Strona główna Związki Rodzaje seksu – Jakie są najpopularniejsze

Rodzaje seksu – Jakie są najpopularniejsze

7908
0
rodzaje seksu
Warto przypomnieć sobie różne rodzaje seksu, by wzbogacić nieco swoje życie erotyczne

Różne rodzaje seksu dają możliwość odmiennego czerpania przyjemności z doznań erotycznych. Może warto sięgnąć nieco dalej w swoich zapatrywaniach na tę sferę życia.

Istotę seksu zna chyba każdy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jakie są rodzaje seksu? Przedstawiamy krótką charakterystykę.

Różne rodzaje seksu

Seks towarzyszy nam praktycznie przez całe dorosłe życie. Nic dziwnego więc, że wyróżniamy najróżniejsze rodzaje seksu, które pozwalają nam urozmaicić swoje życie seksualne. Wiele zależy również od naszych osobistych preferencji, coś co dla niektórych jest nie do przyjęcia, dla innych jest jedynym sposobem na osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Seks klasyczny

Klasyczny seks, to najczęściej taki gdy w stosunku płciowym biorą udział kobieta i mężczyzna. Dochodzi do penetracji, w czasie której mężczyzna wkłada penisa do pochwy kobiety. Warto zwrócić uwagę na to, że istnieją różne rodzaje seksu klasycznego. Mogą się one od siebie różnić np. przyjmowaną pozycją, a ich wyróżniamy minimum kilkaset. Najpopularniejszą księgą opisującą tajniki sztuki kochania jest Kamasutra.

Często zdarza się, że sama zmiana pozycji, potrafi znacznie spotęgować nasze doznania seksualne. Takie eksperymentowanie jest szczególnie polecane dla par z dłuższym stażem, należy jednak wcześniej upewnić się, że oboje partnerów wyraża na nie zgodę. Pamiętajmy też o tym, że nie każda pozycja musi być dla partnerów jednakowo przyjemna, trzeba w tej kwestii wypracować pewien kompromis.

Seks oralny

O seksie oralnym mówimy wtedy, gdy jeden z partnerów, pieści okolice intymne drugiej osoby, za pomocą ust i języka. Wyróżniamy różne rodzaje seksu oralnego: gdy kobieta pieści ustami penisa mężczyzny, mówimy o fellatio. Gdy mamy do czynienia z odwrotną sytuacją mówimy o cunnilingus. Wzajemne pieszczoty w jednakowym momencie, możliwe jest podczas pozycji 69. Warto wspomnieć także o innej odmianie seksu oralnego, a mianowicie anilingus, które ma miejsce podczas pieszczenia językiem odbytu partnera.

Seks heteroseksualny i homoseksualny

Ze względu na kryterium doboru partnera, wyróżniamy dwa rodzaje seksu. Heteroseksualny, gdy seks uprawiają dwie osoby przeciwnej płci oraz homoseksualny gdy seks uprawiają osoby jednakowej płci (geje lub lesbijki). Warto wspomnieć, że nie każdy kto uprawia seks z partnerem tej samej płci, musi być osobą homoseksualną. Równie dobrze może to być osoba biseksualna, czyli taka, którą podniecają przedstawiciele obu płci.

Czytaj dalej

1
2
Poprzedni artykułCo robić by skutecznie negocjować
Następny artykułJak pozbyć się niepotrzebnych wydatków
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.