Strona główna Rozwój osobisty Pewność siebie – Jak ją zwiększać

Pewność siebie – Jak ją zwiększać

1647
2
pewność siebie
Warto nad sobą pracować by zwiększyć pewność siebie

Świadomość własnych umiejętności i zdolności jest kluczowe dla osiągania sukcesów, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dlatego warto czasem zrobić wszystko by zwiększyć pewność siebie i zacząć oddychać pełnią piersi.

Pewność siebie to bardzo ważna cecha pomagająca w kontaktach międzyludzkich. Udowodniono, że to jak postrzegamy sami siebie ma wielki wpływ na to, jak będą nas oceniać i z kim utożsamiać inni. Pewność siebie jest przepustką do osiągnięcia sukcesu a ludzie, którzy wierzą we własne siły najczęściej są optymistami. Chociaż każdy z nas ma nad nią kontrolę, niestety może ją w pewnym momencie stracić. Czy jest jakiś sposób na to, aby zwiększyć pewność siebie?

Ubieraj się odpowiednio

Podobno nie szata zdobi człowieka ale wszyscy doskonale wiemy, że pierwsze wrażenie jest najistotniejsze. Jeżeli wybierasz się na ważne spotkanie, które rzutować może na Twoją przyszłość, zadbaj o odpowiedni strój. Poczujesz się pewniej, a o to właśnie chodzi. Jeżeli chcesz czuć się dobrze w swoim ciele, musisz także dobrze wyglądać. Dlatego spędź przed lustrem chwilę dłużej niż zwykle i nie wychodź z domu dopóki nie poczujesz, że dobrałaś odpowiedni zestaw na to ważne spotkanie.

Odpowiednia postura

Czy Wiesz, że poruszając się w odpowiedni sposób oraz stojąc czy siedząc możesz zwiększyć pewność siebie? Jesteś wiecznie przygarbiony? Nie patrzysz rozmówcy w oczy? Zmień to! Stań przed lustrem, wyprostuj się, podnieś wysoko głowę i odegraj rozmowę – sam ze sobą. Patrz sobie w oczy i mów przekonująco. Czujesz, że Twoja pewność siebie rośnie?

Wykłady motywacyjne

Jeżeli trafiłeś na dobrego wykładowcę – gratulacje! Bo nie łatwo takiego znaleźć w obecnych czasach. Jeżeli zatem się Tobie nie udało, nic straconego. Wykłady motywacyjne możesz zastąpić równie skutecznie przygotowaną przez Ciebie autoreklamą. Zapomnij na chwilę o swoich wadach i pomyśl o tym, co szczególnie w sobie cenisz. Stwórz z tego przemową, którą będziesz powtarzał sobie codziennie, stojąc przed lustrem i uśmiechając się do niego. Działa podobnie, jak wizualizacja i jest świetnym sposobem, na podniesienie samooceny.

Walcz z negatywną energią

To, że myślisz o sobie źle nie oznacza wcale, że musisz obrzucać epitetami wszystkich dookoła. Poczujesz się lepiej, jeżeli zamiast oceniać tych, którzy są obok, zaczniesz obdarzać ich komplementami. Myśl pozytywnie, kreuj rzeczywistość. Jeżeli choć jedna osoba, która równie źle o sobie myśli, uwierzy w Twoje słowa i poczuje się lepiej sama ze sobą to znaczy, że odniosłeś sukces. Potrafisz pomagać innym, zatem jesteś kimś. Po takim „zabiegu” Twoja samoocena znacznie wzrośnie. Zdecydowanie staniesz się bardziej pewny siebie.

Chcesz zostać zauważony?

Nie siadaj na końcu. Wykład, pokaz, wystawa… cokolwiek. Dlaczego uciekasz na sam koniec auli? Usiądź w pierwszym rzędzie. Daj się zauważyć ważnym osobistościom. Przecież poszedłeś tam, bo szukasz wiedzy i chcesz dzielić się tą, którą już posiadasz. Daj się poznać… Zostaniesz doceniony. I znów wzrośnie Twoja pewność siebie.

Ćwicz pewność siebie tak często, jak się da

I nie chodzi wyłącznie o wieczne kazania przed lustrem chociaż owszem, takie ćwiczenia pozwalają nabrać pewności siebie bo mamy świadomość, że jesteśmy do przemowy odpowiednio przygotowani. Ale warto także ćwiczyć na świeżym powietrzu. Dotlenisz się trochę dodasz sobie energii i nabierzesz sił do życia. A dodatkowo poprawisz przecież swoją kondycję. Poczujesz się dobrze sam ze sobą. Nie będziesz musiał korzystać ze specjalnych diet, bo zachowując formę nie dowiesz się czym są problemy z nadwagą. A kiedy wyglądasz dobrze, jesteś bardziej pewny siebie. Bo ludzie Cię nie oceniają… Staraj się korzystać z życia i dostarczać sobie bezpiecznych rozrywek. Bądź optymistą i uwierz we własne siły.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

2 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie jestem w podstawówce i mam dziewczynę i nie wiem jak z nią gadać się wstydzę i nie wiem co robić bo ona akurat ona jest śmiała i a ja nie i przez to zerwała ze mną wczoraj jak ja znam od 1 klasy podstawówki na piszcie co mam zrobić w tej sytuacji i ja jestem teraz 5 klasa

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.