Strona główna Rozwój osobisty Czy warto się wyróżniać w dzisiejszym świecie?

Czy warto się wyróżniać w dzisiejszym świecie?

1901
0
warto się wyróżniać
Dowiedz się dlaczego warto się wyróżniać w dzisiejszym życiu.

Zastanawiasz się czy dzisiejszym świecie warto się wyróżniać? Odpowiedź zapewne zależy głównie od naszych preferencji i oczekiwań względem życia. Poznaj 4 spostrzeżenia, dzięki którym możesz zacząć żyć naprawdę.

Przygotuj się na szczere słowa, bo to poważny temat. Czy zauważyłeś, jak często żałosne bywa zachowanie ludzi? Jak często jęczą i skarżą się na swój ciężki los? Jest na to odpowiedź. Ludzie często nie są sobą i całe życie udają. Boją się inności, a zarazem pragną uwolnić własne pragnienia. Na szczęście świat się zmienia i staje się coraz bardziej otwarty i tolerancyjny. Coraz więcej jest również ludzi otwarcie mówiących o swojej inności i braku akceptacji wobec ustalonych reguł. Czy zatem warto się wyróżniać w dzisiejszym świecie?

Czy warto się wyróżniać na tle innych ludzi?

Wystarczy już samo spostrzeżenie, że beznadziejne samopoczucie jest normą. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Chodzi o ślepe podążanie za większością. Przeważająca część ludzi to więźniowie opinii innych. Boją się być sobą. Przestań ciągle martwić się, co pomyślą inni, a wreszcie poczujesz się wolny! Taka zmiana to pierwszy krok na drodze do tego, by zacząć robić to, na co naprawdę mamy ochotę i co czyni nas szczęśliwymi. Przestań martwić się czy warto się wyróżniać, zacznij stawiać na swój indywidualizm.

Lekcja 1. Większości ludzi brakuje pewności siebie

Jednym z ważniejszych powodów, dla których ludzie nie ośmielają się robić czegoś niekonwencjonalnego, jest opinia innych. A tak naprawdę nikogo to nie obchodzi! Większość osób jest zbyt przejęta własnymi sprawami, by zwracać uwagę na to, co robią inni. Dowód? Czy zwracasz jakąś specjalną uwagę na to, co robią ludzie dookoła ciebie? Jeżeli ktoś się przewróci, może w danym momencie parskniesz śmiechem, ale do końca dnia kompletnie nie będziesz o tym pamiętał. Nie przejmuj się więc innymi, skoro oni nie przejmują się tobą!

Każde twoje przedsięwzięcie powinno być naturalne. Nie chodzi o to by było odważne, bo takie podejście zawsze wiązać się będzie z porównywaniem do innych. Niestety pokutuje tu nasze wychowanie, oparte w istocie na ocenianiu względem otoczenia i określonych standardów. Indywidualizm nigdy się nie liczył, jedynie dopasowanie do ogółu społeczeństwa, zarówno w posiadaniu wiedzy, jak i w zachowaniu. Większości ludzi nikt nigdy nie wpajał, że warto się wyróżniać. Wręcz przeciwnie. Stąd nasze problemy z naszą pewnością siebie. Zawsze chcemy spełniać wymagania otoczenia i się do niego dopasowywać. Najwyższy czas z tym zerwać i zacząć żyć dla siebie, a nie dla innych.

Lekcja 2. Mowa ciała jest ważna

Ma ona kluczowe znaczenie w budowaniu pewności siebie. Zapamiętaj. Umysł nie ma możliwości osiągnąć konkretnego stanu, jeśli ciało zachowuje się niezgodnie z nim. Kiedy twój umysł poddaje się zdenerwowaniu, a ty odczuwasz niepokój, twoje ciało z całą pewnością odpowie wzmożonym napięciem. Następnym razem, kiedy będziesz się czymś martwić, zwróć uwagę na napięcie mięśni. Co powinieneś wtedy zrobić?

