Strona główna Rozwój osobisty Metoda wizualizacji a osiąganie sukcesów

Metoda wizualizacji a osiąganie sukcesów

2378
1
metoda wizualizacji
Warto wykorzystywać metodę wizualizacji dla osiągania upragnionych sukcesów

Dla osiągania sukcesów w życiu niezbędny jest zbieg co najmniej kilku czynników. Można jednak wykorzystać metodę wizualizacji, by znacznie zwiększyć swoje szanse na oczekiwany efekt. Jej stosowanie ma dość długie tradycje, jednak stosunkowo niedawno odkryto jej przyczynę działania. Jak zatem działa metoda wizualizacji i w jaki sposób może dać szanse na znacznie lepsze efekty?

Aktor Jim Carrey jest znany z tego, iż zanim stał się sławny, codziennie parkował swój samochód przy Mulholland Drive i stosował metodę wizualizacji do wyobrażanie siebie jako gwiazdy Hollywood, którą później w istocie się stał. Wypisał sobie nawet czek na 10 milionów dolarów za kontrakt filmowy i opatrzył go datą o pięć lat późniejszą. I co się ostatecznie stało? Niedługo przed upływem owej daty otrzymał taki właśnie kontrakt na udział w filmie Głupi i głupszy! Jak zatem działa metoda wizualizacji i jaki może mieć wpływ na nasze życie?

Na czym polega metoda wizualizacji?

Metodę wizualizacji można traktować jako zwiększanie mocy do przekształcania marzeń w rzeczywistość – sprawdziło się to nie tylko w przypadku Jima Carreya, lecz również wielu osób odnoszących sukcesy na różnych polach: zawodowych sportowców, dyrektorów firm, sławnych mówców, piosenkarzy i artystów. Odtwarzanie wizji wykreowanej przez umysł, która przedstawia ciebie w wymarzonym miejscu lub na wymarzonej pozycji, to klucz do wcielenia twoich marzeń w życie!

Co ciekawe, nauka wykazała, iż ludzki mózg nie potrafi odróżnić wyobrażonej wizji od rzeczywistości. Badacze z Harvardu uczyli dwie grupy prostej melodii na pianinie. Jedna z grup ćwiczyła ją przez 5 dni, po 2 godziny dziennie. Druga wykorzystała jedynie metodę wizualizacji i wyobrażała sobie jedynie że gra. Jak można łatwo odgadnąć, w mózgach członków obu grup powstały w tym czasie podobne połączenia nerwowe.

Oto 5 sposobów, dzięki którym będziesz mógł zacząć stosować wizualizację, by wcielać swoje marzenia w życie:

1. Gdy wizualizujesz sobie swoje marzenia, zaangażuj w to wszystkie zmysły:

By właściwie wykorzystać metodę wizualizacji należy wykorzystywać wszystkie zmysły, tj. dotyk, słuch, wzrok, a nawet węch i smak. Dołącz do tego emocje: uśmiechaj się i śmiej, a także świętuj już zwycięstwo. Przecież to już postanowione i pewne!

2. Przyjmij kilka różnych punktów widzenia:

Zobacz siebie, osiągającego cel z perspektywy pierwszej, a później drugiej i trzeciej osoby. Znajdź się w tłumie ludzi i spójrz na siebie, jak spełniasz swoje marzenie. Warto przy tym nie unikać szczegółów i dobrego samopoczucia w nowej roli.

3. Zacznij żyć tak, jakbyś już osiągnął cel:

Zacznij ubierać się, mówić i wyglądać jak osoba, którą chcesz się stać. To bardzo istotny aspekt skuteczności. Nie warto przejmować się otoczeniem, które zwykle jest niechętne takim zabiegom i ma stosunkowo krytyczne podejście. By metoda wizualizacji była skuteczna trzeba być pewnym swoich zamierzeń i kolejnych kroków.

4. Uzupełnij wizualizację o mówienie do siebie oraz afirmacje:

Podobnie jak w przypadku różnych punktów widzenia, w odniesieniu do wizualizacji, również w pierwszej, drugiej oraz trzeciej osobie mów to, co chciałbyś usłyszeć o sobie, gdy już osiągniesz swój cel. Metoda wizualizacji powinna być traktowana jako pewien sposób na życie, bez drogi odwrotu i na wielu płaszczyznach.

5. Połącz w całość swój wymarzony wizerunek:

Możesz zrobić to w wersji fizycznej, posługując się tablicą korkową, robiąc kompilację przyklejoną do biurka czy wywieszoną na ścianie lub wykonać ją na komputerze. Metodę wizualizacji należy traktować bardzo twórczo i bez zbędnych ograniczeń. Użyj słów, które najlepiej opisują osobę, jaką pragniesz zostać, a także obrazków przedstawiających zwycięstwa, które masz zamiar odnieść. Warto przy tym pamiętać, aby codziennie spoglądać na owe wizerunki i umacniać się w swoich postanowieniach!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Mam pytanie propo afirmacji i wizualizacji-w czasie pracy z afirmacjami padło imię (czyli tj.podano mi konkretną osobę) i od tego dnia potem często znów sie pojawiało w polu reakcji na afirmację.A podobno nie można wizualizować konkretnej osoby,co w tym przypadku zatem?jeśli chcę wizualizować

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.