Strona główna Styl życia Nie wiesz, co kupić na 18-stkę? Oto 3 pomysły na najlepszy prezent

Nie wiesz, co kupić na 18-stkę? Oto 3 pomysły na najlepszy prezent

346
0
prezent na 18

Osiemnaste urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego młodego człowieka. Niezwykle ważna jest cała oprawa związanej z urodzinami uroczystości, obecność rodziny i przyjaciół jubilata, ale także… prezenty. Zobacz koniecznie co warto wybrać jako prezent na 18.

Tak – prezenty są nieodzownym atrybutem urodzin, ponadto stanowią pamiątkę, a wybrane z zaangażowaniem niosą ze sobą także wyjątkowy ładunek emocjonalny. Niekiedy pomysły na unikatowe prezenty jakoś nie chcą przyjść do głowy. Na szczęście można się wspomóc naszymi pomysłami! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jaki prezent na 18 kupić.

1. Prezent na 18 – jaki powinien być?

2. Prezent na 18 – 3 propozycje:

♦ Głośnik – prezent dla melomana i nie tylko

♦ Aparat fotograficzny – uniwersalny prezent na lata

♦ Sprzęt elektroniczny do komputera – coś, co przyda się każdemu

Prezent na 18 – jaki powinien być?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaki powinien być prezent na 18. Wiele pomysłów można znaleźć pod adresem: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezent-na-18-dla-kolezanki.bhtml. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, czego szukać. Osiemnaste urodziny to wyjątkowy dzień, który wymaga szczególnej oprawy i unikatowych prezentów. Jaki zatem powinien być prezent na 18?

♦ Spersonalizowany – każdy jubilat doceni prezent, wybrany specjalnie dla niego i odpowiadający na jego indywidualne potrzeby oraz zainteresowania. To znak, że osoba obdarowująca dobrze zna młodego człowieka i pragnie sprawić mu przyjemność.

♦ Praktyczny – dobrze, żeby prezent był przedmiotem, którego jubilat rzeczywiście będzie używał. Do lamusa odeszły już prezenty, którą mają tylko ładnie wyglądać, jak na przykład ozdobne figurki. Z drugiej jednak strony nie należy przesadzać z pragmatyzmem, pamiętając przecież, że mamy do czynienia z młodym człowiekiem.

♦ Z duchem czasu – młodzi ludzie uwielbiają wszelkiego rodzaju gadżety, które ułatwiają życie i dostarczają rozrywki. Dobrym pomysłem będzie zatem obdarowanie wkraczającego w dorosłość jubilata jakimś gadżetem lub sprzętem elektronicznym – w zależności od przeznaczonego na prezent budżetu.

♦ Pamiątkowy – to istotne, żeby prezent nawet po latach przypominał jubilatowi o tym, kto i w jakich okolicznościach daną rzecz mu podarował. Osiemnaste urodziny to szczególny dzień, który chce się zapamiętać na całe życie. Warto zatem podarować z tej okazji coś, co będzie po części pamiątką.

♦ Połączenie powyższych cech – najlepiej, aby prezent łączył w sobie wszystkie powyższe cechy, a więc był: praktyczny i funkcjonalny, a przy tym stanowił pamiątkę i odpowiadał na potrzeby i zainteresowania jubilata.

Głośnik – prezent dla melomana i nie tylko

Pierwszą propozycją jest głośnik – taki prezent na 18 z pewnością zadowoli zarówno wytrawnego melomana, jak również amatora radiowej muzyki. Najlepiej zdecydować się na przenośny głośnik, gdyż można zabrać go dosłownie wszędzie, co jest bardzo wygodne, ale i sprawia, że prezent będzie przydatny (przenośnych głośników nigdy za wiele!). Taki głośnik można zabrać na imprezę, do znajomych, na spacer, a nawet na siłownię. Możliwości jest naprawdę wiele. Na rynku dostępne są już tzw. inteligentne głośniki, które można wybudzić głosem, wypowiadając hasło.

Aparat fotograficzny – uniwersalny prezent na lata

Kolejnym udanym prezentem na 18 może się okazać profesjonalny aparat fotograficzny. Kategoria ta jest oczywiście bardzo pojemna – dostępne są modele zarówno za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Do wyboru jest – nieco już zapomniany – aparat cyfrowy, a także lustrzanka. Aparat cyfrowy to podręczne urządzenie, które pozwala szybko uchwycić każdą chwilę. Przeznaczony jest jednak bardziej dla amatorów, niż pasjonatów fotografii. Niemniej jednak dobrej jakości aparat cyfrowy na pewno przyda się każdemu i posłuży przez lata. Lustrzanka jest z kolei droższym sprzętem, przeznaczonym dla prawdziwych pasjonatów fotografii. Jeżeli dana osoba od dłuższego czasu fascynuje się tym hobby, to warto się dowiedzieć, jaki sprzęt już posiada i dokupić na przykład akcesoria lub dodatkowy obiektyw.

Sprzęt elektroniczny do komputera – coś, co przyda się każdemu

Wielu młodych ludzi pasjonuje się dziś grami komputerowymi, a nawet nagrywa własne filmiki na ten temat. Warto się zainteresować, czy jubilat również ma takie hobby. Można się wówczas zdecydować na dobrej jakości sprzęt elektroniczny do komputera, na przykład ergonomiczną, podświetlaną klawiaturę, bezprzewodową mysz, kamerkę. Warto pamiętać, że przed wkraczającym w dorosłość młodym człowiekiem jeszcze przynajmniej kilka lat intensywnej nauki, a zatem sprzęt elektroniczny oraz komputer będą mu z pewnością towarzyszyć w drodze po upragniony zawód. Tym samym lepiej zdecydować się na sprzęt dobrej jakości, który rzeczywiście długo posłuży.

Podsumowując; prezent na 18 to niezwykle ważny upominek, którego wybór powinien być poprzedzony przemyśleniami oraz przeanalizowaniem zainteresowań jubilata. Warto pamiętać, że – zwłaszcza jeżeli obdarowującymi są przyjaciele, a więc równie młodzi ludzie – prezent na 18 może być tzw. prezentem składkowym. Lepiej kupić dobrej jakości sprzęt i prezent na lata, a jubilat z pewnością doceni zaangażowanie i wspólne działanie przyjaciół, by sprawić mu przyjemność.

Materiał zewnętrzny

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.