Strona główna Styl życia Elegancka sukienka – Jak ją wybrać

Elegancka sukienka – Jak ją wybrać

1091
0
elegancka sukienka
Wybierając elegancką sukienkę warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników

Elegancka sukienka to często trudny wybór, ponieważ wiąże się zarówno ze spełnieniem określonych kryteriów, jak również musi mieścić się w ograniczonym budżecie. Powinna być również względnie uniwersalna, by można było ją założyć na różne okazje.

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie co najmniej jedną elegancką sukienkę. Sprawdzi się ona na niespodziewane zaproszenie na kolację, do teatru, ale też na koncert czy inną okazję, taką jak egzaminy czy wesele. Warto zatem zastanowić się nad tym, jaką kreację wybrać i jakimi kryteriami się przy tym warto kierować.

Na co zwracać uwagę wybierając elegancką sukienkę?

Wiele kobiet zastanawia się, jak powinna wyglądać elegancka sukienka, która sprawdzi się na specjalną okazję. Oczywiście wiele zależeć będzie od indywidualnego gustu, który zawsze stanowi indywidualną cechę każdej osoby. Niemniej jednak istnieją pewne trendy, które warto wziąć pod uwagę.

Uniwersalizm to dla wielu podstawa

Elegancka sukienka powinna być zazwyczaj dość uniwersalna – co znaczy, że warto znaleźć kreację, która będzie nadawała się na różne okazje, zarówno do teatru, opery, jak też na rodzinny obiad czy rozmowę w sprawie pracy.

Warto przy tym przeprowadzić analizę dotyczącą tego, gdzie najczęściej będziemy ją nosić. Wiele oczywiście zależy od stylu życia i możliwości bywania w różnych oficjalnych okazjach. Sukienka może być również bardziej ukierunkowana na jeden cel. Jeżeli takie kreacje zakładamy głównie na eleganckie przyjęcia, to dobrze jest postawić na bardziej oficjalną, gustowną i w stonowanych kolorach. Taki dobór kolorów sprawia, że możemy zmienić jej charakter za pomocą różnych dodatków.

Kolor kreacji

Nie od wczoraj wiadomo, że najbardziej uniwersalna jest czerń, do której można dobrać dodatki w każdym kolorze. Ale możliwości jest o wiele więcej, dlatego warto się nieco bardziej zastanowić. Elegancka może być też sukienka w intensywnym kolorze, o ile nie będzie zbyt krzykliwy. Kolor sukienki może też stonować wykończenie, np. ciemne mankiety, kołnierzyk czy obszycia. Można również dobrać ją pod kolor włosów czy posiadanych butów.

Wzór eleganckiej sukienki

Elegancka sukienka nie może być zbyt krzykliwa, a więc warto unikać bardzo wyrazistych wzorów. Dlatego najlepiej jest wybierać sukienki jednokolorowe lub łączące najwyżej dwa lub trzy kolory w ciekawy sposób. Jeżeli nie kolor będzie ozdobą sukienki, to może to być jakieś ciekawe marszczenie, cięcie, plisa czy nawet efektowna klamra.

Krój w decydującym stopniu decyduje o elegancji

Najbardziej eleganckie są sukienki o prostym kroju. Zamiast zwiewnych, lekkich kreacji, lepiej jest postawić na sukienki kopertowe, zupełnie proste lub profilowane zaszewkami, które delikatnie podkreślają sylwetkę. W odróżnieniu od sukienek koktajlowych, eleganckie kreacje powinny być pozbawione nadmiernej lekkości i frywolności w kroju.

Długość w znacznym stopniu zależy od wieku

Elegancka sukienka musi mieć odpowiednią długość – najlepiej do kolan. Może być odrobinę krótsza, ale niewiele. Niewskazane są natomiast bardzo długie suknie, które kojarzą się z zabawą karnawałową czy balem. Tego rodzaju kreacje są zazwyczaj zbyt eleganckie na większość okazji. Wtedy taka suknia nazbyt się wyróżnia, a takiego efektu zazwyczaj nie chcemy osiągnąć.

Elegancka sukienka najczęściej powinna być względnie uniwersalna

Tak wybrana elegancka sukienka będzie odpowiednia na większość okazji. Prawda jest jednak taka, że wiele kobiet powinna mieć kilka tego rodzaju propozycji w swojej szafie. Zupełnie inna kreacją będzie odpowiednia na eleganckie przyjecie firmowe. Z kolei inna nada się na wernisaż czy do teatru – najlepiej sprawdzi się sukienka elegancka, skromna, dość prosta, najlepiej utrzymana w tonacji czarnej lub granatowej. A jeszcze inną kreację można założyć na rodzinną kolację czy inną uroczystość – tutaj sprawdzają się bardziej swobodne sukienki – mogą być lżejsze, bardziej zwiewne, kolorowe i wzorzyste, ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.