Strona główna Styl życia Jak wybrać kask narciarski

Jak wybrać kask narciarski

1355
0
kask narciarski
Kask narciarski to nieodzowny element wyposażenia miłośników białego szaleństwa

Kask narciarski to obecnie obowiązkowy element wyposażenia miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego jaki poziom techniczny się reprezentuje. Na szczęście na rynku jest obecni bardzo szeroki wybór i konkurencyjne ceny. Na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Za chwilę sezon narciarski zacznie się w pełni. Osoby, które planują w czasie urlopu czy ferii jeździć na nartach, muszą się odpowiednio wyposażyć. Niezwykle ważne jest to, by zadbać o swoje bezpieczeństwo na stoku. Dlatego podstawą wyposażenia musi być kask narciarski. Ale jaki kask wybrać?

Kask narciarski – Wybór odpowiedniego sprzętu

Wybór kasku nie jest łatwą sprawą. Szczególnie, że oferta jest naprawdę szeroka – mamy kaski w przekroju cenowym od 100 do 1000 zł, w różnej formie, w różnym kształcie, z różnym wyposażeniem i w różnym wykończeniu. Dlatego, by wybrać kask trzeba ustalić pewne priorytety:

 • ma zwiększać bezpieczeństwo, gdyż ochrania głowę przed rozbiciem w czasie upadku;
 • ma podnieść komfort jazdy, gdyż izoluje od zimna, wiatru, zapewnia wentylację, dopasowuje się do kształtu głowy, posiadają regulację wentylacji, dzięki czemu można z nich korzystać zimą i latem;
 • ma ciekawie wyglądać, gdyż stanowi element stroju narciarskiego. Przy wyborze kasku należy też uwzględniać od wiele innych czynników. Jakich? Poziom zaawansowania.

Warto kask dobrać do poziomu zaawansowania swoich umiejętności. Inny kask sprawdzi się w wypadku osoby początkującej, która dopiero stawia pierwsze kroki na nartach, a inny w wypadku doświadczonego narciarza pokonującego trudniejsze trasy.

1. Kask narciarski dla początkujących

Na co powinny zwracać uwagę osoby, które rozpoczynają jazdę na nartach? Oto kilka wymagań, które powinien spełnić kask. Powinien:

 • być wytrzymały – zastosowana technologia ABS, in mould lub hardshell;
 • posiadać otwory wentylacyjne;
 • mieć w środku miękką wyściółkę z właściwościami odprowadzania wilgoci;
 • posiadać wygodne zapięcie pod brodą.

Taki kask dostanie się już za 100 czy 200 złotych.

2. Kask narciarski dla zaawansowanych

Kask dla osób, które częściej jeżdżą na nartach musi spełniać zupełnie inne wymagania. Z tego względu będzie to również droższy zakup. Taki kask powinien:

 • posiadać możliwość regulowania otworów wentylacyjnych, by można było z niego korzystać o każdej porze roku;
 • posiadać dodatkowe wzmocnienia, które sprawią że będzie wytrzymalszy;
 • być lekki, by wygodnie korzystało się z niego nawet przez kilka godzin;
 • posiadać wyściółkę ze specjalną membraną, by móc dobrze odbierać dźwięki dobiegające z otoczenia.

Dla własnej wygody można się zdecydować na kask, który posiada wbudowane gogle, by nie trzeba było dokupować osobno okularów.

Oczywiście przy wyborze na pewno będzie liczyła się także płeć czy wiek, gdyż to generuje określone potrzeby. Z pewnością jednak każda zainteresowana osoba znajdzie dla siebie odpowiedni kask narciarski.

Poprzedni artykułSen – filar życia
Następny artykułSolarium – Jak bezpiecznie korzystać
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.