Strona główna Rozwój osobisty Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

16937
10
los
Jeżeli chcesz odmienić swój los musisz zacząć działać

Największe prawdy życiowe wskazują, że gdy chcemy odmienić swój los najgorszym wyborem jest czekanie. Wszelkie zmiany na lepsze wymagają bowiem działania. Dowiedz się co zrobić, by całkowicie polepszyć swoje życie w okresie nie dłuższym niż jeden rok. Zatem jak zmienić swoje życie na lepsze?

Droga do sukcesu rzadko jest prosta. Każdy, kto osiągnął go w jakiejkolwiek dziedzinie, przyzna, że nie była to łatwa podróż. Przeszkody, ślepe uliczki, rozczarowania, złe decyzje oraz porażki (wszystko to razem wzięte określa się czasem jako zły los) to najczęściej odskocznie, które pozwalają budować ścieżkę do sukcesu.

Jak zmienić swoje życie

Większość ludzi, którzy osiągnęli sukces i nie narzekają na swój los, po drodze miała okazję sięgnąć dna. Owo doświadczenie dostarczyło im jednak motywacji, której potrzebowali, aby dokonać gruntownych zmian w swoim życiu i popchnęło ich do sukcesu. Liczni specjaliści od budowania właściwych postaw życiowych i osiągnięć, mówią, że „niepowodzenie jest podstawą do zmian.

Jeśli obudzisz się któregoś dnia, zdając sobie sprawę, iż twoje obecne życie nie jest tym, czego pragniesz, nie czuj się winny. Zaakceptuj punkt, w którym się teraz znajdujesz i – co jeszcze ważniejsze – dopuść do siebie poczucie odpowiedzialności za zmianę, podążanie w stronę punktu, w którym masz się znaleźć. Pamiętaj, że los nigdy nie sprzyja ludziom biernym.

Nie zmienisz swojego życia w jeden dzień, z całą pewnością możesz jednak zmienić kierunek, w którym ono zmierza. Oto 12 czynności, jakie możesz zacząć robić już w tej chwili, aby dokonać w swoim życiu zmiany i wrócić na właściwy tor, wiedzie do sukcesu:

1. Czytaj codziennie

Jeżeli chcesz odmienić swój los i polepszyć jakość swojego życia, musisz zacząć podejmować lepsze decyzje. Aby nabyć taką zdolność, należy zaopatrzyć się w zapas nowych idei oraz informacji. Wyrób sobie codzienny nawyk czytania co najmniej 10 stron wartościowych informacji. W tym tempie w ciągu miesiąca będziesz w stanie przeczytać przynajmniej jedną książkę, co daje 12 książek w ciągu roku.

Jeżeli chcesz pozytywnie wpłynąć na swój los nie czytaj powieści. W większości przypadków są one nastawione na dostarczanie rozrywki, lecz nie zwiększają kompetencji. Musisz zdobyć rozeznanie w działach nie-rozrywkowych: które z nich są bezpośrednio związane z obszarami życia, w jakich chcesz dokonać postępów? Przykłady pożytecznych kategorii to: zdrowie, finanse, przedsiębiorczość, relacje międzyludzkie, biznes, samopomoc, duchowość, produktywność, sukces oraz inspirujące biografie. Wiedza oraz idee, których dostarczą ci owe typy literatury, niewątpliwie pomogą ci iść drogą sukcesu.

2. Zapisuj swoje cele

Najwięksi ludzie sukcesu na świecie niewątpliwie wyznaczają sobie cele. Są one punktami odniesienia, wedle których mierzą oni swoje rezultaty. Ludzie, którzy nie stawiają sobie celów, często błądzą, podążając w nieznanym kierunku i narażeni są na nieciekawy los. Są jak chomik w kołowrotku: poruszają się, lecz prowadzi to donikąd.

Życiowa zmiana powinna rozpocząć się od ustalenia, co dokładnie chcesz osiągnąć, a następnie stworzenia strategii, która to umożliwi. Przyporządkuj każdemu z celów ostateczny termin realizacji i określ, jakich zasobów będziesz potrzebował, a także jakie działania będziesz musiał podjąć, aby go osiągnąć. Czytaj tę listę każdego dnia po przebudzeniu i przed zaśnięciem, aby mieć pewność, że twój umysł pozostaje skoncentrowany na zaplanowanych zadaniach.

