Strona główna Rozwój osobisty Psycholog – w czym może Ci pomóc?

Psycholog – w czym może Ci pomóc?

250
0
psycholog

Przygnębienie dopada czasem każdego z nas. Utrata pracy, rozwód czy inne nieprzyjemne zdarzenia mogą skutecznie wyprowadzić nas z psychicznej równowagi. Ponadto nieprzewidywalna codzienność wciąż nas zaskakuje, wymagając z biegiem czasu coraz bardziej rozwiniętych zdolności adaptacyjnych. Co możemy robić, żeby szybciej się w nie wyposażyć? Gdzie szukać skutecznej pomocy, kiedy emocje zaczynają nas przerastać?

Jak poradzić sobie ze zmianami w życiu?

Jako ludzie XXI wieku rzadko lubimy, kiedy coś w naszym życiu się zmienia. Uporządkowana codzienność wraz z jej przewidywalnością jest podstawą naszego poczucia bezpieczeństwa. Niezależnie jednak od tego, czy jesteśmy na nie gotowi czy nie – zmiany w końcu nadchodzą. Warto zawczasu odpowiednio nastawić się do zmienności naszego świata i otworzyć na to, co pewne modyfikacje naszej codzienności mogą nam przynieść.

Trudno nam w pierwszej chwili postrzegać takie zdarzenia jak utrata pracy czy małżonka jako coś pozytywnego. Przyzwyczailiśmy się do myślenia, zgodnie z którym upatrujemy się w tego typu doświadczeniach czegoś złego i niewłaściwego. Czegoś, co nigdy nie powinno się nam przydarzyć. Życie jednak często postępuje naprzód nie zważając na to, jak naszym zdaniem powinna przebiegać jego trajektoria. Swoista mentalna elastyczność pozwoli nam łatwiej pogodzić się z tym, co nieuniknione i dostosować do zmieniającego się obrazu świata. Dzięki niej będziemy w stanie łatwiej przyjmować wszystko, co nas spotyka w życiu i ograniczyć cierpienie, spowodowane przez opór wobec zmian, na które nie mamy większego wpływu.

Jednocześnie dostosowana do naszych potrzeb i sytuacji życiowej sesja psychologiczna da nam siłę do dokonania w sobie i w swoim otoczeniu przemian, które leżą w zasięgu naszych możliwości. Zmian, które są konieczne dla poprawy naszego codziennego funkcjonowania. Niejednokrotnie zdarza się, że w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń czy trudnych relacji z innymi stopniowo rezygnujemy z zabiegania o swoje własne dobro. Psycholog pomoże nam w odkryciu na nowo swojej prawdziwej wartości i zamanifestowaniu jej w świecie zewnętrznym.

Jak może w tym pomóc psycholog?

Porada wykwalifikowanego psychologa może być dla nas bezcennym źródłem inspiracji i motorem napędowym dla prawdziwej zmiany w naszym życiu. Dzięki skorzystaniu z usług psychologicznych możemy osiągnąć wysoki stopień odporności na stres i negatywne emocje w znacznie szybszym czasie niż miałoby to miejsce w przypadku samodzielnej analizy swojego zachowania. Często bywa, że sami wobec siebie jesteśmy zbyt krytyczni i nie dostrzegamy wszystkich aspektów naszej aktualnej sytuacji – przez co nasz rozwój jest mocno utrudniony.

Psycholog pozwoli Ci zrozumieć przyczyny Twojego obecnego zachowania i reakcji oraz wskaże drogę, dzięki której będziesz w stanie skutecznie je zamienić na takie, które będą najbardziej korzystne dla Ciebie i Twojego otoczenia. Jeżeli jesteś mieszkańcem stolicy – sprawdź, jakiego rodzaju usługi przygotował dla Ciebie renomowany psycholog w Warszawie. Zasięgając porady wykwalifikowanego psychologa dajesz sobie szansę rozpoczęcia dokładnie takiego życia, jakie chciałbyś prowadzić. Wszystkie blokady, które uniemożliwiają Ci osiągnięcie pełni swoich możliwości znajdują się w Twoim umyśle oraz w przekonaniach, które podświadomie żywisz na temat otaczającego Cię świata.

Zmieniając te przekonania na ich konstruktywną wersję rozpoczniesz fascynującą podróż, której celem będzie pełne szczęście i radość istnienia – niezależnie od zmieniających się warunków zewnętrznych.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.