Strona główna Związki Jak rozmawiać z kobietą, by zdobyć zainteresowanie

Jak rozmawiać z kobietą, by zdobyć zainteresowanie

8234
2
rozmawiać z kobietą
By dobrze rozmawiać z kobietą, by budzić zainteresowanie, trzeba zwykle trochę wprawy i doświadczenia

Prawie każdy mężczyzna chciałby swobodnie flirtować i rozmawiać z kobietą, jednak nie wszystkim to wychodzi. Co można na to poradzić? Jak zdobyć zainteresowanie kobiety podczas rozmowy? Jak być bardziej intrygującym, niż nieporadnym lub nudnym. Podpowiadamy jak rozmawiać z kobietą, by wydawać się bardziej atrakcyjnym.

Żeby dobrze rozmawiać z kobietą i flirtować trzeba zdobyć trochę umiejętności i praktyki. Przydatna może okazać się również pewnego rodzaju pewność siebie. Kluczowym elementem jest podjęcie wyzwania i rozpoczęcie pierwszych działań. Jeśli pokonasz wstyd i skupisz się na celu, szybko się nauczysz jak właściwie rozmawiać z kobietą. Jeżeli nie weźmiesz spraw w swoje ręce, trudno ci będzie poznać jakąś kobietę, pójść z nią na randkę, czy w końcu znaleźć sobie dziewczynę.

Jak rozmawiać z kobietą – Cenne wskazówki

Jeśli nie jesteś z natury wygadany lub czujesz się niepewnie w towarzystwie płci przeciwnej, nawiązanie znajomości z kobietą może okazać się dość przerażającą perspektywą. Jeżeli jednak chcesz się do niej zbliżyć, nie pozostaje ci nic innego jak tylko opanować sztukę flirtu i nawiązywania konwersacji z płcią piękną.

Odpręż się i bądź sobą – To zawsze pomaga

Najważniejsze jest opanowanie. Odważnie wystąp do przodu, nie udawaj jednak osoby, którą nie jesteś. Weź głęboki wdech i zapomnij o niepewności. Najgorsze, co może ci się przydarzyć, to odrzucenie, a jeśli spojrzeć na to z dystansem, okazuje się, że to tak naprawdę nic wielkiego. Tak czy inaczej, jeżeli nie zdecydujesz się na pierwszy krok, do niczego nie dojdziesz. Większość facetów nawet nie zaczyna rozmawiać z kobietą, gdyż obawia się odrzucenia i gorszego samopoczucia. Ten element bywa najtrudniejszy do przejścia.

Jak przełamać niemoc w rozmowie z kobietą?

W sytuacji, w której nie wiesz jak zacząć i boisz się konfrontacji, warto skorzystać z pewnego rodzaju techniki. Wyobraź sobie, że to tylko ćwiczenia, a Tobie wcale nie zależy na sukcesie. Również ewentualna odmowa nie będzie tylko jedną z wielu prób. Można w ten sposób znacznie zmniejszyć presję i ograniczyć własne zahamowania. Dobrym sposobem jest również rozpoczęcie rozmowy pod pewnym pretekstem.

Warto wówczas wymyślić historię, w której musimy poznać daną kobietę z uwagi na bardzo ważną, życiową sprawę, oczywiście nie miłosną. Przykładowo musimy się czegoś dowiedzieć. Jeżeli nie mamy jeszcze wprawy, by swobodnie rozmawiać z kobietą, można wysilić własną wyobraźnię. W ten sposób można wyprzeć niechęć i strach.

Nawiąż kontakt wzrokowy jeszcze przed rozpoczęciem pogawędki

Jeśli jakaś kobieta wpadnie ci w oko, spróbuj nawiązać z nią kontakt wzrokowy. Jeżeli ma towarzystwo, pozostali dadzą jej znać, iż spoglądasz w jej stronę. To klasyczny sygnał, że jesteś nią zainteresowany. Zanim zaczniesz rozmawiać z kobietą nawiązać kontakt wzrokowy, ale nie jest bezwzględnie konieczne.Warto jednak pamiętać, że pierwsze wrażenie jest tylko jedno.

Pewniejsi siebie mężczyźni nie muszą tego robić w sygnalizowany sposób. Kiedy jednak do tego dojdzie, zawsze należy delikatnie i szczerze się uśmiechnąć. Należy również pamiętać, by nie być nachalnym i zbyt natarczywym w patrzeniu. Gapienie się na kobietę, szczególnie niechętną znajomościom z obcymi, może ją wystraszyć i ostatecznie zniechęcić.

Nie zapomnij się przedstawić

Nic prostszego. Wystarczy podejść do niej, przywitać się i powiedzieć, jak masz na imię. Może się to wydawać śmieszne, ale bardzo silnie oddziałuje na podświadomość rozmówcy. Zwyczajnie, w jednej chwili przestajemy być anonimowi. Żeby przekonać do siebie i wzbudzić odrobinę zaufania zawsze należy mówić kim się jest. Nawet nieprawdę?

Nie wiesz jak rozmawiać z kobietą? Po prostu zadawaj pytania

Spytaj ją o imię, a następnie o kolejną rzecz, aby podtrzymać konwersację. Spróbuj znaleźć z nią wspólny temat. Przykładowo, jeśli jesteś u kogoś na imprezie, zapytaj dziewczynę, skąd zna gospodarza. Jeżeli czekasz razem z nią na przystanku, możesz zadać pytanie, dokąd jedzie.

Jeżeli nie masz jeszcze wprawy i nie wiesz jak dobrze rozmawiać z kobietą zawsze zacznij od zadawania pytań. Oczywiście powinny być to pytania opisowe i wypowiadane w delikatny sposób, a nie jak na przesłuchaniu. Warto używać plastycznego języka, z dużą dawką emocji.

Czytaj dalej

2 KOMENTARZE

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.