W sytuacji narastającego niepokoju dobrym ćwiczeniem jest skupienie się na każdym kawałeczku własnego ciała. Zamknij oczy i zacznij świadomie rozluźniać poszczególne jego części. Pomaga przy tym pełna kontrola oddechu. Następnie przyjmij postawę możliwie najbardziej wyrażającą pewność siebie. Ramiona do tyłu. Wypchnij klatkę piersiową. Broda do góry. Możesz się uśmiechnąć. Schemat ten przydaje się, gdy mamy wygłosić przemówienie czy zagadać do dziewczyny lub chłopaka, a nawet podczas gry na instrumentach muzycznych czy jazdy motocyklem.

Właściwie możesz w ten sposób chodzić cały dzień. Umysł uspokoi się, gdy spokojne będzie ciało. Tak więc nie przejmuj się umysłem i skup się na swoim ciele. To wszystko pozwoli tobie w większym stopniu być sobą i wyjść poza narzucony kanon myślenia i działania. Warto się wyróżniać także przez swoje swobodne i niczym nieskrępowane zachowanie. Tacy ludzie sprawiają wrażenie pełni samozadowolenia i sukcesu. Przyciągają również innych wartościowych ludzi, którzy szybko odczytują kod zawarty w mowie ciała. W końcu swój przyciąga swego!

Lekcja 3. Dołącz do 5% najlepszych

Uczciwie można przyjąć, że ludzie nieprzeciętni, którzy mają wpływ na bieg wydarzeń i robią rzeczy wielkie, stanowią jedynie 5% populacji. Oni wszyscy wiedzą, że warto się wyróżniać. Powodem, dla którego osiągają zamierzone cele, jest fakt, iż poważyli się na coś odbiegającego od normy. Zapamiętaj sobie tę prostą prawdę. Jeżeli robisz to samo, co 95% ludzi na świecie, skończysz dokładnie tak samo jak oni. Zwróć uwagę na liczbę małżeństw kończących się rozwodem czy ilość ludzi cierpiących na depresję lub zaburzenia lękowe. Chyba nie chcesz do nich dołączyć?

Warto zacząć przełamywać schematy myślowe i postawić na własny rozwój przez całe życie. Nawet najwięksi niezłomnie i nieustannie poszukują inspiracji do własnych działań i przedsięwzięć. Pamiętaj, że nie potrzeba tobie wybitnej i wszechstronnej inteligencji. Inteligencja niczego nie zapewni, a często jest źródłem wielu dylematów i rozterek. Warto się wyróżniać w określonym zakresie, w którym człowiek czuje się najlepiej. Niezbędne jest jednak uzewnętrznienie własnej twórczości, przemyśleń czy dokonań. Na szczęście nie jest to dzisiaj takie trudne, głównie ze względu na ogromne możliwości medialne Internetu.

Lekcja 4. Warto się wyróżniać, a ludzie będą cię podziwiać

Uczyń bycie innym swoją zaletą. Wydaje ci się to trudne, bo wciąż zastanawiasz się, co sobie ludzie pomyślą. A oni będą ci zazdrościć odwagi, że zdecydowałeś się zrobić coś niekonwencjonalnego. Być może będą się z ciebie naigrawać i krytykować cię. To nic nowego. W rzeczywistości takimi szydercami kieruje głęboko skrywana zawiść. W głębi serca żałują oni, że sami nie potrafią wybić się z tłumu. Wątpisz jeszcze, że warto się wyróżniać?

Nie warto robić wszystkiego dla poklasku, jednak każdy sukces wiąże się z jakąś popularnością. Zawsze należy pamiętać jak wyglądają priorytety. Po pierwsze my i nasza twórczość. Jeżeli się zmienią wszystko się zawali. Zaczniemy znowu działać pod potrzeby ogółu. Pamiętaj większość ludzi nie wie nawet czego chce i działa zgodnie z działaniem prawa bezwładności. Kieruje się owczym pędem. Doznaje zbiorowych ekscytacji. Chyba nie chcesz się temu poddawać. Więc zawsze twórz własny świat i tylko go udostępniaj do oglądania! Nie pozwól by ktoś dyktował ci warunki! Nigdy!

Nie bój się więc wychodzić przed szereg i bierz od życia więcej! Niewątpliwie warto się wyróżniać. Jeżeli zmienisz myślenie i nastawienie do świata z całą pewnością osiągniesz szczęście, które będzie największym możliwym sukcesem w życiu!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.