Strona główna Rozwój osobisty Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

13613
10

4. Dbaj o nawodnienie organizmu i ćwicz regularnie

Sukces nie przychodzi łatwo – wymaga ciężkiej pracy. Abyś miał siłę do pracy, która konieczna jest, aby osiągać kolejne etapy twojej wędrówki i nie wypalił się pod drodze, musisz zbudować duże rezerwy energii fizycznej oraz psychicznej.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby natychmiast podnieść swój poziom energii, jest picie większych ilości wody. Woda pomaga w zaopatrywaniu organizmu w różne niezbędne składniki, poprawia trawienie i pozwala usuwać odpady. Wiele osób popełnia błąd, sądząc, iż są zmęczone lub głodne, podczas gdy tak naprawdę ich problemem jest odwodnienie. Wypijaj dużą szklankę wody z cytryną zaraz po przebudzeniu, następnie kilka szklanek w ciągu dnia oraz przed każdym posiłkiem, a na koniec – kolejną szklankę tuż przed snem.

Następną rzeczą, o którą powinieneś zadbać, by zacząć odmieniać swój los na lepsze, jest co najmniej 30 minut ćwiczeń dziennie (może to być bieg lub ćwiczenia na siłowni) nie mniej niż 3 razy w tygodniu. Regularny trening wzmacnia serce oraz płuca, poprawia gibkość i siłę, pomaga utrzymywać zdrową masę ciała, zapobiega chorobom, redukuje stres, a nawet poprawia jakość snu. Wszystkie owe zalety przyczyniają się do podniesienia poziomu energii, wpływają też pozytywnie na całokształt zdrowia, koncentrację oraz produktywność.

5. Wprowadź w życie plan oszczędnościowy

Stare chińskie przysłowie mówi: „Najlepszy moment, żeby zasadzić drzewo, był 20 lat temu. Drugi najlepszy moment jest teraz.” Równie dobrze możesz odnieść je do oszczędzania pieniędzy. Jeżeli do tej pory nie odkładałeś części dochodów na inwestycje i przyszłe wydatki, nadszedł najlepszy moment, aby zacząć. Większość specjalistów od finansów doradziłaby ci stałe odkładanie co najmniej 10% miesięcznych zarobków. Niestety prawda jest taka, iż przeciętny człowiek wydaje większość swoich zarobków (a czasem nawet więcej), pozostawiając bardzo niewiele kapitału na przyszłość.

Nie popełniaj błędu ciężkiej pracy dla pieniędzy, których użyjesz później do opłacania wszystkich dookoła, zapominając o samym sobie. Jeżeli chcesz trwale zmienić swoje życie i pozwolić by los ci sprzyjał zawsze płać sobie w pierwszej kolejności. Jeżeli sądzisz, że brakuje ci dyscypliny, aby postępować w ten sposób, idź do banku i ustal procent od dochodów, które wpłacasz, jaki ma być niezwłocznie przekazywany na konto oszczędnościowe lub inwestycyjne. Naucz się żyć, dysponując góra 90% swoich dochodów. W przyszłości sam sobie za to podziękujesz!

6. Zamień swój samochód na szkolną salę

Jeżeli masz stałą pracę, przypuszczalnie spędzasz 5 – 10 godzin w tygodniu na dojazdy. Zamiast słuchać w tym czasie muzyki czy radia, zacznij puszczać sobie nagrania edukacyjne oraz inspirujące. Większość książek ma swoją wersję audio – część z nich dostępna jest za darmo. Obecnie możesz mieć dostęp do tak bogatych zasobów materiałów edukacyjnych praktycznie na każdy temat, iż z całą pewnością nie ma potrzeby, abyś wracał do szkolnej ławy! Słuchanie podczas podróży to świetny sposób na budowanie motywacji i zwiększanie kompetencji. Dzięki nim będziesz mógł zmienić swój los na lepsze znacznie szybciej niż myślisz.

