Strona główna Związki Punkt G – Jak znaleźć

Punkt G – Jak znaleźć

717
2
PODZIEL SIĘ
punkt G
Warto nauczyć się znajdować i odpowiednio stymulować punkt G

Wielu adeptów sztuki miłosnej stara się znaleźć punkt G by znacznie wzmocnić wzajemne doznania łóżkowe. Napotykane trudności mogą jednak często wynikać z indywidualnych cech osobniczych, warunkujących intensywność przeżywanych doznań. Jak zatem szukać i obchodzić się z tym magicznym miejscem?

Punkt G… wielka legenda, nad której istnieniem zastawiają się kobiety, które jeszcze nigdy nie doświadczyły orgazmu pochwowego. Podobno jest w stanie dać kobiecie nieocenioną przyjemność, dlatego wiele z nich chce go odnaleźć. Jak znaleźć punkt G?

Gdzie się znajduje?

Jak się okazuje, punkt G naprawdę istnieje, a swoją nazwę odziedziczył po punkcie Grafenberga. Należy go szukać w pochwie, jakieś dwa i pół do pięciu centymetrów od jej wejścia. Znajduje się on na jej przedniej ścianie i jest to niewielki fragment przypominający kształtem fasolkę. Nie da się odkryć tak łatwo, bo „objawia” się jedynie w chwilach największego podniecenia seksualnego. Jak go rozpoznać? Wnętrze pochwy ma zupełnie gładką powierzchnię, punkt G jest chropowaty.

W jaki sposób można go znaleźć?

Punkt G znajduje się mniej więcej pięć centymetrów od wejścia do pochwy. Najłatwiej i najskuteczniej można go szukać za pomocą palców – a konkretnie tego, wskazującego. Kiedy wsuniesz w pochwę palec wskazujący, uciskaj lekko jej ścianki. Rób to tak długo, aż wyczujesz chropowate zgrubienie wielkości ziarnka fasoli.

Pobudź to miejsce i obserwuj partnerkę, jeżeli zauważysz, że sprawiasz jej tym przyjemność to znaczy, że zakończyłeś swoje poszukiwania sukcesem. Jeżeli lubisz pieszczoty oralne, a partnerka również nie ma nic przeciwko, możesz spróbować odszukać ten punkt z pomocą języka – to już jednak znacznie trudniejsze zadanie.

W jakiej pozycji zadziałasz na ten punkt?

Wiele jest pozycji seksualnych, i z pewnością nawet najbardziej namiętni kochankowie nie byli by w stanie w krótkim czasie wypróbować każdej z nich. Są takie, które pozwalają drażnić w trakcie stosunku łechtaczkę, jak i takie, które ułatwiają pocałunki. Ale obmyślono też takie pozycje, które pomagają w stymulacji punktu G. Najpopularniejsza jest ta „na pieska”, kiedy to partnerka klęczy na podwyższeniu i opiera się na dłoniach a partner stoi tuż za nią i „wchodzi” od tyłu wykonując przy tym dynamiczne ruchy.  Jednak najwięcej przyjemności ze stymulacji punktu G przyniesie kobiecie pozycja „na jeźdźca” czyli ta, w które partnerka sama kontroluje zarówno siłę ruchów jak i ich częstotliwość.

Fakty i mity – czy każda kobieta posiada ten punkt?

Każda kobieta posiada punkt G, choć nie każda potrafi go wyczuć. Zwykle zniechęcona poszukiwaniami, które nie przyniosły rezultatów, nie próbuje więcej. A może okazać się, że prócz tego niewyczuwalnego punktu G, w jej pochwie znajduje się jakiś inny, którym odczuje orgazm jeszcze bardziej. Jeżeli kobieta odczuwa przyjemność z seksu, mimo iż jej poszukiwania zakończyły się fiaskiem, nie warto zastanawiać się nad jego istnieniem.

Jak jeszcze można odczuwać orgazm?

Jest wiele rodzajów orgazmu i nie koniecznie by go osiągnąć trzeba odnaleźć punkt G. Inaczej odczuwają go mężczyźni, a inaczej kobiety. I u kobiet właśnie można wyróżnić przynajmniej kilkanaście ich rodzajów. Najpopularniejszy jest ten łechtaczkowy, który powstaje na skutek stymulacji łechtaczki zarówno w trakcie stosunku, jak i podczas masturbacji. Istnieje także orgazm cewki moczowej, czyli tak zwany orgazm punku U, który jest bardzo wrażliwy, a osiągnięci tego orgazmu sprawia niektórym kobietą wyjątkową przyjemność.

Orgazm sutkowy – w trakcie umiejętnych pieszczot piersi kobiety , albo strefowy – który „przytrafia” się już znacznie rzadziej. Jest też orgazm totalny, który powstaje na skutek jednoczesnego pobudzenia wszystkich możliwych stref erogennych. Jeżeli więc macie problem z odnalezieniem tego słynnego punktu G – nic straconego. Kobietę można zaspokoić na inne sposoby, dlatego czasem warto sięgnąć po inne rodzaje seksu, mogące przynieść o wiele większą satysfakcję!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziadkowie – Jak ważna jest ich rola w wychowaniu
Następny artykułKoszmary senne u dzieci – Jak sobie z nimi radzić
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

2 KOMENTARZE

  1. Np. po zażyciu FlibroActiv (viagra dla kobiet) punkt G jest dużo bardziej wrażliwy i łatwiej go znaleźć. Piękne orgazmy 🙂

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.