Strona główna Rozwój osobisty Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

Los – 12 sposobów na odmianę swego życia na lepsze

14121
10

8. Ćwicz publiczne przemawianie

Zdolność do pewnego przemawiania i jasnej komunikacji znajduje się obecnie wśród najwyżej cenionych i najbardziej przydatnych umiejętności na rynku. Ludzie, którzy potrafią się sprawnie komunikować, są w stanie z łatwością manewrować wśród życiowych raf i częściej cieszą się sukcesem niż ci, którzy takiej umiejętności nie posiadają. Szybko awansują, budują ważne relacje; są w stanie jasno przekazywać innym swoje idee, rozwiązują spory i łatwo zdobywają szacunek oraz podziw otoczenia. Stają się liderami w swoich organizacjach, rodzinach i społecznościach.

Większość ludzi przeraża myśl o publicznym przemawianiu i zrobią oni wiele, aby tego uniknąć. Daje to szerokie pole do popisu osobom, które chcą wyjść ze swojej strefy komfortu i rozwinąć tę rzadką umiejętność. Jednym z miejsc, gdzie możesz przećwiczyć swoje zdolności komunikacyjne, jest klub Toastmasters – pozytywne, bezstresowe środowisko. Większość z owych klubów organizuje cotygodniowe spotkania, w których udział wziąć może każdy, kto poszukuje ambitnego towarzystwa. Gdy podszkolisz już swoje zdolności komunikacyjne, ludzie zaczną postrzegać cię jako naturalnego lidera, a ty zyskasz więcej możliwości rozwoju oraz przestrzeni by odmienić swój los na lepsze.

9. Przestań narzekać

Jednym z najbardziej szkodliwych nawyków, które twój los nieznośnym, jest niewątpliwie ciągłe narzekanie. Osoby, które narzekają, najczęściej są z natury negatywnie i pesymistycznie nastawione do życia. Nie bądź jedną z nich! Gdy napotykasz na swojej drodze problemy czy wyzwania, nie marudź – lepiej ugryź się w język i przebuduj w swoim umyśle obraz sytuacji. Narzekanie nic nie zmienia. Myśl konstruktywnie i skup się na znalezieniu rozwiązania. Napoleon Hill rzekł: „Każda porażka niesie w sobie ziarno równej lub nawet większej korzyści.” Szukaj dobrej strony w każdej sytuacji.

10. Opanuj nową umiejętność

Świetnym sposobem na wniesienie czegoś ekscytującego do własnego życia jest nauczenie się nowej rzeczy. Może to być gra na instrumencie, nowy język, przyłączenie się do klubu albo uczęszczanie na jakieś zajęcia, czy też uprawianie nieznanego ci sportu. Celem takich działań jest podsycenie własnej ciekawości świata oraz kreatywności, a jednocześnie wyrwanie się ze swojej strefy komfortu poprzez nowe doświadczenia. Pamiętaj zawsze, że nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. Dlatego, jeżeli zależy ci by zmienić swoje życie i odmienić swój los to zacznij działać. Wszelka nauka i działalność jest wartością samą w sobie, która zawsze zwiększa możliwości, rozszerza horyzonty i daje możliwość rozwoju społecznego.

11. Rozkręć interes

Jeżeli do tej pory nie masz własnej działalności gospodarczej, nadszedł właściwy moment, aby to zmienić. Postęp technologiczny zniósł niemal wszystkie bariery, stojące na przeszkodzie potencjalnym nowym przedsiębiorcom. Każdy, kto ma dostęp do Internetu oraz kartę kredytową, może założyć własną firmę. Nie brakuje szkoleń ani środków, które pomogą ci na starcie.

Za sumę, którą wydajesz na tygodniowy wyjazd, możesz zacząć rozkręcać biznes w Internecie – kupić domenę internetową, stworzyć stronę, wydrukować wizytówki, zamieścić w sieci kilka reklam i zacząć promować się na rynku. Możesz sprzedawać usługi (np. grafika, projektowanie, doradztwo), własne produkty lub promować cudze, w zamian za prowizję. Pamiętaj zawsze, że twój los zawsze leży w twoich rękach, niezależnie od przeciwności, które czasem dotykają każdego.

12. Szukaj sposobności, aby pomagać innym

Większość ludzi myśli wyłącznie w kategoriach otrzymywania korzyści od innych, nie zastanawiając się, co sami mogliby dać od siebie. Jednakże zasada wzajemności uczy nas, iż jeśli chcemy dostawać, musimy dawać. Dawanie inicjuje proces otrzymywania, kluczowego czynnika by odmienić swój los na lepsze.

Jeżeli chcesz poczuć się dobrze, najprościej uzyskasz ten efekt, sprawiając, że ktoś inny poczuje się dobrze. Jeśli chcesz, by ludzie traktowali cię z większym szacunkiem, zacznij od okazywania im tego samego. Jeśli pragniesz polepszyć swoje życie, pomóż innej osobie poprawić własne. Im więcej zrobisz dla innych, tym więcej inni zapragną zrobić dla ciebie.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

10 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem do artykułu powinno się dodać jeszcze te dwa kroki:
    -Bądź minimalistą (Zrób porządek w swoim domu, ustal sobie, że na dobry początek wyrzucisz sto rzeczy których nie używasz, potem po jednej dziennie. Nadmiar przedmiotów zdecydowanie cię hamuje.)
    -Załóż sobie słoik sukcesów (Za każdym razem kiedy coś, nawet coś bardzo małego ci się uda, zapisuj to na karteczce i wrzucaj do ozdobnego słoika. Co jakiś czas, kiedy zwątpisz w siebie wyjmij karteczki i przeczytaj je na głos. To zadanie nauczy cię cieszyć się z małych rzeczy.)

  2. A co, jesli jedna z osob, które nas hamuja, jest czlonek najblizszej rodziny? Co wtedy? Próbuje nawiązać dobre relacje z moja siostra, ale ona jest tzw.toksycznym czlowiekiem, czyli lubi demotywowac innych, jakby wysysala cale szczescie i wykorzystywać pozostale osoby w otoczeniu. Niestety nie mam możliwości wyprowadzenia się z domu.

  3. Świetny artykuł o tym, jak zmienić życie na lepsze, choć niestety muszę przyznać, żę porady, które podaliście nie zadziałały na mnie w 100%. Ostatnio natrafiłem na świetnego motywatora, dzięki niemu już od miesiąca czuję u siebie niesamowity progres z myśleniem i moim umysłem. Tak naprawdę wszystko się zaczyna tam. Polecam bardzo serdecznie osobom, które naprawdę chcą się zmienić na lepsze! Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

  4. Witam. Bardzo ciekawy i życiowy artykuł. Ja również znalazłem się w takim etapie swojego życia, że bez zmian nie jestem w stanie już dalej normalnie funkcjonować , lecz czuję jakoś blokadę psychiczna, która nie pozwala isc po te zmiany.

  5. Witam ja właśnie w tej chwili mam taki problem nie wiem co mam robić życiu znowu mnie zaskoczyło mieszkam w Niemczech i stało się zaczęłam pisać ze swoją pierwszą miłością z młodości teraz chce żebym wróciła i zamieszkała z nim właśnie jestem u niego na urlopie jest cudownie ale boje się brak mi odwagi zrobić taki krok i zaczynać wszystko od nowa co mam robić

  6. Zamast marnować czas na pisaniu komentarzy powinniśmy zabrac się za zmiany. Samo nic nie przyjdzie. Czasami są takie dni jak ten dzisiaj. Nie chce sie nic. Optymista staje się starym narzekającym zgredem. Ruszać dupy i do roboty

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.