Strona główna Związki Ożywienie związku i przełamanie rutyny

Ożywienie związku i przełamanie rutyny

1457
2
ożywienie związku
Jeżeli zdecydujesz się by ożywić swój związek pozwól by przemówiły emocje

Zawsze warto ożywić swój związek, by nie popaść w męczącą rutynę codzienności. Dzięki temu możemy nabrać świeżości i wigoru, a życie uczuciowe ma szanse ponownie rozkwitnąć. Tylko jak to zrobić? Wskazujemy na kilka sposobów na ożywienie związku.

Nie ukrywajmy, w każdym dłuższym związku w końcu pojawia się kryzys. Niektórzy uważają, że hasło kryzys oznacza już coś bardzo poważnego, niewierność partnera, wieczne kłótnie i wypalenie się uczucia. Tymczasem taki kryzys może przebiegać w sposób spokojny, prawie, że bezobjawowy. Nikt też nie powinien równać kryzysu w długoletnim związku z wypaleniem się uczucia. Kluczem dla rozwiązania tego problemu może być ożywienie związku, poprzez zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń.

Jak zadbać o ożywienie związku?

Głowa do góry! To uczucie nadal się tli, co prawda płomykiem przytłoczonym przez nadmiar codzienności, ale on tylko czeka na to byście znów wskrzesili w sobie TEN ogień! Tak ten! Z samego początku?

A gdyby tak cofnąć czas…

Teraz pewnie wymownie pukasz się w czoło, bo przecież na co komu gdybanie o cofaniu czasu skoro każdy wie, że zrobić się tego nie da. A no nie da. Ale możesz przecież sprawić by było tak jak kiedyś! Na pewno macie jakąś wspólną, wyjątkową piosenkę, która przeniesie Was w tamte czasy. Może to być miejsce, rzecz czy nawet bluzka, którą zakładałaś na wasze randki. Wszystko to co do czego masz pewność, że obudzi w Nim skojarzenie związane z Waszymi początkami.

Wydaje Ci się, że piosenka nie ma aż takiej mocy by zabrać Was w przeszłość? Mylisz się! Tym zawsze możesz zadbać o ożywienie związku. Jeśli w przeszłości z jakąś rzeczą, miejscem czy nawet piosenką związaliśmy silne skojarzenie z czymś bardzo przyjemnym, a nawet podniecającym… to uczucie teraz powróci!

Zorganizujcie sobie wieczór tylko dla siebie, puść tę piosenkę… i podróżujcie w przeszłość! Powspominajcie, pośmiejcie się z starych czasów. Mało co tak podgrzewa uczucia między partnerami jak sentymentalny powrót w przeszłość. Mowa tu oczywiście o tych pozytywnych momentach, a nie o rozpamiętywaniu błędów. Wspomnienia to zawsze wspaniały sposób na to, by ożywić swój związek. Dają poczucie wspólnoty i łamią chwilowe niechęci.

A teraz szczerze… kiedy ostatni raz zrobiłaś coś dla siebie?

Większość kobiet, zwłaszcza tych posiadających już rodzinę, przejawia tendencję do całkowitego zapominania o sobie i swoich potrzebach. Gdy skłonność do poświęcania całej siebie dla innych przybierze dużą skalę, nagle okaże się, że nie pamiętamy kiedy sobie coś kupiłyśmy, kiedy zamknęłyśmy się w łazience na dłużej niż 10 minut, w ogóle nie pamiętamy o tym, że my też mamy jakieś potrzeby! Kobieto!

To, że raz w tygodniu wygospodarujesz czas tylko dla siebie, by np. zapisać się na aerobik (nic tak nie wpływa na kondycję ciała i duszy jak dawka ruchu!), to, że kupisz sobie nowe ubranie lub kosmetyk, to, że raz na jakiś czas poświęcisz sobie przed lustrem więcej uwagi, nie sprawi, że będziesz złą matką! Nie zrobi to z Ciebie egoistki czy nieodpowiedniej żony! Spróbuj i przypomnij sobie jak wiele radości dają takie momenty tylko dla siebie. Gwarantuję, że poczujesz radość.., którą będziesz dzielić się z całą rodziną! Uwierz, mąż tylko czeka by ujrzeć w Twych oczach ponownie TEN błysk spełnionej i radosnej kobiety. Jeżeli na prawdę chcesz ożywić swój związek najpierw spójrz w lustro i zacznij zmiany od tego co widzisz!

Zaskocz go, by nastąpiło ożywienie związku!

