Strona główna Styl życia Szlachetna paczka – Dlaczego warto się przyłączyć

Szlachetna paczka – Dlaczego warto się przyłączyć

205
1
PODZIEL SIĘ
szlachetna paczka
Szlachetna paczka do doskonały program pomocy potrzebującym w okresie świąt

Szlachetna paczka do doskonały program pomocy ludziom potrzebującym na święta. Cieszy się już ogromna popularnością, również dlatego, że daje wiele radości darczyńcom.

Okres świąt to czas, gdy szczególną uwagę powinniśmy poświęcić osobom potrzebującym, które nie mają możliwości przeżycia tych świąt tak jakby tego chcieli. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się akcja „szlachetna paczka”. W wielu domach tego typu pomoc stała się już prawdziwie świąteczną tradycją. Wiadomo przecież, że warto pomagać, szczególnie w takim wyjątkowym okresie!

Dlaczego szlachetna paczka to dobry pomysł?

Przygotowując paczkę mamy pewność, że pomagamy komuś kto realnie potrzebuje pomocy. Warto wziąć udział np. w ogólnopolskiej akcji świątecznej paczki, gdzie wolontariusze wybierają naprawdę potrzebujące rodziny, sprawdzają co najbardziej jest im potrzebne, a następnie poszukują rodziny darczyńców, która chciałaby taką paczkę przygotować. Wolontariusze szlachetnej paczki pomagają rodzinom wielodzietnym, samotnym rodzicom, osobom starszym i niepełnosprawnym, tym których los nie oszczędzał. Sytuacja każdej rodziny jest dokładnie diagnozowana, mamy więc pewność, że nasza świąteczna i szlachetna paczka trafi do naprawdę potrzebujących.

Magia świąt to pomaganie innym

W dzisiejszych mocno zabieganych czasach, łatwo jest gdzieś zgubić tę świąteczną magię. Warto pamiętać, że nic tak pozytywnie nie nastraja jak pomoc innym. Często szukając kogoś dla kogo mogłaby powstać taka szlachetna paczka, napotkamy na ludzi bardzo pokrzywdzonych, z tragicznymi historiami. Uśmiech obdarowanych, w tym często dzieci, pokaże nam, że warto było zaangażować się w taką inicjatywę. Świadomość, że my także możemy komuś pomóc, sprawić radość tym dzieciom, to coś bezcennego!

Gdzie szukać osób, którym można pomóc?

Jeśli zainteresowała Cię akcja szlachetna paczka i chciałbyś przygotować taką dla kogoś potrzebującego, masz kilka możliwości. Po pierwsze, obserwuj ludzi dookoła, może gdzieś całkiem niedaleko Ciebie jest ktoś bardzo potrzebujący? Może wcale nie musisz daleko szukać. Jeśli nie znasz nikogo takiego, możesz skorzystać z inicjatywy szlachetnej paczki, skontaktować się z koordynatorami akcji przez stronę internetową fundacji i wybrać którąś z naprawdę potrzebujących rodzin.

Możesz również pomyśleć o świątecznej paczce dla dzieci z domu dziecka lub skorzystać z pomocy innych dobroczynnych instytucji czy fundacji. Odradzamy raczej poszukiwanie potrzebujących przez portale ogłoszeniowe, niestety nie brakuje tam oszustów, którzy wymyślają rzewne historie byleby tylko wyłudzić jakąkolwiek pomoc materialną. Niech jednak nieuczciwe praktyki nie zniechęcają nas do pomagania innym, wystarczy skorzystać z pomocy np. sprawdzonej fundacji, która zawsze weryfikuje sytuację ludzi, których otacza opieką lub popytać znajomych czy nie znają kogoś, kto naprawdę potrzebowałby pomocy. Szlachetna paczka trafia tylko do wybranych ludzi.

Jak powinna wyglądać szlachetna paczka?

W przygotowaniu takiej paczki, przede wszystkim chodzi o okazane serce, a nie o wyłożoną ilość pieniędzy. Najważniejsze jest jedzenie, upominki dla dzieci, odzież, środki czystości, wszystkie te rzeczy, które są niezbędne, a których często brakuje. Warto najpierw dokładnie zapoznać się z obdarowywaną rodziną, dowiedzieć się czy są w niej dzieci, w jakim wieku, czego tak naprawdę im potrzeba.

Szlachetna paczka nie musi być tworzona samodzielnie. Warto zaangażować całą swoją rodzinę, a także znajomych. Każda z tych osób może dać coś od siebie i małym kosztem, wspólnie stworzycie świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny. Popytaj znajomych, ktoś na pewno chętnie zaangażuje się w tego typu akcję. Pamiętajcie.. zawsze warto pomagać!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFerie zimowe z dzieckiem – Jak dobrze zorganizować
Następny artykułJak moda powraca i co się zmienia
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.