Strona główna Związki Z jakich powodów wciąż jesteś samotna

Z jakich powodów wciąż jesteś samotna

875
0
dlaczego jesteś samotna
Jesteś samotna? Czasem przyczyny tego są bardzo prozaiczne.

Jeżeli jesteś silną kobietą sukcesu, cierpiącą na brak zdrowych i pełnych relacji osobistych istnieje zapewne kilka możliwych przyczyn, z powodu których czujesz że jesteś samotna.

Prawdopodobnie, wierzenia i przekonania z przeszłości znacznie ograniczają twoje obecne życie i jego styl, a tym samym trzymają cię na uboczu. Postrzeganie siebie jako osoby mającej ustaloną i wysoką pozycję w niektórych obszarach życia, np. kariery zawodowej, może nie przekładać się na osiąganie sukcesów w innych, np. miłości. Wtedy najlepiej jest zrobić mały krok w tył i zastanowić się nad prawdziwymi źródłami tego stanu.

Czy któreś z tych powodów mogą mieć u Ciebie zastosowanie?

  • Jest ciężko znaleźć odpowiedniego mężczyznę tam gdzie mieszkam.
  • Dobrzy i interesujący mężczyźni wolą młodsze kobiety.
  • Faceci chcą być ze mną, gdyż wiedzą że osiągnęłam sukces i też chcą z tego korzystać.
  • Mężczyźni boją się silnych i niezależnych kobiet.
  • Moje otoczenie jest pełne facetów którzy nie są dla mnie odpowiedni.

Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sama! Zła wiadomość jest z kolei taka, że ograniczające przekonania wymienione wyżej po prostu OGRANICZAJĄ. Postępując tak dalej będziesz chronić siebie przed ludźmi, spotkaniem dobrego mężczyzny oraz byciem w pełni szczęśliwą.

Jeżeli żyjesz w jednym z powyższych przekonań to jest to niewątpliwie silny dowód na to, że nie widzisz całej prawdy o sobie. Tak jest zwyczajnie łatwiej i wygodniej, tylko że nie pozwala to na posunięcie się do przodu. Zbyt silne przekonania i brak wiary w szanse jakie daje przyszłość uniemożliwia wejście w przyszłość z ekscytacją i niezmierną satysfakcją. Utrwalone stanowiska i poglądy są zwyczajnie strategią defensywną, nie nadającą się do zdobywania swojego szczęścia szturmem. Dlatego możesz czasem silnie odczuwać, że jesteś samotna.

Jak więc zmienić własne przekonania, by móc rozpocząć właściwą drogę do spotkania cudownych facetów, którzy na pewną znajdują się blisko Ciebie i chcą umawiać się z silnymi kobietami sukcesu, takimi jak Ty?

Pamiętaj że, kiedy spotykasz faceta, on jest zainteresowany tylko tobą

Nie zawsze powinnaś być podejrzliwa i doszukiwać się jakiegoś interesu lub korzyści. Zastanów się czy rzeczywiście byłoby to możliwe że dokładnie wszyscy są tacy sami? Że nikt wokół Ciebie nie ma pieniędzy i pozycji, a wszyscy czyhają na Twoją pomoc. Że dla wszystkich jesteś za stara.

To przecież bez sensu! Nie trzyma się kupy. Zapewniam Cię, jest wielu mężczyzn uwielbiających kobiety dojrzałe i doświadczone. Inspiruje ich intelektualna rozmowa, a doświadczenie życiowe cenią bardziej niż gładką skórę. Zacznij myśleć racjonalnie, bo prawda o życiu pokazuje, że istnieje pełna paleta preferencji i oczekiwań. Jeżeli nie chcesz już odczuwać, że jesteś samotna pozwól sobie widzieć bardziej pozytywnie.

Przeszłość jest przeszłością

Jeżeli spotkałaś mężczyznę, który preferował młodsze kobiety to nie znaczy że każdy będzie chciał tego samego. W życiu krzesło jest dla każdego, również dla Ciebie. Jeżeli będziesz zbyt silnie trzymać się własnych przekonań na pewno się zablokujesz i rzeczywiście zaczniesz przyciągać dokładnie to czego nie chcesz. Stanie się tak, gdyż podświadomie będziesz chciała udowodnić sobie że masz rację. Jeżeli teraz czujesz, że jesteś samotna istnieje duża szansa że jest to jeden z najbardziej prawdopodobnych powodów tego stanu. Odpowiedz sobie zatem czy wolisz mieć rację czy wolisz być szczęśliwa? Przestań wciągać własne doświadczenia w każdą nową sytuację, bo to prowadzi donikąd. Ustal nowe reguły dla siebie i zacznij się nich trzymać.

Przypominaj sobie, że własne przekonania i doświadczenia nie koniecznie są prawdami uniwersalnymi

W swoim otoczeniu zapewne spotykasz udane związki, gdzie kobiety są wyraźnie szczęśliwe. Skoro tak, to dobrzy mężczyźni muszą istnieć a Twoje doświadczenia są tylko wybiórcze. Podtrzymywanie przekonań w celu zachowania bezpieczeństwa nie daje szans na rozwój. Zacznij zauważać dobre strony u innych, a świat nabierać będzie innego kolorytu. Ważne jest również by nie przenosić czasem negatywnych emocji z pracy na życie osobiste. To są zwykle zupełnie inne światy.

Zacznij wyrzucać swoje przekonania przez okno… jedno po drugim

Podejmij wyzwanie i ryzyko. Nie zakładaj od razu, że facet który chce się spotykać robi to ze względu na Twoją pozycję. Pozwól mu interesować się Tobą. Zainteresuj się nim. Pozwól, by sytuacja się rozkręciła nieco. Popuść trochę kontroli. Zrób to, a nigdy już nie poczujesz że jesteś samotna.

Przekonaj się jak wygląda życie z nowym zestawem przekonań. Zapewne wkrótce doświadczysz nieznanych i fascynujących doświadczeń. Zapewne nie wszystkie będą bardzo pozytywne, ale nie ma powodu myśleć o porażce. Zaufaj sobie i zacznij generować nowe odczucia, a życie otworzy przed Tobą wielkie pole możliwości. Pamiętaj, szczęście jest zawsze na wyciągnięcie ręki, a to że obecnie jesteś samotna prawie na pewno wynika z Twoich przekonań.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.