Strona główna Styl życia Joga twarzy – Na czym polega i jak stosować

Joga twarzy – Na czym polega i jak stosować

1158
0
joga twarzy
Joga twarzy może nadać znacznie młodszego wyglądu

Chyba każdy zna jogę. Ma ona cudowne zdolności odmładzające, a do tego niezwykle nas odpręża. Czy jednak wiesz, że prócz tej tradycyjnej, istnieje także joga twarzy?

Wystarczy odrobina regularności, by już po kilku dniach stosowania zauważyć widoczne zmiany. Dzięki niej poczujemy się lepiej, ale też będziemy lepiej wyglądać. Być może za jakiś czas zupełnie zapomnimy o botoksie… bo wystarczy joga twarzy, dzięki której poprawimy większość niedoskonałości.

Zacznij dzień od wygibasów twarzy

Czy wiesz ile mięśni znajduje się pod skórą na twojej twarzy? Pewnie nie masz pojęcia, a jest ich aż pięćdziesiąt! Imponujące, prawda? Oczywiście wszystkie je możesz wyćwiczyć, podobnie jak całą resztę mięśnie na ciele. Jeżeli będziesz codziennie z nimi pracować, zwiększą prawie natychmiast swoją objętość, staną się silniejsze i bardziej sprawne.

To będzie dla ciebie jak lifting, w dodatku zupełnie naturalny. Wystarczą dwa tygodnie – 14 dni – żebyście mogli zauważyć pierwsze, znaczące efekty. Chcesz wiedzieć ile musisz ćwiczyć w ciągu dnia, by móc cieszyć się tymi efektami? Na początku joga twarzy może tobie sprawić niewielkie trudności, ale po jakimś czasie ograniczysz się zaledwie do 5 minut dziennie, tak niewiele dzieli cię od naturalnego liftingu.

Ćwiczenia możesz wykonywać kiedy tylko zechcesz, nie zwracając uwagę na porę dnia czy nocy, na to czy robisz to przed makijażem, czy też po jego zmyciu, w trakcie przygotowywania posiłku, czy już po jedzeniu. Możesz ćwiczyć wszędzie i kiedy tylko najdzie cię ochota. W dodatku w te ćwiczenia możecie włączyć także swoich partnerów i dzieci, a na pewno będą zachwyceni. Bo któż nie lubi się bawić w bitwę na miny? Przezabawne wygibasy twarzy mające na celu napięcie, a następnie rozluźnienie mięśni, wysuwanie języka czy też składanie ust. To nie tylko ćwiczenia, to również świetna zabawa, którą może dać nam joga twarzy.

Głębokie oddechy

Prawidłowe oddechy to najlepszy sposób na odprężenie, a dodatkowo także oczyszczenie organizmu. Warto praktykować oddechowe ćwiczenia, by móc dobrze wyglądać. W jaki sposób wykonać tego rodzaju ćwiczenie? Wystarczy usiąść wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem, zamknąć oczy i się odprężyć. A później już skorzystać z mocy wyobraźni. Joga twarzy wymaga wyczucia naszego naturalnego rytmu, który umożliwia wprowadzenie się w odpowiedni nastrój i zaangażowanie.

Dużo się uśmiechaj

Dzięki uśmiechowi kąciki ust będą stale uniesione ku górze. Dzięki temu będziesz stymulować naturalnie wszystkie mięśnie twarzy, ale dodatkowo dzięki przyjemnemu wyrazowi twarzy ludzie będą cię postrzegać jako przyjaźnie nastawioną ,wesołą osobę. Także śmiej się na zdrowie, jak najwięcej i w każdej możliwej sytuacji. Oglądaj komedie, słuchaj żartów i śmiej się do bólu brzucha. Będziesz dzięki temu wyglądać bardzo pogodnie. Dobre i wesołe nastawienie wspomoże twoje ćwiczenia, a joga twarzy przyniesie lepsze rezultaty.

Głowa do góry

Pierś naprzód i prosty kręgosłup. Tak! Trzymaj się prosto! Czy wiesz, że twoja postawa odejmuje bądź dodaje ci lat? Wystarczy, że będziesz się wiecznie garbił i chodził z opuszczoną głową, żeby mięśnie twojej twarzy dosłownie sflaczały. Zerknij do lustra i spójrz na siebie, co takiego widzisz? Jesteś przygarbiony i owal twarz gdzieś opada? W takim razie teraz unieś głowę do góry i wyprostuj się, od razu zauważysz zmianę. Popatrz tak na siebie przez chwilę ? joga twarzy – to dobry moment. Spróbuj naprężać i rozluźniać mięśnie.

Relaks i dobra dieta

Joga twarzy jest bardzo ważna, ale nie wystarczy by móc orzec, że udało się zastosować naturalny lifting. Trzeba dodatkowo wprowadzić zdrową, bogatą w składniki odżywcze dietę. Dużo owoców, warzyw, nabiał w niewielkich ilościach oraz ryby. A dodatkowo relaks. Zmęczona twarz nigdy się odpowiednio nie zrelaksuje. Dlatego warto choć przez chwilę dziennie znaleźć czas na mini jogę, dzięki której zrelaksujesz się, a twoja twarz stanie się promienna i młodsza.

Czytaj dalej o najlepszych ćwiczeniach

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.