Strona główna Styl życia Jaką suknię na wesele wybrać

Jaką suknię na wesele wybrać

1126
0
sukienka weselna
Odpowiednia sukienka weselna to często trudny wybór

Sukienka weselna sprawia czasem pewne trudności. Z jednej strony powinna być niecodzienna i odświętna, a z drugiej wygodna. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Wraz z datą zbliżającego się wesela narasta w nas pytanie – co ja na siebie włożę? Wybór sukni weselnej jest bowiem istotną sprawą – chcemy się dobrze zaprezentować, wyglądać ładnie i gustownie, ale tak by nie przyćmić panny młodej. Jak zatem wybrać dla siebie odpowiednią kreację? Co brać pod uwagę przy wyborze?

Idealna sukienka weselna

Idealna czyli jaka? Przede wszystkim pasująca do okazji i charakteru wesela. Zupełnie inną suknię możemy wybrać na eleganckie wesele w ekskluzywnej sali bankietowej, inną na wesele w restauracji, a jeszcze inną na przyjęcie w ogrodzie. Jednak idealna to również dopasowana do mnie. Na co warto przy tym zwrócić uwagę?

Długość sukienki

Długość warto dobrać do swojej sylwetki oraz swoich upodobań. Jeżeli masz zgrabne nogi i dobrze czujesz się w krótszej sukience, taką właśnie kreację wybierz. Należy jednak zadbać o to, by cały czas zachowała elegancki charakter, np. dzięki krojowi czy dodatkom. Jeżeli do twojej sylwetki pasuje długa suknia, to i ona będzie idealną propozycją na wesele. Jedyne z czym trzeba uważać, to by nie wybrać zbyt krótkiej kreacji – mogłaby być zbyt wulgarna i niestosowna.

Fason sukienki

Ponownie trzeba zawrócić uwagę przede wszystkim na swoją figurę. Należy dobrać suknię, która pozwoli ukryć pewne jej mankamenty, ale jednocześnie uwydatni mocne strony figury. Na szczęście możliwości jest naprawdę wiele. Bez problemu można wybierać spośród fasonów bardzo eleganckich, wytwornych i wieczorowych, ale również tych bardziej swobodnych, lekkich i uroczych.

Kolor sukienki

Ogólnie rzecz biorąc panują dwie zasady. Po pierwsze, suknia nie powinna być biała, gdyż jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej. I po drugie, nie powinna być czarna, gdy ten kolor kojarzy się z żałobą – choć po uwzględnieniu kolorowych dodatków nabierze ona bardziej weselnego charakteru. Na wesele idealnie nadają się zatem wszelkie kolorowe suknie, które można dobrać do swoich upodobań. Świetnie będą się prezentować kolory stonowane, pastelowe, ale również te mocniejsze i bardziej zdecydowane. Poza tym można także postawić na ciekawe wzory. Warto jednak zadbać, by nie była to kreacja zbyt frywolna. O wiele lepiej sprawdzają się sukienki bardziej oficjalne, względnie z luźniejszymi dodatkami.

Dodatki do sukienki

Dla sukienki weselnej duże znaczenie mają także dodatki, które będą wpływały na jej charakter. Najważniejszą sprawą są oczywiście buty, które muszą pasować do kreacji. Poza tym muszą być wygodne – przecież spędzimy w nich kilka godzin, a do tego tańcząc.

Dodatki to oczywiście również biżuteria. Warto pamiętać o tym, że by wyglądać elegancko, nie należy przesadzić z ilością dodatków. Lepiej mniej, ale bardziej ciekawie. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę krój i zdobienia sukienki – czasami dodatkowa biżuteria okazuje się zbędna.

Źródło: accommo.pl

Chętnie poznamy Wasze opinie na ten temat w polu komentarza poniżej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.