Strona główna Związki Masturbacja kobiet – 10 faktów o samozaspokajaniu

Masturbacja kobiet – 10 faktów o samozaspokajaniu

12422
5
masturbacja kobiet
Masturbacja kobiet to wciąż bardzo niedoceniane zjawisko

Niektóre tematy, szczególnie te stanowiące tabu, związane są często z dużą ilością nieporozumień i braku realnej wiedzy. Jednym z takich zagadnień jest masturbacja kobiet, która dla wielu wydaje się problemem marginalnym. Czy słusznie?

Podobnie jak kwestie związane z okresem, kobieca masturbacja jest jednym z tych tematów, które wywołują rumieniec zakłopotania, niezręczną ciszę lub nawet chichot. Prawda jest jednak taka, iż samodzielne dawanie sobie przyjemności wcale nie jest jakimś wielkim tabu. Zresztą coraz więcej kobiet się do tego przyznaje. A teraz fakty, dotyczące tego jak masturbacja kobiet wygląda naprawdę:

1. Masturbuje się znacznie więcej kobiet, niż ci się wydaje

Może nie robią tego codziennie, lecz statystyki nie przedstawiają raczej obrazu skromności, za jaki w kulturze zachodu uznawana jest kobieta: 92% kobiet onanizuje się regularnie (a pozostałe 8% przypuszczalnie kłamie). Wynika z tego, że nawet w bardziej otwartych społeczeństwach masturbacja kobiet jest zjawiskiem intuicyjnie niedocenianym.

2. Kobiety masturbują się częściej, niż sobie wyobrażasz

Co więcej, 60% kobiet oddaje się samozaspokojeniu 2-3 razy w tygodniu. Około 10% robi to codziennie. Masturbacja kobiet nie ma tej samej charakterystyki, jak u mężczyzn. Może przyjmować bardzo różne formy i nie zawsze doprowadzać do pełnego szczytowania.

3. Niektóre kobiety potrafią masturbować się drogą psychiczną

Innymi słowy, potrafią podniecić się, a nawet przeżywać orgazm wyłącznie za sprawą własnego umysłu. Jest to wyjątkowy talent. Badania neurologiczne, przeprowadzone za pomocą rezonansu magnetycznego kobiety, które potrafią szczytować bez dotykania się. Ich przeżycia były tak samo intensywne, jak gdyby zostały doprowadzone do orgazmu tradycyjnymi metodami. Niektórzy mogliby z tego wysnuć znacznie dalej idące wnioski, znacznie przesuwające granice zdrady poza obszar doznań czysto cielesnych. Nie ulega jednak wątpliwości, że masturbacja kobiet ma bardzo szerokie znaczenie psychologiczne.

4. Samice zwierząt również się masturbują!

Przedstawicielki gatunku Homo sapiens nie są jedyne, które sięgają po onanizm. Samice różnych zwierząt, obserwowane w swoim naturalnym środowisku, bywają przyłapywane w „kompromitujących okolicznościach„; mają również swoje ulubione gadżety: klacze ocierają się o płoty, ptaki odpowiednio wyginają ogony, zaś jeżozwierze oraz małpy używają patyków. Z całą pewnością nie chodzi tu tylko o to, że coś je swędzi – naukowcy obalili tę teorię, pobierając próbki ich wydzielin.

5. Historyczna dokumentacja zjawiska sięga daleko wstecz

Jako najstarsze znane przedstawienie kobiecej masturbacji interpretuje się glinianą figurkę z 4 r. p.n.e., pochodzącą ze świątyni na Malcie. Zabytek nazywany jest „kobietą z Hagar Qim. Wyobrażono ją „jedną ręką leniwie podpierającą głowę”. Kobieta sprawia wrażenie rozluźnionej.

6. Kobiety bardziej niż mężczyźni lubią rozmawiać na sprośne tematy

Wydawało ci się, że to mężczyźni są tą bardziej wyuzdaną płcią? Błąd. Zgodnie z wynikami badania z 2002 roku, młode kobiety o wiele otwarciej rozmawiają o seksie, niż mężczyźni. Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Pensylwania przez ponad trzy miesiące obserwowała 124 kobiety oraz 81 mężczyzn w wieku 18-25 lat, skupiając się na rozmowach w obrębie tej samej płci. Odkryła, że kobiety gawędziły o wszelkich sprawach związanych z seksem – włączając w to onanizm – o wiele częściej niż mężczyźni. Należy zatem zauważyć, że masturbacja kobiet wynika również ze znacznego zainteresowania tematem seksu, a tym samym niedocenianych przez większość potrzeb płci pięknej.

7. Masturbacja pomaga na bóle menstruacyjne

Wygląda na to, że nie trzeba od razu sięgać po środki przeciwbólowe, w przypadku bólu podczas okresu. Specjaliści tłumaczą, że podczas samozaspokojenia uwalniają się hormony szczęścia, które pomagają uśmierzać ból. Masturbacja kobiet, a także inne czynności seksualne, mogą wydatnie pomóc w przejściu tego trudnego dla większości okresu.

8. Istnieje więcej napalonych kobiet, które oglądają porno, niż ci się wydawało

Może robią to dla „inspiracji”? Badanie, zamówione niedawno przez amerykański serwis Cam4 oraz francuski instytut badania opinii publicznej IFOP, wykazało, iż 21% Amerykanek przyznaje się do oglądania seksu na żywo w sieci. Nie wiadomo jak wiele Polek korzysta z tego typu rozrywki, jednak należy zapewne spodziewać się w tym zakresie wyraźnego trendu wzrostowego. Masturbacja kobiet stanie się tym powszechniejsza, im więcej osób, świadomie lub nie, zrezygnuje z tradycyjnego modelu rodziny.

9. Jest to kobiecy sposób na łatwiejsze zasypianie

Nie zawsze chodzi o rozrywkę – masturbacja kobiet bywa niekiedy stosowana jako środek nasenny! Ankiety wykazały, iż nawet 32% kobiet w ten sposób pomaga sobie w zasypianiu.

10. Prawie połowa kobiet woli robić to z samymi sobą

Według ankiety, przeprowadzonej na Amerykankach, 41% kobiet przyznaje, iż czerpie większą satysfakcję z masturbacji niż z seksu. Oznacza to, że samozaspokajanie właściwie przejmuje kontrolę nad ich seksualnością!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

5 KOMENTARZE

  1. Żaden z przytoczonych tu wyżej faktów nie wydaje sie ani falszywy, ani naciągany. Wręcz przeciwnie – wydają sie wielce prawdopodobne.

  2. 10. Zdecydowanie jakas wybujana… Jakoś nie chce mi się w to wierzyć…. A jeżeli tak to hehe Amerykanki maja pecha :p

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.