Strona główna Związki Kolor włosów – Czy ma znaczenie w powodzeniu

Kolor włosów – Czy ma znaczenie w powodzeniu

919
0
kolor włosów
Kolor włosów może mieć znaczenie dla powodzenia wśród mężczyzn, podobnie jak inne atrybuty wyglądu każdej kobiety

Kolor włosów to jeden z głównych atrybutów wyglądu każdej kobiety. Większość zastanawia się czy jego zmiana może podnieść powodzenie i zainteresowanie wśród mężczyzn. Warto się temu przyjrzeć nieco bliżej.

Spór o to czy kolor włosów ma znaczenie dla powodzenia u płci przeciwnej, toczy się już od dawna, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że barwa włosów nie ma żadnego znaczenia, a inni wręcz przeciwnie uważają, że kolor włosów to jedna z najistotniejszych cech zewnętrznych. Gdzie leży prawda? Jak zawsze… pośrodku!

Konkretne preferencje

Są osoby, które mają bardzo ściśle określone preferencje dotyczące barwy włosów potencjalnego partnera. Niektórzy mężczyźni po prostu lubią blondynki i nie zwracają większej uwagi na panie o innym kolorze włosów. Niektóre kobiety szukają wyłącznie brunetów, bo mężczyźni o innych kolorach włosów po prostu nie wpisują się w ich gusta. Warto jednak pamiętać o tym, że preferencje te ulegają zmianom.

Kiedyś więcej było mężczyzn uganiających się za blondynkami, później więcej było tych preferujących brunetki, przez pewien czas furorę robiły też panie o rudych włosach. Duże znaczenie dla naszych preferencji ma kanon piękna lansowany przez media, a ten się często zmienia.

Kolor włosów, a charakter

Wiele osób identyfikuje dany kolor włosów z konkretnymi cechami charakteru, które są pożądane lub wręcz przeciwnie. Panie z rudymi włosami mogą być postrzegane przez innych jako temperamentne kobiety z przysłowiowym pazurem, blondynki zazwyczaj kojarzą się z kruchością i niewinnością, a brunetki z silnym charakterem i zmysłowością. Warto jednak pamiętać, że na nasze skojarzenia bardzo często oddziałują stereotypy, którym nieświadomie ulegamy.

Dziś kolor włosów można diametralnie zmienić w ciągu 40 minut, nie jest to, więc cecha przypisana nam na całe życie i ściśle współgrająca z naszym charakterem. Nie mniej, nasz kolor włosów może mieć wpływ na powodzenie u płci przeciwnej, jeśli ktoś identyfikuje go z konkretnymi cechami charakteru. Kobiety dzisiaj mogą zmieniać kolor włosów, by lepiej przyciągać mężczyzn oraz czuć na sobie zazdrosne spojrzenia innych kobiet.

Bardziej od koloru liczy się…

Warto pamiętać o tym, że oprócz koloru naszych włosów, dla płci przeciwnej liczy się również ich forma. Zdrowa, błyszcząca i gęsta czupryna, to pierwszy sygnał o tym, że jesteśmy w dobrej formie seksualnej i jesteśmy w stanie wydać na świat zdrowe potomstwo. Choć wielu z nas zaprzeczy jakoby oceniało przedstawicieli płci przeciwnej pod względem ich zdolności reprodukcyjnych, to taka właśnie jest prawda! Często robimy to zupełnie podświadomie. Bez względu na modę, zawsze pożądane będą gęste i błyszczące włosy. Jeśli chodzi o mężczyzn, większość z nich preferuje kobiety z nieco dłuższymi włosami.

Kolor włosów, a stereotypy

Barwa naszych włosów, często zmusza nas do walki z określonymi stereotypami. Potwierdza to tezę o tym, że kolor włosów może mieć wpływ na to, jakie mamy powodzenie u płci przeciwnej. Przez szkodliwe stereotypy, ludzie o rudych włosach często uważani są np. za fałszywych. Z kolei blondynki, często uważane są za mniej inteligentne od pań o innym kolorze włosów. Wystarczy zastanowić się nad tym jak powszechne są dowcipy o głupocie blondynek. Jednak ile w tym prawdy?

Słyszeliście kiedyś taki na temat brunetek? Niestety wciąż ma to duży wpływ na to jak postrzegane są kobiety o blond włosach, bywa, że są traktowane z przymrużeniem oka, podkreśla się ich niepowodzenia, a bagatelizuje osiągnięcia. Również w związkach, mężczyźni mają tendencję do traktowania blondynek mniej poważnie. Niewątpliwe jednak coraz częściej warto się wyróżniać na tle swojego otoczenia, a kolor włosów może w tym na pewno pomóc.

Całokształt

Wiele kobiet zauważa znaczny wzrost powodzenia po zmianie koloru włosów. Mowa tu zarówno o kobietach przechodzących z jasnych kolorów na ciemne, jak i na odwrót. Nie kolor włosów jest więc tu czynnikiem decydującym, a raczej całokształt. Jeśli dobrze czujemy się w nowym kolorze włosów, bardziej współgra on z oprawą naszych oczu, z typem naszej urody, dodaje nam charakteru… wtedy nasze powodzenie u płci przeciwnej na pewno wzrośnie!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.