Strona główna Styl życia Magia świąt – Jak ją stworzyć?

Magia świąt – Jak ją stworzyć?

845
0
magia świąt i dawanie prezentów
Warto się trochę postarać i tworzyć magię świąt dla siebie i bliskich

Grudzień każdego roku to czas szczególny, a większości domów próbuje się tworzyć magię Świąt. Warto sięgnąć po garstkę inspiracji, by ten czas był dla nas bardzo szczególny.

Święta już tuż, tuż…, a my ciągle nie możemy wczuć się w świąteczny nastrój? Marzy Ci się powrót do świątecznej atmosfery z dzieciństwa? Podpowiadamy jak tworzyć magię Świąt w naszych domach.

Zacznij myśleć o prezentach

Obdarowywanie innych to jedna z najpiękniejszych świątecznych tradycji. Nie chodzi o to, by prezenty były jak najdroższe i jak najbardziej wyszukane, a o to, by były dane prosto z serca, by wzbudziły u drugiej osoby uśmiech. Zastanów się czym chcesz obdarować bliskich, wybierz się na zakupy. Takie świąteczne planowanie prezentów pozwala skutecznie tworzyć magię Świąt.

Jeśli masz dzieci magia świąt to podstawa?

Jesteś rodzicem? Chciałabyś umieć tworzyć magię Świąt tak by zarazić nią dzieci? Z sentymentem myślisz o swoich własnych wspomnieniach z dzieciństwa i o tym jak wyjątkowy był wtedy dla Ciebie okres świąt? Nic prostszego! Obudź w sobie dziecko! Opowiedz o świątecznych tradycjach swoim dzieciom , zaraź je świąteczną gorączką, a zobaczysz, że ich szczery entuzjazm i ekscytacja udzielą się też Tobie! Nawet jeśli świąteczna magia w natłoku wszystkich obowiązków już dawno gdzieś Ci umknęła… dzieci pomogą Ci ją odnaleźć!

Zróbcie coś razem!

Jeśli naprawdę chcesz tworzyć magię Świąt, najważniejszy powinien być dla Ciebie wspólnie spędzony czas. Nie chodzi tu tylko o święta, ale też o czas wspólnych przygotowań! Nie wprowadzajcie nerwowej atmosfery na zasadzie : tyle jeszcze trzeba zrobić, kupić, wysprzątać dom… Zmieńcie nastawienie! Znajdźcie czas na wspólne porządki, słuchajcie przy tym kolęd, by wczuć się w tę świąteczną atmosferę.

Zorganizujcie wspólne pieczenie pierników, korzenny zapach jaki rozniesie się po domu od razu przeniesie Was w czasy dzieciństwa. (Pamiętaj, że pierniczki można piec nawet kilka tygodni przed gwiazdką, bo im starsze tym lepsze!) Możecie wspólnie przyozdobić dom jeszcze zanim pojawi się choinka, nie musicie wcale kupować ozdób, jeśli w domu są dzieci, zaangażuj je do wspólnego wytwarzania świątecznych łańcuchów!

Celebruj tradycję, a magia świąt się pojawi

Przypomnij sobie świąteczne tradycje, które panowały w Twoim domu i przekaż je swoim dzieciom. Święta bez tradycji to nie to samo! Opowiedz o czekaniu na pierwszą gwiazdkę, sianku pod obrusem i o dodatkowym nakryciu na stole. To tradycja w dużej mierze pozwala tworzyć magię Świąt z dawnych lat.

Szczegóły tworzące świąteczną magię

Zapach pierniczków, mandarynek i choinki, ozdobione mieszkanie, dźwięk kolęd, to wszystko to drobne szczegóły, które są nieodzownym elementem świątecznej magii. W sklepach znajdziesz sporo świec zapachowych o pięknych, typowo świątecznych zapachach. Jeśli chcesz jeszcze przed świętami, wprowadzić w domu magiczny nastrój, taka świeczka może być fajnym pomysłem.

Pamiętaj o tym co jest najważniejsze

Największą magią świąt jest obecność wszystkich bliskich nam osób i o tym nie wolno zapominać. Wszystko inne to tylko dodatki, ale rodzina to podstawowy element świątecznej atmosfery. Nawet jeśli nie masz możliwości zasiąść z wszystkimi bliskimi Ci osobami do wigilijnej wieczerzy, pamiętaj o nich w tym czasie. Wystarczy telefon i kilka miłych słów, by na sercu zrobiło się cieplej.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.