleć już teraz, by nie stanąć przed wieloma dylematami na ostatnią chwilę.

Pierwsza Komunia to wyjątkowa okazja. Po pierwsze to duże przeżycie dla dziecka, po drugie – możliwość spotkania się całej rodziny. Dlatego warto pomyśleć o pięknej oprawie tej uroczystości.

Komunia a rodzinne spotkanie

Dobrym pomysłem jest zaproszenie bliskich na obiad do restauracji, zorganizowanie tortu specjalnie na tę okazję. Pamiętajmy jednak, że w dobrym stylu jest stworzenie atmosfery kameralnej uroczystości. Komunie przypominające małe wesela już dawno „wyszły z mody”. Dobrze jest już teraz zarezerwować termin, ponieważ na organizację przyjęcia poza domem decyduje się coraz więcej osób.

Wiele osób zastanawia się nad doborem odpowiedniego stroju na tę okazję, szczególnie, że znacząca część wydarzenia odbywa się w kościele. Ponadto, jak już wspomniano, w tej uroczystości często bierze udział cała rodzina. Na rynku dostępne są różnego rodzaju sukienki na komunię – i tym razem mowa nie o strojach dzieci, ale o kreacjach, które założyć może mama, ciocia czy siostra.

W maju pogoda może być kapryśna, dlatego warto pomyśleć też o jakimś okryciu wierzchnim. Jaką sukienkę można założyć, jeśli zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie komunijne? Dobrze sprawdzą się sukienki koktajlowe. Modny jest teraz krój z rozkloszowanym dołem, nawet wyciętym z koła. Tej wiosny wybieramy żywe, zdecydowane kolory – szafirowy, różne rodzaje niebieskiego czy różu lub czerwieni. Do łask wróciły też wzory kwiatowe – do wyboru mamy drobną „łączkę”, albo duże, rozmyte kwiaty.

Jeśli chcemy ożywić stylizację, wybierajmy sukienkę z koronkami lub falbanami, które od pary lat królują w kreacjach. Sukienka na przyjęcie komunijne powinna być elegancka, ale nie galowa – lepiej zdecydować się na długość przed kolano niż na długą suknię. Można też rozważyć kupno sukienki typu „cold shoulders” – z odkrytymi ramionami. Taki krój jest bardzo kobiecy. Sukienka tego typu przyda się nie tylko na komunię, będzie ją można wykorzystać też na inne okazje, na przykład na wesele przyjaciół czy innego rodzaju rodzinne spotkanie w gronie najbliższych.

Prezenty na komunię

Prezenty na komunię to kwestia kontrowersyjna. Wiele osób uważa, że zaburzają one duchowy odbiór wydarzenia, z kolei inni twierdzą, że ponieważ większość dzieci jednak upominki dostaje, dziecku nieobdarowanemu może być zwyczajnie przykro. Istotna jest komunikacja rodziców z gośćmi. Jeśli rodzice podejmują decyzję o tym, że nie chcą, aby dziecko otrzymywało prezenty, powinni o tym poinformować gości.

Zazwyczaj jednak w takiej sytuacji, darowuje się coś, co stanowi wyjątkową pamiątkę, nie będąc jednocześnie gadżetem. Zamiast roweru czy konsoli do gier, w prezencie na komunię dać można biżuterię, wieczne pióro lub książkę. Taki prezent dziecko doceni po pewnym czasie, ale będzie miało z niego większy pożytek niż z nowego laptopa czy telefonu.

Komunia to wyjątkowa okazja. Trzeba przemyśleć wiele spraw – od uroczystości dla rodziny począwszy, przez wybór sukienki komunijnej dla dziecka, aż po zakupienie kreacji dla siebie. Do maja jeszcze trochę czasu – jeśli spokojnie podejdziemy do organizacji, bez najmniejszego problemu uda się jeszcze wszystko załatwić po naszej myśli.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.