7. Przestań oglądać telewizję

Jeżeli co miesiąc płacisz za kablówkę, wyświadcz sobie przysługę i zrezygnuj z niej. Oglądanie telewizji jest prawdopodobnie jedną z najbardziej toksycznych, bezproduktywnych, trawiących czas aktywności współczesnego społeczeństwa. Przestań marnować cenne godziny na słuchanie przygnębiających wiadomości, oglądanie sportu, reklam oraz programów typu reality show, które w żaden sposób nie wzbogacają twojego życia. Wykorzystaj ten czas na bardziej produktywne zajęcia, które pozwolą odmienić twój los na szczęśliwszy.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie potrafisz żyć bez oglądania konkretnego serialu czy programu, uwzględnij go w swoim grafiku i oglądaj online, korzystając z telewizji internetowej. Najlepiej zrób z tego wydarzenie towarzyskie, zapraszając przyjaciół lub rodzinę, aby przyłączyli się do ciebie.

Czasami trudno jest sobie nawet wyobrazić życie bez takich urządzeń jak telewizor. Jeżeli jednak zdecydujesz się na ten pełny krok do przodu by odmienić swój dotychczasowy i niekorzystny los otrzymasz w zamian ogromny przypływ satysfakcji i radości z własnych decyzji. Warto pamiętać, że jest to zawsze niezwykle silny impuls motywacyjny, pozwalający szybciej i sprawniej przeć do sukcesu.

Czytaj dalej          Cofnij

10 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem do artykułu powinno się dodać jeszcze te dwa kroki:
    -Bądź minimalistą (Zrób porządek w swoim domu, ustal sobie, że na dobry początek wyrzucisz sto rzeczy których nie używasz, potem po jednej dziennie. Nadmiar przedmiotów zdecydowanie cię hamuje.)
    -Załóż sobie słoik sukcesów (Za każdym razem kiedy coś, nawet coś bardzo małego ci się uda, zapisuj to na karteczce i wrzucaj do ozdobnego słoika. Co jakiś czas, kiedy zwątpisz w siebie wyjmij karteczki i przeczytaj je na głos. To zadanie nauczy cię cieszyć się z małych rzeczy.)

  2. A co, jesli jedna z osob, które nas hamuja, jest czlonek najblizszej rodziny? Co wtedy? Próbuje nawiązać dobre relacje z moja siostra, ale ona jest tzw.toksycznym czlowiekiem, czyli lubi demotywowac innych, jakby wysysala cale szczescie i wykorzystywać pozostale osoby w otoczeniu. Niestety nie mam możliwości wyprowadzenia się z domu.

  3. Świetny artykuł o tym, jak zmienić życie na lepsze, choć niestety muszę przyznać, żę porady, które podaliście nie zadziałały na mnie w 100%. Ostatnio natrafiłem na świetnego motywatora, dzięki niemu już od miesiąca czuję u siebie niesamowity progres z myśleniem i moim umysłem. Tak naprawdę wszystko się zaczyna tam. Polecam bardzo serdecznie osobom, które naprawdę chcą się zmienić na lepsze! Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

  4. Witam. Bardzo ciekawy i życiowy artykuł. Ja również znalazłem się w takim etapie swojego życia, że bez zmian nie jestem w stanie już dalej normalnie funkcjonować , lecz czuję jakoś blokadę psychiczna, która nie pozwala isc po te zmiany.

  5. Witam ja właśnie w tej chwili mam taki problem nie wiem co mam robić życiu znowu mnie zaskoczyło mieszkam w Niemczech i stało się zaczęłam pisać ze swoją pierwszą miłością z młodości teraz chce żebym wróciła i zamieszkała z nim właśnie jestem u niego na urlopie jest cudownie ale boje się brak mi odwagi zrobić taki krok i zaczynać wszystko od nowa co mam robić

  6. Zamast marnować czas na pisaniu komentarzy powinniśmy zabrac się za zmiany. Samo nic nie przyjdzie. Czasami są takie dni jak ten dzisiaj. Nie chce sie nic. Optymista staje się starym narzekającym zgredem. Ruszać dupy i do roboty

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.