Strona główna Dzieci Ferie zimowe z dzieckiem – Jak dobrze zorganizować

Ferie zimowe z dzieckiem – Jak dobrze zorganizować

821
3
ferie
Ferie zimowe z dzieckiem do doskonały czas na budowę i umacnianie wzajemnych relacji

Ferie zimowe z dzieckiem to doskonały czas na wzmocnienie wzajemnych relacji rodzinnych. Warto spędzić go aktywnie i w oderwaniu od codziennej monotonii.    

Ferie zimowe to czas oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale i rodziców. Warto  zawczasu zastanowić jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem. By ten czas był naprawdę udany, warto wziąć pod uwagę nie tylko stan Waszych funduszy, ale też wspólne zainteresowania i pasje. Nie musi to być oczywiście od razu wyjazd do Zakopanego czy w Alpy. Najwięcej zależeć będzie od naszej inwencji i nastawienia.

Ferie a sporty zimowe

Jeśli uwielbiacie jeździć na nartach lub snowboardzie wyjazd w góry to dla Was najlepsza opcja! Nawet jeśli Wasze dziecko nie potrafi jeszcze jeździć na nartach, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie teraz się nauczyło. W górskich miejscowościach znajdziecie sporo szkółek narciarskich, również dla tych najmłodszych. Można tam wszystko wypożyczyć i niczego nie trzeba kupować, od samych nart po kask czy gogle. Bardzo ważne jest jednak, by ferie zimowe z dzieckiem były spędzane w sposób aktywny, a więc sporty zimowe to świetne rozwiązanie!

Góry w kraju czy zagranicą?

W porządku, wiemy już, że ferie zimowe z dzieckiem spędzimy w górach. Czas na podjęcie decyzji czy będą to nasze rodzime górskie kurorty czy raczej te zagraniczne? Decyzja ta zależy nie tylko od posiadanych przez nas funduszy (urlop w kraju z pewnością jest tańszy od tego za granicą), ale też naszych preferencji.

Może nie uśmiecha nam się długa zagraniczna podróż z dzieckiem? A może nie mieliśmy jeszcze okazji zwiedzić tego co oferuje nam kraj ojczysty? A może wręcz przeciwnie polskie kurorty górskie nie zaspokajają naszych potrzeb i marzy nam się wypoczynek w malowniczych Włoszech? Wszystko zależy od nas, warto zawczasu zapoznać się z ofertami biur podróży, porównać oferowane atrakcje i ceny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka?

Jeśli wybieramy się na ferie zimowe z dzieckiem, koniecznie musimy zwrócić uwagę na udogodnienia oferowane nam przez ośrodki. Wiele z nich przygotowuje specjalne oferty dla rodzin z dziećmi, warto z nich skorzystać. W zależności od wieku dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na to czy ośrodek posiada odpowiednie zabezpieczenia, dodatkowe łóżeczko, sale zabaw.

Jeśli dziecko jest starsze, dobrze by było gdyby zaplanowano jakieś dodatkowe atrakcje: np. kulig, ognisko, jazda na sankach, nauka sportów zimowych. Jeśli marzy nam się chwila spędzona tylko we dwoje… warto zorientować się czy w ośrodku nie można skorzystać np. z usług opiekunek lub animatorów, którzy odpowiednio zorganizują dziecku czas. Ważna jest także lokalizacja ośrodka, dobrze by było gdyby większość atrakcji znajdowała się w pobliżu.

Ferie zimowe z dzieckiem to też czas dla Ciebie!

Podczas wyboru odpowiedniego miejsca, nie zapomnij o swoich potrzebach, Ty także masz wypocząć! Zorientuj się może w ośrodku znajduje się też spa, jacuzzi albo chociaż basen? Podczas gdy dziecko będzie szusowało po stokach, może chcielibyście udać się na zakupy?

Ferie zimowe z dzieckiem w domu?

Pamiętajcie, by spędzić udane ferie zimowe z dzieckiem, wcale nie trzeba nigdzie wyjeżdżać! Również miasto oferuje dzieciom sporo atrakcji. Możecie skorzystać z ofert półkolonii lub sami pokazać dziecku miejsca w których jeszcze nie miało okazji być. Zróbcie coś na co zazwyczaj brakuje Wam czasu, idźcie na łyżwy lub do kina, obecność rodziców to dla dziecka największa frajda!

Idźcie na kompromis

By spędzić udane ferie zimowe z dzieckiem ważne jest wypracowanie wspólnego kompromisu. Jeśli jedno z małżonków nie przepada za stokowym szaleństwem, postarajcie się znaleźć miejsce w którym znajdzie coś dla siebie. Zastanówcie się jakie macie oczekiwania wobec tego wolnego czasu i znajdźcie najlepsze rozwiązanie! Jeśli dziecko będzie grymasiło przez cały wyjazd, bo wcale nie chciało wyjeżdżać w góry… wszyscy będziecie mieli zepsuty wyjazd!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

3 KOMENTARZE

  1. Dokładnie takim kluczem jaki podany jest w artykule kierowaliśmy się przy wyborze miejsca na spędzenie ferii zimowych. Oczywiście pierwszym warunkiem były atrakcje dla dzieci. Chcieliśmy aby w miejscu naszego rodzinnego wypoczynku były organizowane zajęcia dla dzieci, żeby po prostu się nam nie nudziły, bo nie ma nic gorszego niż znudzone dzieci!! Z polecenia sprawdziliśmy ofertę hotelu Anders na Mazurach. Oferują liczne animacje dla dzieci, kulig przy sprzyjającej pogodzie 🙂 ognisko. Dla nas ludzi z miasta to duża atrakcja. Ja najbardziej się cieszę z tego, że w czasie gdy dzieci będą brały udział w zajęciach – będę mogła skorzystać z uroków spa, a potem rodzinna zabawa na basenie i wygrzanie się w saunie – uwielbiam saunę. Mam nadzieję że spadnie śnieg, bo wtedy będzie najpiękniej, ale i bez niego mam nadzieję na udany czas.

  2. Ferie najlepiej spędzić tak, żeby każdy był zadowolony. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd i frajda na śniegu. Żeby dało się odczuć, że to ferie zimowe. Myślę, że warto o tym pomyśleć już na początku września, bo wtedy biura podróży mają tańsze oferty i można trafić naprawdę atrakcyjną ofertę! 🙂

  3. Jak ferie zimowe to tylko wyjazd w góry na narty. Uwielbiamy w ten sposób spędzać ferie zimowe z rodziną. I w tym roku będziemy szaleć na stoku. Jedziemy do Murzasichle razem z naferie.pl Zapowiada się super fajny wyjazd z wieloma atrakcjami, nie tylko dla dzieci. Mamy zamiar porządnie odpocząć, bo należy się nam to!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.