Strona główna Związki Wesele – 10 częstych błędów podczas planowania

Wesele – 10 częstych błędów podczas planowania

1389
0
wesele
Wesele to wymarzone wydarzenie w życiu niemal każdej kobiety

Wesele to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka. Wymaga on jednak bardzo wielu planów i przygotowań, które niestety nie zawsze wychodzą właściwie. Jakie są najczęściej popełniane błędy, których można unikać?

Wesele jest nie tylko bardzo ważnym, ale i niezwykle wymagającym wydarzeniem, które może się wiązać z wieloma problemami. Szczególnie wiele może spotkać przyszłą pannę młodą. Dlatego warto poznać jakie rafy czekają na wszystkich śmiałków podczas tej wymarzonej i jedynej w swoim rodzaju podróży.

Wesele – Jakich błędów warto się wystrzegać?

Oto 10 najpopularniejszych błędów popełnianych w przygotowaniach do ślubu i wesela:

1. Planujesz szczegóły wesela zanim powstanie lista gości

Problem: Jesteś podekscytowana zaręczynami? Pragniesz poinformować wszystkich o dacie ślubu, zarezerwować salę bankietową, wybrać kwiaty – już, zaraz! Lepiej jednak zatrzymaj się na chwilę i zastanów, kogo tak naprawdę chcesz zaprosić na swoje wesele.

Rozwiązanie: Mimo że układanie listy gości nie jest najprzyjemniejszą ani najprostszą częścią planowania wesela, jest ono podstawą i powinnaś zająć się nim w pierwszej kolejności. Nie chcesz chyba stracić zaliczki wpłaconej na salę weselną, która pomieści zaledwie kilkadziesiąt osób, podczas gdy twoja lista rozrośnie się do 200? Na początek zastanów się (wraz ze swoim narzeczonym), jaką atmosferę chcecie nadać Waszemu weselu. Czy ma to być wydarzenie kameralne, zarezerwowane dla najbliższej rodziny i przyjaciół, czy też planujesz huczną imprezę z trzycyfrową liczbą uczestników? Gdy już to ustalisz, łatwiej będzie Ci zdecydować, kogo zaprosić na wesele, a kogo jedynie na ślub.

2. Zarzucasz narzeczonego pomysłami z magazynów ślubnych

Problem: Niewątpliwie znajdzie się dziś wielu panów młodych, którzy chcieliby, aby ich gust i styl również zostały uwzględnione przy okazji planowania ślubu? Nie oczekuj jednak od mężczyzny, że będzie z zainteresowaniem słuchał o każdym nowym dodatku czy szczególe wystroju!

Rozwiązanie: Umów się ze swoim narzeczonym na kolację i przedyskutuj z nim różne kwestie związane z organizacją wesela. Postaraj się poznać jego zdanie na temat rozmaitych szczegółów. Jeżeli zupełnie nie interesuje go np. kwestia kwiatów, nie drąż tematu i sama zadecyduj w tej sprawie.

Dla złapania oddechu i aby nie dać ponieść się kompletnemu szaleństwu pozwólcie sobie na jeden dzień w tygodniu wolny od rozmów i planów. Porozmawiajcie raczej o czymś, co Was interesuje. Twój narzeczony powinien pamiętać, że wciąż jesteś tą samą osobą, w której się zakochał, a wesele tak na prawdę niczego nie zmienia. Jeżeli dasz swojemu lubemu chwilę wytchnienia, być może w pewnym momencie sam zaskoczy Cię jakimś błyskotliwym pomysłem na Wasze wymarzone wesele? Jak wiadomo, każda kobieta lubi być zaskakiwana!

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.