Strona główna Związki O czym rozmawiać na randce

O czym rozmawiać na randce

1721
0
o czym rozmawiać na randce
Zawsze jest dobrze się trochę przygotować by dobrze rozmawiać podczas randki

Wielu ludzi nie do końca wie jak się zachowywać i rozmawiać podczas randki, by stworzyć właściwą atmosferę. Ma to często zupełnie kluczowe znaczenie dla możliwości zbudowania nieco trwalszych relacji. Na początku znajomości randki stanowią bardzo specyficzną sytuację, do której warto się odpowiednio przygotować. O czym rozmawiać na randce? W jaki sposób to robić? Skorzystajcie z kilku cennych uwag, które prezentujemy poniżej.

Na pierwszym spotkaniu bardziej niż to, co powiecie, liczy się, jak to powiecie. Nie mniej jednak rola mężczyzny i kobiety zazwyczaj się od siebie nieco różnią. Chociaż coraz częściej odbiega się na co dzień od stereotypów, to w przypadku randek wiele osób stawia na dość tradycyjne formy. Poniżej wskazujemy o czym rozmawiać na randce oraz w jaki sposób to robić.

O czym rozmawiać na randce i jak to robić?

Poniżej znajdziecie pięć porad, które pomogą Wam swobodniej rozmawiać podczas randki, by zyskać szansę na kolejną.

Rada nr 1: Wasza mowa ciała powinna wyrażać pewność siebie

Pierwsza randka to często niezwykle stresujące przeżycie – nie zawsze wiecie, czego możecie się spodziewać. Istnieje jednak parę sztuczek, które pozwolą Wam wyglądać pewniej, nawet jeśli wewnątrz wszystko wywraca ci się do góry nogami. Przede wszystkim chcemy dobrze rozmawiać podczas randki należy podtrzymywać kontakt wzrokowy (lecz nie cały czas – to nie są zawody, kto pierwszy spuści wzrok!).

Jeśli czujecie, że głos zaczyna Wam drżeć, przestańcie na chwilę mówić i weźcie głęboki oddech. Wtedy możecie kontynuować. Wystrzegajcie się wszelkich nerwowych zachowań, takich jak bębnienie palcami po stole czy podrygiwanie. Pomijając fakt, iż możecie tym skutecznie zniechęcić swojego rozmówcę, są to wyraźne objawy zdenerwowania. Jeżeli jednak wszystko inne zawiedzie, przyznajcie, że jesteście podekscytowani, lecz również nieco stremowani (zresztą ta druga osoba z pewnością również się denerwuje).

Rada nr 2: Nie bądźcie gadułami

Czasem tak bardzo pragniemy, żeby ta druga osoba nas polubiła, że zapominamy o tym, iż sami też powinniśmy go trochę poznać. Powściągniecie własne gadulstwo, zadając mu dowcipne, interesujące pytania, które pomogą Wam odkryć jego pasje. Oto parę pomysłów na rozkręcenie konwersacji: Czy masz rodzeństwo? A jakieś zwierzątko? Jakie miejsce na Ziemi chciałbyś odwiedzić najbardziej? Czytałeś ostatnio jakąś ciekawą książkę, a może widziałeś jakiś film? Nie zapomnijcie o tym, że zawsze warto podjąć temat, jeżeli jakaś kwestia zainteresuje Was w szczególności. Prawdziwe zainteresowanie jest najlepszą i w pełni naturalną sytuacją, by dobrze rozmawiać podczas randki.

Niestety, wielu mężczyzn nie wie jak rozmawiać z kobietami, by zdobyć ich zainteresowanie. Często się przechwalają, mówią o rzeczach mało interesujących i są bardzo tendencyjni.

Rada nr 3: Wasze odpowiedzi powinny być zwięzłe i optymistyczne

Nie chcecie chyba na pierwszej randce opowiedzieć swojego całego życia? Dopiero się poznajecie, najlepiej więc podkreślać pozytywne aspekty twojej osobowości. Przykładowo, jeżeli jesteście obecnie bezrobotni (co jest dość zrozumiałe przy aktualnym stanie gospodarki), na pytanie o pracę wspomnijcie tylko, że akurat zmieniacie miejsce zatrudnienia. Nie powinniście zbytnio rozwodzić się nad tym, jakim palantem okazał się Wasz były szef i jakie to niesprawiedliwe, że Was zwolnił. Zasadniczo o tym nie warto rozmawiać podczas randki. W ten sposób możecie łatwo zniechęcić do siebie nowo poznawanych ludzi i pozostawić wrażenie osoby nadmiernie dramatyzującej, nawet jeśli taką nie jesteś.

Rada nr 4: Bądźcie odpowiednio przygotowani

Pomijając golenie, układanie włosów i perfumowanie, dobrze jest oprócz tego orientować się w bieżących wydarzeniach, zarówno ogólnokrajowych, jak i lokalnych. Przyda się to w momencie, gdy rozmowa zwolni i nastanie niezręczna cisza. Nawet jeśli nie jesteście szczególnymi entuzjastami serwisów informacyjnych, dobrze będzie przejrzeć gazetę czy wiadomości on-line. Swoją drogą, nie musicie się zagłębiać w szczegóły, niektórzy ludzie uwielbiają wyjaśniać zawiłe kwestie! Unikajcie jednak tematów delikatnych, takich jak polityka czy religia. To nie są wygodne zagadnienia by o nich rozmawiać podczas randki, zwłaszcza kiedy się jeszcze nie znacie zbyt dobrze.

Rada nr 5: Nie przedłużajcie randki

W tym momencie powinniście mieć już opanowany temat rozmowy towarzyskiej. Jednak nawet jeśli czujecie „motyle w brzuchu”, oprzyjcie się pokusie niepotrzebnego przedłużania randki. Najlepiej wszak pozostawić u drugiej osoby pewien niedosyt, żeby miała ochotę na kolejną randkę i żebyście mieli na niej o czym rozmawiać!

W przypadku kobiet prawie zawsze pozostaje pewien dylemat – czy mu się podobam„? Niewątpliwe warto nauczyć się rozpoznawać tego rodzaju sygnały, jednak będą one zazwyczaj znacznie bardziej widoczne w kolejnych spotkaniach.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie jak rozmawiać podczas randki i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.