Strona główna Styl życia Czy można wysłać szafę kurierem?

Czy można wysłać szafę kurierem?

219
0
wysyłka kurierem

Najczęściej z usług kurierskich korzystamy po to, by przesłać komuś drobny pakunek. Większość paczek może bowiem swobodnie przenieść jedna osoba. Nie ważą one więcej niż 5 kilogramów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wysyłana rzecz waży nieco więcej. Czy kurierem można zatem wysłać szafę albo biurko w stanie niezłożonym? Analizujemy usługę DPD śledzenie przesyłki i odpowiadamy na to pytanie.

Jak znaleźć firmę kurierską?

Aby znaleźć najkorzystniejszą formę przesyłki warto skorzystać z usług pośrednika. Oni łączą bowiem oferty różnych operatorów, firm kurierskich, a przy okazji niejednokrotnie proponują dużo bardziej atrakcyjne ceny. Na stronie internetowej Globkurier.pl można na przykład znaleźć takich usługodawców, jak InPost, DHL, DPD, TNT, UPS, GLS, Paczka w ruchu, Meest, FedEx i wielu innych. Serwis Globkurier.pl dba przy tym o poprawną realizację usługi oraz na bieżąco monitoruje poszczególne etapy wysyłki. Umożliwia to bowiem DPD śledzenie przesyłki (https://www.globkurier.pl/faq/tracking/sledzenie-przesylki-dpd/) oraz podobne usługi innych operatorów.

Kto podejmie się przetransportowania szafy?

Niektóre firmy kurierskie realizują tylko tak zwane przesyłki drobnicowe. Z tego słynie chociażby InPost oraz Paczka w ruchu. Za ich pośrednictwem można wysłać paczkę, którą jest w stanie przenieść jedna osoba. Reszta przewoźników co do zasady zrealizuje niemal każde zlecenie. Odpowiadając zatem na pytanie – czy można wysłać szafę kurierem – należy stwierdzić, że tak. Najczęściej taka usługa w obrębie Polski kosztuje kilkaset złotych. Przykładowo firma Ambro Express przetransportuje szafę o wymiarach 100 x 200 x 60 centymetrów oraz o wadze 50 kilogramów za niecałe 300 złotych brutto z opłatą paliwową. Zrobi to w jedyne cztery dni. Z kolei DHL taką samą usługę oferuje za nieco ponad 400 złotych brutto z opłatą paliwową. Przesyłka zostanie natomiast zrealizuje w pięć dni.

Jak zamówić kuriera?

Aby wysłać szafę należy wypełnić formularz, dostępny na stronie internetowej Globkurier.pl. Trzeba będzie podać kraj nadania i odbioru przesyłki, a nadto wymiary paczki. Istotna jest jej długość, szerokość i wysokość, a także waga. Na tej podstawie wyszukiwarka Globkurier.pl zaproponuje najkorzystniejsze oferty. Najczęściej do wyboru jest co najmniej kilka opcji. Potem wystarczy zdecydować się na tę najlepszą, kliknąć polecenie zamów i podać resztę niezbędnych informacji, w tym dane nadawcy i odbiorcy oraz ustawienia przesyłki. Na koniec przejdziemy do podsumowania, w którym dostępne będą różne opcje płatności. Za pośrednictwem strony internetowej Globkurier.pl wydrukujemy list przewozowy. Odpowiednim zapakowaniem przesyłki musimy jednak zająć się sami. Paczkę można potem śledzić poprzez narzędzie – DPD śledzenie przesyłki.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.