Strona główna Związki Podniesienie popędu seksualnego naturalnymi metodami

Podniesienie popędu seksualnego naturalnymi metodami

3252
1
podniesienie popędu seksualnego
Istnieje kilka naturalnych sposobów na podniesienie popędu seksualnego.

Udane życie w dużej mierze zależy od osiągania satysfakcji w łóżku, dlatego podniesienie popędu seksualnego może mieć w tym decydujące znaczenie. Zobacz jakie są naturalne sposoby na podniesienie libido.

Mimo najlepszych osiągnięć nauki, wciąż wiele kobiet wydaje się nie osiągać zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Partnerzy tłumaczą się często:

” Boli mnie głowa”
” Jestem zmęczony”
” Nie ma zbyt wiele na głowie”
” Nie teraz”

Brzmi znajomo? To tylko kilka z wielu wymówek, które kobiety czynią by unikać seksu. Jednocześnie należy pamiętać, że odpowiednie zaangażowanie w życiu seksualnym może być równie ważne dla naszego ogólnego stanu zdrowia, jak wystarczające ćwiczenia fizyczne oraz prawidłowe odżywianie.

Z czym się wiąże podniesienie popędu seksualnego

Libido jest określeniem naszego apetytu na aktywność seksualną. Obejmuje ono fantazje, pragnienia, zainteresowania przystąpieniem do zachowań seksualnych i oraz wielu myśli. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak „normalny” popęd seksualny, ponieważ częste i wspólne doświadczenia mogą prowadzić do jego tymczasowego spadek. Takie wahania apetytu seksualnego są naturalne i mogą również wynikać ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie. W szczególności dotyczy to okresu około menopauzalnego, ciąży czy menstruacji. Jeżeli zauważysz jednak znaczący lub ciągły spadek należy bliżej przyjrzeć się takim zaburzeniom pożądania seksualnego. Stan, w którym utrzymujący się lub nawracający brak myśli seksualnych i fantazji prowadzić w dłuższej perspektywie do znacznego niepokoju .

Firmy farmaceutyczne próbują od dawna stworzyć lek na niski popęd seksualny u kobiet. Nie zawsze jednak brak odpowiedniego libido musi wiązać się z potrzebą przyjmowania leków. Niektórzy eksperci obawiają się, że problem jest zbyt często rozwiązywany za pomocą środków farmakologicznych.

Skąd może wynikać brak popędu seksualnego

Odżywianie, stylu życia i poziom stresu mogą w oczywisty sposób również odgrywać istotną rolę w kreowaniu pożądania seksualnego. Z przeważającymi i męczącymi potrzebami rodziny, przyjaciół, pracy i obowiązków, każdy może poczuć się spadek entuzjazmu i energii. Również problemy w związku, niewłaściwa komunikacja oraz negatywne doświadczenia z przeszłości mogą również wpływać na odczuwanie przez kobiety przyjemność i pożądania.

Ostatnio opublikowane w jednym z czasopism naukowych badania wskazują, że 40 procent kobiet ma problemy seksualne, podczas gdy tylko 12 procent wykazuje realne zmartwienie tym faktem.

Coraz częściej zwraca się uwagę na równoległą identyfikację przyczyn psychicznych tego stanu oraz negatywnych warunków otoczenia. Tak więc, zamiast martwić się nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi zażywania leków, należy spróbować w pierwszej kolejności naturalnych sposobów ożywienia zmysłów i popędu seksualnego. Często proste metody pozwalają na zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych i polepszenie samopoczucia, bez dostarczania substancji chemicznych do organizmu. Należy uznać, że wzniecenie iskry w życiu seksualnym może być znacznie łatwiejsze niż myślisz.

Lukrecja

Badania naukowców wykazały, że wśród kobiet, które były narażone na zapach lukrecji odnotowano 13-procentowy wzrost pożądania seksualnego. Dokładny powód nie został jeszcze rozpoznany, jednak wstępne tezy wskazują na kreowanie reakcji chemicznych w mózgu, przy której zapach był katalizatorem. Wysoce pożądane jest by tę nutę zapachu stosować np. w wodach kolońskich dla mężczyzn, która u wielu u wielu może wpłynąć na podniesienie popędu seksualnego.

Ćwiczenia aerobowe

Głównie takie jak, jazda na rowerze, pływanie, bieganie, joga mogą istotnie poprawić przepływ krwi do narządów płciowych. Wpływają również na polepszenie nastroju i pozwalają się zrelaksować. Kluczowym czynnikiem jest uwalnianie endorfin do organizmu. Ćwiczenia zwiększają również poziom testosteronu, który może wpłynąć na uczucie bycia sexy i zwiększyć pożądanie. Ale należy pamiętać, że przesadny wysiłek może obniżać poziom testosteronu.

Podejmowanie wyzwań

Najnowsze badania wykazały, że podczas udziału w nowych i ekscytujących wyzwaniach, zarówno solo, jak i z partnerem, można zwiększyć aktywność mózgu, umożliwiającego podniesienie popędu seksualnego. Wspólne uczestnictwo w jakimś wyścigu, pójście na wycieczkę, czy zrobienie czegoś ekscytującego niemal zawsze przybliża do udanego życia seksualnego.

Wino

Kieliszek, najlepiej czerwonego wina może zmniejszyć stres i niepokój, pozwalający na poprawę nastroju i zwiększenia apetytu na seks. Ale pić należy z umiarem, ponieważ zbyt dużo alkoholu może z kolei powodować obniżenie popędu seksualnego.

Afrodyzjaki

Nie ma czegoś takiego jak eliksir miłości, pozwalający wyleczyć wszystkie swoje problemy, można jednak próbować naturalnych afrodyzjaków. Są to produkty, które nie zawsze muszą kojarzyć się z seksem, takie jak ostrygi i szparagi. Te pierwsze nie tylko zawierają antyoksydanty, ale posiadają także elementy identyfikowane jako niezbędne do funkcjonowania udanego życia seksualnego i płodności.

Palenie

Palenie wyrobów tytoniowych ma fatalny wpływ na przepływ krwi do narządów płciowych, a także powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. Nikt rozsądny nie lubi się również całować z popielniczką. Warto zatem zrobić wszystko by rzucić palenie i znacznie ograniczyć ryzyko trwałej impotencji.

Jedzenie owoców i warzyw

Jedzenie dużych porcji owoców i warzywa prowadzi do zachowania lepszego zdrowia, głównie dzięki przeciwutleniaczom oraz witaminom, pomagającym zapewnić prawidłowy przepływ krwi do narządów płciowych.

Miód a popęd seksualny

Miód zawiera witaminy z grupy B i wiele wartościowych mikroelementów. Pozwala on na lepszą produkcję hormonalną, zwiększającą sprawność działania poszczególnych organów.

Najważniejszym elementem działań na podniesienie popędu seksualnego jest jednak zawsze poszukiwanie najlepszych dla siebie rozwiązań. Należy słuchać swojego organizmu i interpretować jego sygnały. Nie zaszkodzi również czasem pofantazjować o kimś znanym!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Ja z małżonką lubimy od czasu do czasu dodać pikanterii naszemu związkowi i dzwonimy na seks telefon a numery zawsze bierzemy z internetu

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.