Strona główna Biznes i pieniądze Szybka pożyczka – Co warto wiedzieć

Szybka pożyczka – Co warto wiedzieć

825
0
szybka pożyczka
Zaciąganie szybkich pożyczek może w przyszłości wiązać się z problemami ze spłatą zadłużenia

Szybka pożyczka to niezwykle kusząca propozycja na rozwiązanie bieżących problemów. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju usługi są zwykle bardzo wysoko oprocentowane i mogą nakręcać spiralę zadłużenia. Przy zawieraniu umów pożyczkowych niewątpliwe warto kierować się chłodną oceną i prostą kalkulacją, by nie podejmować zbyt pochopnych decyzji, które skutkować mogą jeszcze poważniejszymi problemami finansowymi.

Brak pieniędzy nie jednej osobie spędza sen z powiek. Niby mamy regularne dochody, spędzamy dużo czasu w pracy, jednak ciągle pojawiają się nowe potrzeby. A to samochód żony się zepsuł, a to pralka wymaga wymiany albo laptop odmawia posłuszeństwa. Dzisiejsze sprzęty, akcesoria kuchenne czy ubrania i obuwie wystarczają naprawdę na krótki czas. Wydaje nam się, że dopiero, co kupiliśmy garnki czy patelnie, a już trzeba je wymienić na nowe, bo stare uległy zużyciu.

Oprócz zabezpieczenia potrzeb podstawowych chcielibyśmy jeszcze pojechać na urlop albo od czasu do czasu wyskoczyć do SPA. Pieniędzy jest ciągle za mało na realizację ulubionego hobby czy zakup wymarzonej elektroniki. Co wtedy robić? Czy warto zainteresować się produktami typu szybka pożyczka.

Szybka pożyczka to proste rozwiązanie na teraz

Szybka pożyczka dostępna jest w wielu agencjach kredytowych, których pojawiło się w ostatnich latach jak grzybów po deszczu. Osoby, które jak dotąd nie pożyczyły w ten sposób mogą nieco sceptycznie podchodzić do tego rodzaju usług. Chociaż pożyczki chwilówki to produkty łatwo dostępne i nieskomplikowane, przeciętnego klienta najbardziej jednak interesuje to, żeby była to usługa względnie tania. Na pewno nikt z nas nie chce jeszcze bardziej pogarszać sytuacji domowego budżetu.

Jeśli wiec potrzebujemy pożyczyć pieniądze najpierw zastanawiamy się w domu, jaka kwota by nas satysfakcjonowała. Później analizujemy nasze dochody i szacujemy, jaką największą miesięczną ratę jesteśmy skłonni spłacać. Następnie udajemy się do agencji kredytowej w celu poznania oferty. Jeśli będziemy chcieli pożyczyć nie więcej jak 2000 zł prawdopodobnie dostaniemy pożyczkę na dowód. Przy większych kwotach będzie wymagane oświadczenie albo zaświadczenie o zarobkach.

O co warto pytać

Na miejscu wypytajmy dokładnie o wszystko, czyli przede wszystkim jakie oprocentowanie w skali roku ma pożyczka, ile trzeba zapłacić opłaty wstępnej, czy koniecznie trzeba płacić za ubezpieczenie. Kluczową wielkością jest tzw. RRSO, które wskazuje na realną wielkość spłaty.

Pracownik agencji przygotuje nam symulację spłaty. Jeśli raty będą dużo wyższe niż w domu oszacowaliśmy, że damy radę spłacać, lepiej nie decydować się na taki produkt. Warto uważać na to co mówi pracownik agencji, ponieważ uciekają się oni często do różnych manipulacji, byleby tylko sprzedać swój produkt.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.