Strona główna Rozwój osobisty Jak wykorzystać metodę wizualizacji dla osiągania sukcesów

Jak wykorzystać metodę wizualizacji dla osiągania sukcesów

1334
1
wykorzystać metodę wizualizacji
Warto wykorzystywać metodę wizualizacji dla osiągania upragnionych sukcesów

Dla osiągania sukcesów w życiu niezbędny jest zbieg co najmniej kilku czynników. Można jednak wykorzystać metodę wizualizacji by znacznie zwiększyć swoje szanse.

Aktor Jim Carrey jest znany z tego, iż zanim stał się sławny, codziennie parkował swój samochód przy Mulholland Drive i stosował metodę wizualizacji do wyobrażanie siebie jako gwiazdy Hollywood, którą później w istocie się stał. Wypisał sobie nawet czek na 10 milionów dolarów za kontrakt filmowy i opatrzył go datą o pięć lat późniejszą. I co się ostatecznie stało? Niedługo przed upływem owej daty otrzymał taki właśnie kontrakt na udział w filmie Głupi i głupszy!

Metodę wizualizacji można traktować jako zwiększanie mocy do przekształcania marzeń w rzeczywistość – sprawdziło się to nie tylko w przypadku Jima Carreya, lecz również wielu osób odnoszących sukcesy na różnych polach: zawodowych sportowców, dyrektorów firm, sławnych mówców, piosenkarzy i artystów. Odtwarzanie wizji wykreowanej przez umysł, która przedstawia ciebie w wymarzonym miejscu lub na wymarzonej pozycji, to klucz do wcielenia twoich marzeń w życie!

Co ciekawe, nauka wykazała, iż ludzki mózg nie potrafi odróżnić wyobrażonej wizji od rzeczywistości. Badacze z Harvardu uczyli dwie grupy prostej melodii na pianinie. Jedna z grup ćwiczyła ją przez 5 dni, po 2 godziny dziennie. Druga wykorzystała jedynie metodę wizualizacji i wyobrażała sobie jedynie że gra. Jak można łatwo odgadnąć, w mózgach członków obu grup powstały w tym czasie podobne połączenia nerwowe.

Oto 5 sposobów, dzięki którym będziesz mógł zacząć stosować wizualizację, by wcielać swoje marzenia w życie:

1. Gdy wizualizujesz sobie swoje marzenia, zaangażuj w to wszystkie zmysły:

By właściwie wykorzystać metodę wizualizacji należy wykorzystywać wszystkie zmysły, tj. dotyk, słuch, wzrok, a nawet węch i smak. Dołącz do tego emocje: uśmiechaj się i śmiej, a także świętuj już zwycięstwo. Przecież to już postanowione i pewne!

2. Przyjmij kilka różnych punktów widzenia:

Zobacz siebie, osiągającego cel z perspektywy pierwszej, a później drugiej i trzeciej osoby. Znajdź się w tłumie ludzi i spójrz na siebie, jak spełniasz swoje marzenie. Warto przy tym nie unikać szczegółów i dobrego samopoczucia w nowej roli.

3. Zacznij żyć tak, jakbyś już osiągnął cel:

Zacznij ubierać się, mówić i wyglądać jak osoba, którą chcesz się stać. To bardzo istotny aspekt skuteczności. Nie warto przejmować się otoczeniem, które zwykle jest niechętne takim zabiegom i ma stosunkowo krytyczne podejście. By metoda wizualizacji była skuteczna trzeba być pewnym swoich zamierzeń i kolejnych kroków.

4. Uzupełnij wizualizację o mówienie do siebie oraz afirmacje:

Podobnie jak w przypadku różnych punktów widzenia, w odniesieniu do wizualizacji, również w pierwszej, drugiej oraz trzeciej osobie mów to, co chciałbyś usłyszeć o sobie, gdy już osiągniesz swój cel. Metodę wizualizacji należy traktować jako pewien sposób na życie, bez drogi odwrotu i na wielu płaszczyznach.

5. Połącz w całość swój wymarzony wizerunek:

Możesz zrobić to w wersji fizycznej, posługując się tablicą korkową, robiąc kompilację przyklejoną do biurka czy wywieszoną na ścianie lub wykonać ją na komputerze. Metodę wizualizacji należy traktować bardzo twórczo i bez zbędnych ograniczeń. Użyj słów, które najlepiej opisują osobę, jaką pragniesz zostać, a także obrazków przedstawiających zwycięstwa, które masz zamiar odnieść. Warto przy tym pamiętać, aby codziennie spoglądać na owe wizerunki i umacniać się w swoich postanowieniach!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Mam pytanie propo afirmacji i wizualizacji-w czasie pracy z afirmacjami padło imię (czyli tj.podano mi konkretną osobę) i od tego dnia potem często znów sie pojawiało w polu reakcji na afirmację.A podobno nie można wizualizować konkretnej osoby,co w tym przypadku zatem?jeśli chcę wizualizować

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.