Strona główna Rozwój osobisty Droga do sukcesu – 10 najgorszych przyzwyczajeń

Droga do sukcesu – 10 najgorszych przyzwyczajeń

1613
0

6. Niechęć do nauki od ludzi „mniej znaczących” od Ciebie

Duma jest jak trucizna, zaś wartościową wiedzę możesz pozyskać z najbardziej niespodziewanego źródła. Lecz jeśli odrzucasz kogoś tylko z tego względu, iż nie ma on doktoratu czy nie jest prezesem, odcinasz się od potencjalnego źródła cennych doświadczeń.

7. Niecierpliwość przy końcu pracy

Jesteś tak podekscytowany tym, że nareszcie kończysz, iż pragniesz natychmiast posłać swoje dzieło w świat, nie nanosząc finalnych poprawek. Jest to pięta achillesowa większości pisarzy. Jednak tym, co odróżnia dobrego pisarza od przeciętnego, jest cierpliwość. Zawsze warto przespać się z ukończonym artykułem, rankiem zaś – przed jego wysłaniem do druku – nanieść nowe poprawki. Droga do sukcesu nie znosi skrótów. Rada owa odnosi się również do innych branż – w przypadku każdego projektu warto poświęcić czas na jego ostatnie, dokładne sprawdzenie. Dobrym pomysłem może okazać się poproszenie o ostateczne sprawdzenie kogoś innego.

8. Maskowanie słabości

Wydaje się, że najłatwiej w życiu zawodowym założyć maskę, szczególnie gdy jesteś na stanowisku kierowniczym. Niewątpliwie należy wyznaczyć wyraźną granicę pomiędzy szefem a pracownikami. Czasem warto jednak zdjąć sztywny kostium? Przyznawaj się do błędów, przepraszaj, gdy zawinisz. Zyskasz tym sobie poważanie.

9. Upór, który nie pozwala odpuścić

Silny charakter, pewność i wytrwałość to zalety, lecz owe cechy mogą również stać się ciężarem, gdy zostaną zaprzęgnięte w służbę niewłaściwej sprawy. Niewątpliwie trudno jest porzucić projekt, w który włożyłeś wiele pracy i serca. Jeśli jednak nie zbliża Cię on do celu czy nie obiecuje zysków, musisz rozpoznać moment, w którym należy odpuścić. Droga do sukcesu nie znosi sentymentów. Wszelkie niepowodzenia powinny spłynąć po Tobie jak woda po kaczce, a Twoja energia powinna zostać nakierowana na nowy projekt.

10. Spoczywanie na laurach

Istnieje ciemna strona satysfakcji z własnej pracy oraz osiągnięć. Zadowolenie i wygoda są wrogami postępu. Możesz zatrzymać się na chwilę, by zrywać owoce swego sukcesu, lecz nigdy nie stój w miejscu na tyle długo, by dać im zwiędnąć i zgnić! Ustawiaj sobie poprzeczkę coraz wyżej, by droga do sukcesu nigdy się nie kończyła. Zdobądź cel, świętuj sukces i ruszaj dalej!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.