Strona główna Zdrowie i uroda Leczenie żylaków

Leczenie żylaków

1149
0
żylaki
Żylaki to nie tylko problem estetyczny

Żylaki mogą dotknąć osoby każdej płci i w każdym wieku. Jednak najczęściej stanowią problem dla kobiet powyżej 40 roku życia. Warto wiedzieć, że im wcześniej zajmiemy się leczeniem żylaków, tym lepiej, gdyż żylaki to nie tylko problem estetyczny czy kosmetyczny.

Nieleczone żylaki mogą być przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem. Kiedy dokładnie warto przyjrzeć się swoim nogą i jak leczy się żylaki kończyn dolnych?

Czym są żylaki?

Żylaki to zmiany żylne pojawiające się na żyłach układu kończyn dolnych. Rozróżnia się dwa rodzaje żylaków:

  • pierwotne – które są wynikiem osłabienia ściany naczyń żylnych;
  • wtórne – powstają w wyniku zakrzepicy.

W wyniku takich zmian naczynia krwionośne poszerzają się i zastawki nie domykają się, to powoduje cofanie się krwi przez zastawkę, a to z kolei wpływa na zastój krwi w żylakach.

Kiedy zacząć leczenie żylaków?

Jak to zostało wcześniej wspomniane, leczenie żylaków najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Jednak początkowe objawy związane z tą chorobą często nie są kojarzone z żylakami. Mało kto kojarzy mrowienie czy drętwienie stóp i łydek z żylakami. A już na tym etapie można zacząć działać – wtedy lekarze najczęściej przypisują maści lub tabletki zawierające między innymi heparynę oraz wyciągi z kasztanowca. Zalecane są też odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz stylu życia.

W późniejszym etapie, gdy żylaki są już widoczne, koniecznym może okazać się leczenie operacyjne. Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg? Jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów wskazuje się laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.

Zabieg ten polecany jest ze względu na to, że jest niezwykle skuteczny, ale też małoinwazyjny. Praktycznie nie wymaga rekonwalescencji, a pacjent może od razu wrócić do swojego normalnego życia. Więcej na temat laserowego leczenia żylaków można przeczytać na stronie www.tourmedica.pl. Na stronie łatwo odnajdziesz również kliniki z zakresu medycyny estetycznej, które oferują wykonywanie tego typu zabiegów. W porównywarce łatwo też sprawdzisz ceny zabiegów w różnych miastach i klinikach.

Poprzedni artykułJakie rośliny egzotyczne pasują do wnętrz
Następny artykułJaki strój wybrać na fitness
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.