Strona główna Związki Dlaczego warto chodzić na randki

Dlaczego warto chodzić na randki

1543
0
chodzić na randki
Warto chodzić na randki w bardzo różne miejsca i cieszyć się każdą chwilą

Niezależnie od tego czy jesteśmy singlami czy w stałym związku warto chodzić na randki i spędzać czas w niecodziennej atmosferze. Budowane w ten sposób relacje zawsze są wyjątkowe i rozwijające. Co zatem warto robić?

Każdy, nawet najbardziej namiętny związek, czy ten w którym uczucia dopiero rozkwitają, dociera w pewnym momencie do takiego punktu, kiedy monotonia bierze górę nad chwilami uniesień. Żeby zmienić coś i nie pogrążyć się  w monotonii, czasami warto chodzić na randki.

Randka wirtualna

Ci, którzy związku dopiero szukają, korzystają z ofert portali randkowych. Aby poznać kogoś ciekawego, wystarczy założyć swój profil, dzieląc się krótką historią na swój temat oraz dodając zdjęcie. Na odpowiedzi nie trzeba czekać zbyt długo, a już po kilku dniach w ofertach będzie można przebierać. Oczywiście można chodzić na randki internetowe, lub też po jakimś czasie przenieść się do świata realnego. Zaaranżować romantyczne spotkanie, które być może zaowocuje trwałym związkiem.

Kto chodzi na randki?

Moda na randki trwa od dawna. Na wspólne spotkania umawiają się zarówno ludzie młodzi, jak i Ci w sile wieku. Dla nastolatków randki bywają sposobem na życie. Jeżeli mają ochotę poznać kogoś nowego, umawiają się w miejscu publicznym i spędzają miło czas z drugą osobą. Nie ma osoby za młodej, czy zbyt starej na randkę.

Gdzie zaprosić po raz pierwszy?

Pierwsza randka to dylemat wielu osób, które muszą ją zaaranżować. Nie zawsze banalny pomysł z kolacją w restauracji przy lampce wina spodoba się naszemu potencjalnemu partnerowi. A nie znamy go na tyle dobrze, by zaproponować coś odmiennego. Jeżeli jednak zdecydujemy się na podjęcie tego ryzyka, możemy pójść w dwóch kierunkach… Należy jednak pamiętać, że miejsce jest zawsze drugorzędne. Najważniejsza jest wzajemna interakcja oparta na rozmowie i gestach. Dlatego tak ważny jest sposób poprowadzenia rozmowy oraz zbudowania właściwego napięcia i tajemniczości. Warto się tego nauczyć.

Randka hardcore

Wszyscy lubią przygody. To wielka frajda, mieć o czym opowiadać znajomym czy rodzinie. Doskonale wiemy czego sami od siebie oczekujemy, co sprawia nam przyjemność i do czego bylibyśmy skłonni. Niestety przy pierwszej randce nie możemy tego samego powiedzieć o naszym partnerze. Czy zatem warto chodzić na randki hardcor’owe?

O ile jesteśmy gotowi ponieść pewne ryzyko, to jak najbardziej. Nie musi to być skok na bungee czy lot paralotnią. Możemy wybrać się na „przejażdżkę” balonem, zaprzyjaźnić się z wężem albo, zjeść krewetki? Oj tak, krewetka też może być wielkim hardcorem dla niejednej osoby. Warto chodzić na randki, które wnoszą do naszego życia coś nowego. Ale czasami należy postawić na banały..

Randka w wersji delikatnej

Jeżeli masz pewność, że Twój partner nie lubi nowości i pewnie przestraszyłby się klatki z lwem i ?oczu? na talerzu powinieneś pozostać przy obcykanych sposobach na spędzenie wspólnego czasu. Zaaranżuj kolację, nie koniecznie w restauracji. Bardziej romantycznie będzie, jeżeli sam(a) przygotujesz coś pysznego i nakryjesz do stołu korzystając z płatków róż i czerwonej szarfy przeplatającej biały obrus. Wiaderko ze schłodzonym szampanem, dwa kieliszki wypełnione lodem…, a tuż obok kominek, i trzask palącego się drzewa. Czy trzeba czegoś więcej, by stworzyć romantyczny nastrój? TAK! Muzyka w tle… będzie można nie tylko słuchać, ale i porwać partnera do tańca. Chwilo trwaj.. a może by tak częściej chodzić na randki tego rodzaju?

Randka receptą na udany związek

Bywa, że mamy wszystkiego dość… Po powrocie z pracy marzymy tylko o kubku gorącej herbaty, ulubionym fotelu i „randce” z poranną gazetą. To pierwszy krok do zaniedbania związku, o który później ciężko będzie walczyć. A przecież randka nie musi być „wyjściowa”. Nie chodzi tutaj i przepych, o ilość wydanych pieniędzy czy o to, kto komu kupi większy bukiet kwiatów. Taką samą radość a może i większą, sprawi tulipan zerwany w ogrodzie i położony na łóżku tuż obok ukochanej/ukochanego jeszcze przed przebudzeniem.

Randka, to nie wyznaczony przez ogół standard ale sposób spędzania czasu – WSPÓLNIE. Chodzić na randki, nie oznacza wydawać krocie w najdroższych restauracjach (chociaż każdy lubi co innego, i na co innego może sobie pozwolić). Najpiękniejszą i najbardziej romantyczną randką może być nawet krótki spacer, ważne, że we dwoje i trzymając się za ręce.

Randki, są pewnego rodzaju terapią dla związków, w których pojawił się jakiś problem – głównie, jest nim monotonia i codzienna rutyna. Najważniejszym powodem, dla którego warto chodzić na randki jest to, że są dla partnerów ubarwieniem codzienności. I tak długo, jak długo wystarczy pomysłów a my będziemy mieli ochotę spędzać czas z tą drugą osobą – warto to robić.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.