Tu pewnie pojawia się kolejne zwątpienie, bo jak tu zaskoczyć kogoś z kim spędzamy już naście lat… To prostsze niż myślisz! Większość partnerów staje się dla siebie po pewnym czasie do bólu przewidywalna. Żeby ożywić swój związek koniecznie trzeba z tym skończyć. Ty wiesz, że on po pracy przebierze się w spodnie dresowe i usiądzie na kanapie, on wie, że wieczorem po kąpieli wskoczysz w flanelową piżamę i odwrócisz się na boczek by po chwili odpłynąć…

Widzisz już? Żyjecie według utartych schematów! Jak często robicie coś spontanicznego? Ze słownika: żywiołowe, odruchowe zachowanie, nieprzemyślane… (to tak na wypadek gdybyś zapomniała co to słowo znaczy…) Przełam schemat choć raz! Wskocz wieczorem w kusą piżamkę, gdy wróci z pracy przywitaj go w swojej najlepszej sukience, wręcz mu dwa bilety do kina czy teatru, ZASKOCZ GO. Uwierz mi na tym etapie jest to łatwiejsze niż Ci się wydaje.

Dostrzeż go dla rozpoczęcia zmian

Chcąc nie chcąc wiele par na pewnym etapie związku przestaje żyć ze sobą, a zaczyna obok siebie. Nie śpimy ze sobą, a obok siebie, nie rozmawiamy ze sobą, a obok siebie! (On mówi, potem Ty, ale to całkowicie osobne monologi, a nie dialog!) Przytul go spontanicznie gdy najmniej się tego spodziewa i powiedz mu jak mocno go kochasz i za co! Kiedy ostatni raz doceniłaś coś co dla Ciebie zrobił, kiedy powiedziałaś mu, że jest wspaniałym ojcem i mężem?

Uwierz, skoro Ty najpewniej tego nie pamiętasz to on tym bardziej! Zobaczysz jak diametralnie zmieni się jego zachowanie po takim małym geście z Twojej strony. (Choć na początku pewnie będzie wietrzył jakiś podstęp z Twojej strony). Jeśli docenisz jego nawet najmniejsze starania i dopieścisz jego, łase na pochwały, męskie ego, z pewnością będzie starał się bardziej!

Po drugie… rozmowa! Wysłuchaj go. Okaż, że to co Ci opowiada jest dla Ciebie naprawdę interesujące (dla niego najpewniej jest, inaczej by Ci o tym raczej nie opowiadał). Niech wie, że ma w Tobie wierną słuchaczkę i przyjaciółkę! Zwłaszcza, że chciałabyś na pewno by działało to w dwie strony prawda?

Wyjdźcie z sypialni ożywiając swój związek

Nie trzeba zmuszać się do szalonych eksperymentów z wymyślnymi gadżetami by pobudzić swoje życie erotyczne. Czasem wystarczy pikantna wiadomość w ciągu dnia, wymiana kilku sugestywnych spojrzeń w miejscu publicznym oraz kilka niewinnych podtekstów by skutecznie podgrzać atmosferę. Na prawdę nie wiele trzeba by skutecznie ożywić swój związek.

Jeśli to on zawsze wychodzi z inicjatywą w łóżku, warto byś tym razem zrobiła to Ty. Pokaż mu jak bardzo Ci się podoba i jak bardzo masz na niego ochotę!

I ostatnia rada… wyjdźcie z sypialni! Nie ma nic lepszego by ożywić swój związek. W domu jest tyle innych, ciekawszych miejsc… Odważni mogą poszukać poza domem.

Ożywienie związku to ciągły proces

Istnieje wiele sposobów by zażegnać kryzys i ożywić swój związek. Jedno jest pewne: często przyczyny są o wiele banalniejsze niż nam się wydaje. Nie ma sensu na siłę doszukiwać się poważnych problemów tam gdzie ich nie ma. Najpierw przyjrzyjmy się swojemu zachowaniu, temu jak traktujemy siebie nawzajem. Recepta jest prosta i głupotą byłoby jej nie zrealizować, zwłaszcza, że nie bez powodu jesteście ze sobą tyle czasu. Na pewno macie za sobą kilka świetnych lat! Nie zmarnuj tego!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

2 KOMENTARZE

  1. Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego
    Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy 🙂

  2. Wiem jak boli rozstanie….jednego dnia nabierałam sił, i wierzyłam, że będę kiedyś szczęśliwa, ale były dni w których miałam ochotę zasnąć..tak bolało serce, a oczy nie widziały już nic poza rzęsami, bo były tak zapuchnięte…musiałam go odzyskać….zamówiłam urok miłosny I znowu był mój Czasem taki sposób jest lepszy od ciągłego cierpienia. Ja wiem, że bym się nie pozbierała.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.