Strona główna Związki Życie seksualne – Co może je rujnować

Życie seksualne – Co może je rujnować

1271
0
życie seksualne
Warto eliminować wszystkie przyczyny mogące rujnować życie erotyczne

Brak spełnienia w łóżku objawia się często różnorodnymi problemami na wielu płaszczyznach dnia codziennego. Życie seksualne jest dla wielu tematem tabu, dlatego ciężko rozwiązywać tego rodzaju problemy. Z tego powodu warto w pierwszej kolejności odkryć kluczowe bariery i podjąć próbę ich eliminacji. Należy zatem przede wszystkim rozpoznać przyczyny, które mogą rujnować nasze życie seksualne, by móc liczyć na poprawę.

Im dłużej trwa nasz związek, tym bardziej powinniśmy dbać o nasze życie seksualne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre nasze nawyki czy błędy popełniane na co dzień, potrafią naprawdę rujnować życie seksualne. Wpływ na to może mieć wiele różnych czynników, takich jak nieodpowiednie nawyki, pracoholizm czy używki. Potem pojawia się zdziwienie, gdy namiętność wygasa, a my uprawiamy seks tylko od święta. Takiemu scenariuszowi można i warto zapobiegać!

Rutyna w życiu seksualnym prowadzi donikąd

Jeśli uważasz, że w związku z dłuższym stażem po prostu musi się pojawić… to jesteś w błędzie. Wszystko zależy od tego co robicie by przełamać monotonię dnia codziennego. Staż Waszego związku, nie zwalnia Was ze starań o drugą osobę. Bez względu na to ile lat już ze sobą jesteście, starajcie się wciąż podsycać płomień zainteresowania. Róbcie coś razem, uprawiajcie sport, starajcie się wzajemnie zaskakiwać. Przygotuj żonie romantyczną kąpiel lub zaproponuj mężowi rozgrzewający masaż, zobaczycie jak to podgrzeje Waszą łóżkową atmosferę. Pamiętajcie, to, że znacie się jak „łyse konie” nie znaczy, że nie możecie zaskoczyć czymś partnera, po prostu będzie to dla Was większym wyzwaniem!

Z szefem do łóżka? To nie rozwiązanie

Przynoszenie pracy do domu, a konkretnie do łóżka, to coś co naprawdę potrafi rujnować życie seksualne. Starajcie się zostawiać problemy dnia codziennego poza sypialnią. Niech łóżko będzie dla Was miejscem do relaksu, spędzania czasu tylko we dwoje. Dobrze jest wtedy więcej rozmawiać, podzielić się wrażeniami i marzeniami. Takie wyznania potrafią czasem bardziej zbliżyć, niż całe lata rutyny dnia codziennego.

Telewizor w sypialni nie wspomaga życia seksualnego

Według wielu naukowców oglądanie telewizji w sypialni znacząco obniża nie tylko jakość snu, ale i naszego życia erotycznego. Oglądanie wiadomości lub filmów do późna, raczej nie sprzyja miłosnym igraszkom. Wielu ludzi, dzięki ciągłemu oglądaniu telewizji, popada w odrętwienie intelektualne. Wszelka kreatywność zamiera, a życie staje się monotonne. To prosta droga by zacząć również rujnować życie seksualne. Oczywiście nie chodzi o to by całkiem zrezygnować z telewizora i żyć w informacyjnym buszu. Warto się tylko zastanowić czy ta forma rozrywki jest właściwa dla sypialni, gdyż może ona również rujnować życie erotyczne.

Ciągłe dbanie o siebie to klucz do sukcesu?

Duży problem w naszym życiu erotycznym, może pojawić się wtedy, gdy przestajemy o siebie dbać. Mowa tu zarówno o zaniedbywaniu partnera, jak i o zaniedbywaniu samych siebie. Warto pamiętać o tym by dbać o drugą osobę, okazywać jej czułość i miłość na co dzień. Świadomość, że jesteśmy kochani, wzmaga apetyt na seksualne igraszki. Nie należy jednak zapominać o sobie. Zaniedbanie własnego ciała potrafi naprawdę rujnować życie erotyczne. Raz na jakiś czas warto zainwestować w seksowną bieliznę czy ulubiony kosmetyk. Dbanie o siebie poprawia nastrój, a dobry nastrój, to dobry seks!

Co znaczy dieta?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak odżywianie i tryb życia może rujnować życie seksualne. Zła dieta, fastfoody, alkohol, papierosy, narkotyki… wszystko to prowadzi do ogromnych problemów łóżkowych. Jeśli chcesz długo cieszyć się sprawnością seksualną, lepiej zadbaj o odpowiednią dietę i zrezygnuj z używek. Równie istotne jest uprawianie sportu. Aspekt łóżkowy jest tylko jednym z problemów niewłaściwej diety i stylu życia. Warto pamiętać, że wszelkie właściwe zmiany wpłyną również na lepsze samopoczucie w codziennym życiu i o wiele większą satysfakcję.

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.