Strona główna Rozwój osobisty Jak poprawić swoje samopoczucie?

Jak poprawić swoje samopoczucie?

1961
0
samopoczucie
Jest kilka łatwych sposobów jak poprawić swoje samopoczucie od zaraz.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi szuka odpowiedzi na pytanie jak poprawić swoje samopoczucie i podnieść samoocenę. Ten dylemat wynika z wielu czynników, które często leżą jedynie w naszej psychice. Warto może trochę spojrzeć na to z dystansu? Dzięki temu samopoczucie powinno się znacznie polepszyć.

Istnieje wiele rozwiązań, by w łatwy sposób poprawić swoje samopoczucie i podnieść samoocenę. Kluczowe jednak jest poznanie samego siebie, a także obiektywna ocena sytuacji. Przyczyny niskiej samooceny u każdego z nas są inne. Przyczyna może leżeć w naszym dzieciństwie, pierwszym związku, a nawet w nieprzychylnej opinii, którą ktoś kiedyś wyraził na nasz temat. Wielu ludzi ma problemy z niską samooceną, niewielu zdaje sobie jednak sprawę z przyczyny takiego stanu rzeczy. Istnieje za to kilka sprawdzonych sposobów, by poprawić sobie samopoczucie, które warto wypróbować.

Chcesz poprawić swoje samopoczucie? Bądź dobry sam dla siebie!

To dziwne, mimo tego, że to właśnie z samym sobą, spędzamy całe życie mamy tendencję do notorycznego olewania własnych potrzeb. Ba, do okazywania sobie całkowitego braku szacunku. To absurd! Dlaczego poświęcacie się dla innych, staracie się sprawiać im przyjemność, oczekujecie od nich by Was szanowali, a sami tego nie robicie?

Traktujcie siebie i swoje ciało jak świątynie! Znajdźcie czas tylko dla siebie, sprawiajcie sobie małe przyjemności, bądźcie wobec siebie wyrozumiali, dostrzeżcie swoje zalety! Zobaczycie, jak czasem łatwo samemu poprawić swoje samopoczucie i zacząć w siebie wierzyć!

Zadbaj o siebie! To droga dla dobrej samooceny

Każda minuta poświęcona samemu sobie, każdy pieniądz włożony w swój własny rozwój, jest najlepszą inwestycją jakiej możesz dokonać! Znajdź czas na długą kąpiel, wmasuj w skórę ulubiony balsam, rozkoszuj się jego zapachem, zapal w domu świece i włącz ulubioną muzykę. W ten sposób zawsze można poprawić swoje samopoczucie,  a także odjąć z twarzy kilka lat życia.

Ciesz się chwilą sam na sam ze sobą, doceń swoje własne towarzystwo! Dlaczego większość ludzi gdy ma zły humor katuje się smętnymi piosenkami? Po to by dobić się jeszcze bardziej? Nie ma sensu w takim postępowaniu! No chyba, że przepadasz za wyciem w poduszkę?

Zastanów się co naprawdę jest ważne!

Człowieku, życie jest jedno, czy naprawdę chcesz je spędzić na rozpamiętywaniu przeszłości lub użalaniu się nad za dużym nosem? Czy to jest naprawdę to co chcesz w życiu robić? Działaj! Podejmuj ryzyko, skoro życie jest jedno, to czy nie powinieneś czerpać z niego garściami? Ktoś krzywo na Ciebie spojrzy lub COŚ sobie o Tobie pomyśli? Nawiasem mówiąc to często największy problem wielu ludzi na ziemi, zdanie Kowalskiego z ulicy obok? No i co z tego?

Naprawdę potrzebujesz jego zdania by poprawić swoje samopoczucie i zwiększyć swoją pewność siebie? Skoro nie jest dla Ciebie nikim ważnym, czemu wywiera tak wielki wpływ na Twoje życie? Dlaczego pozwalasz innym decydować. pośrednio lub nie, o tym co powinniście, a czego nie? Każdy ma swoje życie! Przejmij wreszcie kontrolę nad swoim! Nawet nie wiesz jak wiele zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Ćwicz, działaj dla siebie i dla innych, bądź aktywny!

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak choćby najmniejsza dawka ruchu fizycznego. Nie dość, że będziecie zdrowsi, Wasze ciała jędrniejsze, to jeszcze poziom szczęścia znacząco Wam podskoczy! Aktywność fizyczna naprawdę ma ogromny wpływ na to jak sami siebie postrzegamy. Spróbuj i przekonaj się jak diametralnie wzrośnie Twoja pewność siebie. Nie musisz nawet zapisywać się na siłownie czy aerobik, włącz muzykę i tańcz przed lustrem, wskocz w dres i idź pobiegać! Nie szykuj wymówek, do tego nie trzeba żadnych specjalnych środków, po prostu idź i to zrób! Ciało jest stworzone do wysiłku i kiedy chcesz poprawić swoje samopoczucie daj sobie wycisk! Endorfiny zaleją Twój organizm i poczujesz się jak w niebie.

Po drugie, działaj! Udzielaj się, wypowiadaj swoje zdanie, pomagaj innym. Zobaczysz jak wpłynie to na Twoje samopoczucie! Nic nie daje takiego kopa, jak pomoc innym! A już na pewno nie będziesz wtedy myśleć o tym, że masz za cienkie włosy i krzywe zęby! Czasem wystarczy, że dasz od siebie choć trochę, a dla kogoś staniesz się bohaterem!

Po trzecie.. ludzie potrzebują w swym życiu nowych bodźców! Często przyczyna obniżonego nastroju leży w rutynie, zdobywaj nowe doświadczenia, poznawaj nowych ludzi! To naprawdę dużo daje. Spójrz na większość wolontariuszy, jacy są zadowoleni. Prawdziwe życie, o które codziennie się ocierają, buduje u nich właściwszą perspektywę. Chcesz poprawić swoje samopoczucie to zacznij pomagać innym. To zawsze działa.

Bez względu na wszystko, idź do przodu!

Życie jak to życie, lubi nas doświadczać. Skoro jednak coś już się wydarzyło i nie masz na to najmniejszego wpływu to przestań o tym myśleć. Wyciągnij wnioski na przyszłość i zajmij się DZIŚ. Inaczej wiecznie będziesz analizować minione wydarzenia, a umknie Ci teraźniejszość. Na nią masz jeszcze wpływ, wykorzystaj to! Dzięki swojej konsekwencji działań zawsze możesz poprawić swoje samopoczucie.

Znajdź w sobie troszkę zdrowego egoizmu i skup się na sobie. Zawsze chcieliście nauczyć się tańczyć? Marzy Wam się nauka hiszpańskiego? No to na co czekacie? Wszystko co robicie dla siebie to inwestycja, która nie dość, że czyni Was jeszcze bardziej interesującymi, to jeszcze bardzo wpływa na Waszą własną samoocenę. Pamiętajcie, TERAZ jest najlepszy moment. Zacznijcie od dziś, bo inaczej nie zaczniecie nigdy.

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.