3. Zakończ relacje z ludźmi, którzy cię hamują

Być może istnieją w twoim życiu osoby, co do których byłoby lepiej, gdybyś z nimi nie spędzał czasu. Nie każdy reprezentuje sobą postawę czy zwyczaje, które sprzyjają osiąganiu sukcesów, a co gorsza, szkodliwe nawyki są zaraźliwe. Wspomniane osoby przypuszczalnie będą ciągnąć cię w dół, gdy tylko zobaczą, że próbujesz wspiąć się wyżej. Tacy ludzie mogą znajdować wśród twoich przyjaciół, współpracowników, czy nawet członków rodziny.

Gwałtowne zrywanie stosunków nie zawsze jest dobrym pomysłem (takie postępowanie przeważnie prowadzi do powstawania uraz). Żeby właściwie odmienić swój los niektóre relacje należy przerywać delikatnie, stopniowo ograniczając czas spędzany z osobami, których chcesz się pozbyć ze swojego otoczenia. Czas, który normalnie byś im poświęcił, przeznacz na budowanie nowych relacji z pozytywnymi osobami, które będą cię wspierać i zachęcać do działania.

Czytaj dalej

10 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem do artykułu powinno się dodać jeszcze te dwa kroki:
    -Bądź minimalistą (Zrób porządek w swoim domu, ustal sobie, że na dobry początek wyrzucisz sto rzeczy których nie używasz, potem po jednej dziennie. Nadmiar przedmiotów zdecydowanie cię hamuje.)
    -Załóż sobie słoik sukcesów (Za każdym razem kiedy coś, nawet coś bardzo małego ci się uda, zapisuj to na karteczce i wrzucaj do ozdobnego słoika. Co jakiś czas, kiedy zwątpisz w siebie wyjmij karteczki i przeczytaj je na głos. To zadanie nauczy cię cieszyć się z małych rzeczy.)

  2. A co, jesli jedna z osob, które nas hamuja, jest czlonek najblizszej rodziny? Co wtedy? Próbuje nawiązać dobre relacje z moja siostra, ale ona jest tzw.toksycznym czlowiekiem, czyli lubi demotywowac innych, jakby wysysala cale szczescie i wykorzystywać pozostale osoby w otoczeniu. Niestety nie mam możliwości wyprowadzenia się z domu.

  3. Świetny artykuł o tym, jak zmienić życie na lepsze, choć niestety muszę przyznać, żę porady, które podaliście nie zadziałały na mnie w 100%. Ostatnio natrafiłem na świetnego motywatora, dzięki niemu już od miesiąca czuję u siebie niesamowity progres z myśleniem i moim umysłem. Tak naprawdę wszystko się zaczyna tam. Polecam bardzo serdecznie osobom, które naprawdę chcą się zmienić na lepsze! Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

  4. Witam. Bardzo ciekawy i życiowy artykuł. Ja również znalazłem się w takim etapie swojego życia, że bez zmian nie jestem w stanie już dalej normalnie funkcjonować , lecz czuję jakoś blokadę psychiczna, która nie pozwala isc po te zmiany.

  5. Witam ja właśnie w tej chwili mam taki problem nie wiem co mam robić życiu znowu mnie zaskoczyło mieszkam w Niemczech i stało się zaczęłam pisać ze swoją pierwszą miłością z młodości teraz chce żebym wróciła i zamieszkała z nim właśnie jestem u niego na urlopie jest cudownie ale boje się brak mi odwagi zrobić taki krok i zaczynać wszystko od nowa co mam robić

  6. Zamast marnować czas na pisaniu komentarzy powinniśmy zabrac się za zmiany. Samo nic nie przyjdzie. Czasami są takie dni jak ten dzisiaj. Nie chce sie nic. Optymista staje się starym narzekającym zgredem. Ruszać dupy i do roboty

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.