Strona główna Związki Kolor włosów – Czy ma znaczenie w powodzeniu

Kolor włosów – Czy ma znaczenie w powodzeniu

1843
0
kolor włosów
Kolor włosów może mieć znaczenie dla powodzenia wśród mężczyzn, podobnie jak inne atrybuty wyglądu każdej kobiety

Kolor włosów to jeden z głównych atrybutów wyglądu każdej kobiety. Większość zastanawia się czy jego zmiana może podnieść powodzenie i zainteresowanie wśród mężczyzn. Warto się temu przyjrzeć nieco bliżej. Kolor włosów może być bowiem bardzo inspirujący i zmieniający widzenie samego siebie.

Spór o to czy kolor włosów ma znaczenie dla powodzenia u płci przeciwnej, toczy się już od dawna, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że barwa włosów nie ma żadnego znaczenia, a inni wręcz przeciwnie uważają, że kolor włosów to jedna z najistotniejszych cech zewnętrznych. Gdzie leży prawda? Jak zawsze… pośrodku!

Konkretne preferencje odnośnie koloru włosów

Są osoby, które mają bardzo ściśle określone preferencje dotyczące barwy włosów potencjalnego partnera. Niektórzy mężczyźni po prostu lubią blondynki i nie zwracają większej uwagi na panie o innym kolorze włosów. Niektóre kobiety szukają wyłącznie brunetów, bo mężczyźni o innych kolorach włosów po prostu nie wpisują się w ich gusta. Warto jednak pamiętać o tym, że preferencje te ulegają zmianom.

Kiedyś więcej było mężczyzn uganiających się za blondynkami, później więcej było tych preferujących brunetki, przez pewien czas furorę robiły też panie o rudych włosach. Duże znaczenie dla naszych preferencji ma kanon piękna lansowany przez media, a ten się często zmienia.

Kolor włosów, a charakter

Wiele osób identyfikuje dany kolor włosów z konkretnymi cechami charakteru, które są pożądane lub wręcz przeciwnie. Panie z rudymi włosami mogą być postrzegane przez innych jako temperamentne kobiety z przysłowiowym pazurem, blondynki zazwyczaj kojarzą się z kruchością i niewinnością, a brunetki z silnym charakterem i zmysłowością. Warto jednak pamiętać, że na nasze skojarzenia bardzo często oddziałują stereotypy, którym nieświadomie ulegamy.

Dziś kolor włosów można diametralnie zmienić w ciągu 40 minut, nie jest to, więc cecha przypisana nam na całe życie i ściśle współgrająca z naszym charakterem. Nie mniej, nasz kolor włosów może mieć wpływ na powodzenie u płci przeciwnej, jeśli ktoś identyfikuje go z konkretnymi cechami charakteru. Kobiety dzisiaj mogą zmieniać kolor włosów, by lepiej przyciągać mężczyzn oraz czuć na sobie zazdrosne spojrzenia innych kobiet.

Bardziej od koloru liczy się…

Warto pamiętać o tym, że oprócz koloru naszych włosów, dla płci przeciwnej liczy się również ich forma. Zdrowa, błyszcząca i gęsta czupryna, to pierwszy sygnał o tym, że jesteśmy w dobrej formie seksualnej i jesteśmy w stanie wydać na świat zdrowe potomstwo. Choć wielu z nas zaprzeczy jakoby oceniało przedstawicieli płci przeciwnej pod względem ich zdolności reprodukcyjnych, to taka właśnie jest prawda! Często robimy to zupełnie podświadomie. Bez względu na modę, zawsze pożądane będą gęste i błyszczące włosy. Jeśli chodzi o mężczyzn, większość z nich preferuje kobiety z nieco dłuższymi włosami.

Kolor włosów, a stereotypy

Barwa naszych włosów, często zmusza nas do walki z określonymi stereotypami. Potwierdza to tezę o tym, że kolor włosów może mieć wpływ na to, jakie mamy powodzenie u płci przeciwnej. Przez szkodliwe stereotypy, ludzie o rudych włosach często uważani są np. za fałszywych. Z kolei blondynki, często uważane są za mniej inteligentne od pań o innym kolorze włosów. Wystarczy zastanowić się nad tym jak powszechne są dowcipy o głupocie blondynek. Jednak ile w tym prawdy?

Słyszeliście kiedyś taki na temat brunetek? Niestety wciąż ma to duży wpływ na to jak postrzegane są kobiety o blond włosach, bywa, że są traktowane z przymrużeniem oka, podkreśla się ich niepowodzenia, a bagatelizuje osiągnięcia. Również w związkach, mężczyźni mają tendencję do traktowania blondynek mniej poważnie. Niewątpliwe jednak coraz częściej warto się wyróżniać na tle swojego otoczenia, a kolor włosów może w tym na pewno pomóc.

Całokształt wizerunku

Wiele kobiet zauważa znaczny wzrost powodzenia po zmianie koloru włosów. Mowa tu zarówno o kobietach przechodzących z jasnych kolorów na ciemne, jak i na odwrót. Nie kolor włosów jest więc tu czynnikiem decydującym, a raczej całokształt. Jeśli dobrze czujemy się w nowym kolorze włosów, bardziej współgra on z oprawą naszych oczu, z typem naszej urody, dodaje nam charakteru… wtedy nasze powodzenie u płci przeciwnej na pewno wzrośnie!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.