Strona główna Rozwój osobisty Humor – Jak go sobie poprawiać

Humor – Jak go sobie poprawiać

1229
0
humor
Istnieje wiele sposobów na poprawę humoru, trzeba tylko znaleźć dla siebie ten odpowiedni

Dobry humor to podstawa dobrego życia. Warto zrobić niemal wszystko na poprawę nastroju, bo dzięki temu możemy więcej i lepiej. Humor to nie tylko pochodna naszych genów, dlatego warto o niego zadbać, by życie nie ciążyło tak bardzo i wszystko wychodziło znacznie lżej.

Masz kiepski nastrój? Wstałaś lewą nogą lub ktoś skutecznie zepsuł Ci dziś humor? Szkoda czasu na smutki! Przedstawiamy 10 prostych sposobów na poprawę humoru, o których warto pamiętać niezależnie od sytuacji.

Uśmiechnij się a humor na pewno się poprawi

Pewnie jesteś zażenowana, bo po co niby masz się uśmiechać skoro nie masz humoru?! Uśmiechnij się nie dlatego, że masz dobry humor, a po to by go mieć! Psychologowie w wielu niezależnych badaniach potwierdzili, że nasz mózg odczytuje informacje o uśmiechu (nawet tym wymuszonym) i nasz nastrój automatycznie się poprawia.

Obejrzyj komedię na dobry humor

Obejrzyj jakiś niekoniecznie ambitny, ale za to śmieszny film i głośno się śmiej! Parskaj śmiechem, aż do przesady, nawet jeśli zazwyczaj tego nie robisz. Zobaczysz, że taki seans pomoże Ci się odstresować, a głośny śmiech będzie działał tak jak w przypadku wymuszonego uśmiechu. Twój mózg dostanie informację, że jesteś dziś w naprawdę dobrym humorze… i tak naprawdę będzie!

Dobrym pomysłem na poprawę humoru jest też wybrać się do teatru, gdzie komedie bywają znacznie ambitniejsze. Dobry humor wymaga dobrego nastawienia, dlatego warto odrzucić wszelkiego rodzaju krytykanctwo i głębsze idee. Pamiętaj, najważniejszy jest luz, dobre samopoczucie i humor.

Zrób coś dla siebie

Nieważne czy będą to zakupy czy aromatyczna kąpiel. Zrób coś co sprawia Ci prawdziwą przyjemność. Mało co ma tak korzystny wpływ na poprawę humoru jak odrobina zdrowego egoizmu. Niech w tym momencie będą ważne dla Ciebie tylko i wyłącznie Twoje potrzeby i zachcianki. Zorganizuj sobie wieczór spa, zrób sobie peeling, w skórę wklep przyjemnie pachnący balsam i poświęć chwilę na masaż całego ciała. Zobaczysz, że Twoje ciało odwzajemni Ci się o wiele lepszym samopoczuciem, a dobry humor zostanie na dłużej.

Ruszaj się! Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na lepszy humor

Każda forma aktywności jest dobra, bo podczas ćwiczeń wydzielają się endorfiny (w skrócie: hormony powodujące poprawę humoru, a nawet stan euforii). Tańcz, biegaj, pływaj , idź na rower, obojętnie, tylko rusz się sprzed komputera! Najkorzystniej dla Ciebie będzie jeśli postawisz na ruch na świeżym powietrzu, to zadziała podwójnie!

Zjedz coś dobrego, a humor się na pewno poprawi

O ile nie jesteś na diecie (złamanie zasad, może Ci pogorszyć samopoczucie i wywołać poczucie winy), przygotuj sobie swoją ulubioną potrawę. Dobre jedzenie naprawdę ma wpływ na nasz humor i dobre samopoczucie. Warto też wiedzieć, że największy wpływ na poprawę humoru ma przede wszystkim… czekolada! Pod wpływem czekolady również wydzielają się wspomniane wyżej hormony szczęścia – endorfiny. Równie dobre efekty przyniesie zjedzenie banana.

Słuchaj muzyki, by poczuć się lepiej

Włącz sobie swoją ulubioną muzykę i to na pełen głośnik! Głośna i energiczna muzyka potrafi dać naprawdę sporego, energetycznego kopa! Uwaga, efekt może być odwrotny jeśli gustujesz w smętnych i smutnych piosenkach (niestety ludzie w dołku mają właśnie taką tendencję, by dodatkowo dołować się smutnymi kawałkami…) postaw na jakąś optymistyczną i energetyczną nutę. Żeby poprawić humor warto również zacząć się trochę ruszać, a najlepiej tańczyć.

Zrób coś dla innych

Pomóż komuś, powiedz komuś komplement i obserwuj jaka jest jego reakcja, pomyśl o wolontariacie. Mało co tak wpływa na poprawę humoru jak dobre uczynki! Świadomość, że komuś pomogliście, sprawiliście radość jest absolutnie bezcenna!

Wyjdź gdzieś z przyjaciółmi

Wspólne wyjście z przyjaciółką lub całą paczką znajomych, powinno skutecznie poprawić Ci humor. W doborowym towarzystwie szybko zapomnisz o swoich problemach! Najważniejszym krokiem jest przeniesienie swojego skupienia ze swoich problemów na zupełnie inne tematy. Z tego powodu bardzo dobrym sposobem na poprawę nastroju są wspomnienia, które odzywają szczególnie silnie w dobrym towarzystwie.

Przytul się! To zawsze działa

Według badań, przytulanie się do ukochanej osoby naprawdę znacząco poprawia humor. Nie chodzi tu tylko o bliskość partnera czy partnerki, ale równie dobrze może to być mama lub siostra! Warto pamiętać, że przytulanie ma niezwykle wielką moc dla zdrowia psychicznego i rozwoju emocjonalnego człowieka.

Planuj, planuj, planuj

Zazwyczaj, gdy ogarnia nas smutek mamy tendencję do cofania się myślami w przeszłość, analizowania złych wydarzeń i naszych błędnych decyzji. A to prowadzi tylko do pogorszenia się naszego nastroju. Spróbujcie wybiec myślami w przyszłość, co będziecie robili w wakacje? Gdzie chcecie pojechać? A może planujecie naukę salsy? Jeśli postawicie sobie w życiu cel łatwiej będzie Wam się zmotywować do działania, a wtedy Wasz humor będzie znacznie lepszy.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.