Strona główna Związki Jak rozmawiać z kobietą, by zdobyć zainteresowanie

Jak rozmawiać z kobietą, by zdobyć zainteresowanie

4949
2
PODZIEL SIĘ
rozmawiać z kobietą
By dobrze rozmawiać z kobietą, by budzić zainteresowanie, trzeba zwykle trochę wprawy i doświadczenia

Prawie każdy mężczyzna chciałby swobodnie flirtować i rozmawiać z kobietą, jednak nie wszystkim to wychodzi. Co można na to poradzić? Jak zdobyć zainteresowanie kobiety podczas rozmowy?

Żeby dobrze rozmawiać z kobietą i flirtować trzeba zdobyć trochę umiejętności i praktyki. Kluczowym elementem jest podjęcie wyzwania i rozpoczęcie pierwszych działań. Jeśli pokonasz wstyd i skupisz się na celu, szybko się nauczysz jak właściwie rozmawiać z kobietą. Jeżeli nie weźmiesz spraw w swoje ręce, trudno ci będzie poznać jakąś kobietę, pójść z nią na randkę, czy w końcu znaleźć sobie dziewczynę.

Jeśli nie jesteś z natury wygadany lub czujesz się niepewnie w towarzystwie płci przeciwnej, nawiązanie znajomości z kobietą może okazać się dość przerażającą perspektywą. Jeżeli jednak chcesz się do niej zbliżyć, nie pozostaje ci nic innego jak tylko opanować sztukę flirtu i nawiązywania konwersacji z płcią piękną.

Odpręż się i bądź sobą

Najważniejsze jest opanowanie. Odważnie wystąp do przodu, nie udawaj jednak osoby, którą nie jesteś. Weź głęboki wdech i zapomnij o niepewności. Najgorsze, co może ci się przydarzyć, to odrzucenie, a jeśli spojrzeć na to z dystansem, okazuje się, że to tak naprawdę nic wielkiego. Tak czy inaczej, jeżeli nie zdecydujesz się na pierwszy krok, do niczego nie dojdziesz. Większość facetów nawet nie zaczyna rozmawiać z kobietą, gdyż obawia się odrzucenia i gorszego samopoczucia. Ten element bywa najtrudniejszy do przejścia.

Jak przełamać niemoc

W sytuacji, w której nie wiesz jak zacząć i boisz się konfrontacji, warto skorzystać z pewnego rodzaju techniki. Wyobraź sobie, że to tylko ćwiczenia, a Tobie wcale nie zależy na sukcesie. Również ewentualna odmowa nie będzie tylko jedną z wielu prób. Można w ten sposób znacznie zmniejszyć presję i ograniczyć własne zahamowania. Dobrym sposobem jest również rozpoczęcie rozmowy pod pewnym pretekstem.

Warto wówczas wymyślić historię, w której musimy poznać daną kobietę z uwagi na bardzo ważną, życiową sprawę, oczywiście nie miłosną. Przykładowo musimy się czegoś dowiedzieć. Jeżeli nie mamy jeszcze wprawy by swobodnie rozmawiać z kobietą można wysilić własną wyobraźnię by w ten sposób wyprzeć niechęć i strach.

Nawiąż kontakt wzrokowy

Jeśli jakaś kobieta wpadnie ci w oko, spróbuj nawiązać z nią kontakt wzrokowy. Jeżeli ma towarzystwo, pozostali dadzą jej znać, iż spoglądasz w jej stronę. To klasyczny sygnał, że jesteś nią zainteresowany. Zanim zaczniesz rozmawiać z kobietą nawiązać kontakt wzrokowy, ale nie jest bezwzględnie konieczne.Warto jednak pamiętać, że pierwsze wrażenie jest tylko jedno.

Pewniejsi siebie mężczyźni nie muszą tego robić w sygnalizowany sposób. Kiedy jednak do tego dojdzie, zawsze należy delikatnie i szczerze się uśmiechnąć. Należy również pamiętać, by nie być nachalnym i zbyt natarczywym w patrzeniu. Gapienie się na kobietę, szczególnie niechętną znajomościom z obcymi, może ją wystraszyć i ostatecznie zniechęcić.

Przedstaw się

Nic prostszego. Wystarczy podejść do niej, przywitać się i powiedzieć, jak masz na imię. Może się to wydawać śmieszne, ale bardzo silnie oddziałuje na podświadomość rozmówcy. Zwyczajnie, w jednej chwili przestajemy być anonimowi. Żeby przekonać do siebie i wzbudzić odrobinę zaufania zawsze należy mówić kim się jest. Nawet nieprawdę?

Poproś ją, by opowiedziała coś o sobie

Spytaj ją o imię, a następnie o kolejną rzecz, aby podtrzymać konwersację. Spróbuj znaleźć z nią wspólny temat. Przykładowo, jeśli jesteś u kogoś na imprezie, zapytaj dziewczynę, skąd zna gospodarza. Jeżeli czekasz razem z nią na przystanku, możesz zadać pytanie, dokąd jedzie.

Jeżeli nie masz jeszcze wprawy i nie wiesz jak dobrze rozmawiać z kobietą zawsze zacznij od zadawania pytań. Oczywiście powinny być to pytania opisowe i wypowiadane w delikatny sposób, a nie jak na przesłuchaniu. Warto używać plastycznego języka, z dużą dawką emocji.

Czytaj dalej

1
2
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zapobiegać i leczyć grzybicę stóp
Następny artykułOlej do włosów – Jak wybrać odpowiedni
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

2 KOMENTARZE

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.