Strona główna Związki Rozmiar pierścionka – Jak wybrać odpowiedni

Rozmiar pierścionka – Jak wybrać odpowiedni

1449
0
rozmiar pierścionka
Dobry rozmiar pierścionka bywa bardzo trudny do ustalenia

Odpowiedni rozmiar pierścionka bywa czasami bardzo trudny do ustalenia, zwłaszcza gdy zależy nam na wyjątkowym i w pełni dyskretnym prezencie. Czym się kierować w takiej sytuacji? Jak dobrać jego wielkość? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Ten dzień zbliża się wielkimi krokami. Od dawna Wiesz, że chcesz spędzić z nią resztę życia. Czekają Cię jeszcze oświadczyny, a wcześniej wybór pierścionka, który będzie symbolem waszej miłości. No tak… ale jak tego dokonać? Skoro pierścionek ma być niespodzianką i nie ma przy Tobie partnerski. W jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Podpytaj najbliższych o rozmiar pierścionka

Zdarza się, że najbliżsi znają rozmiar pierścionka danej osoby. A nawet jeżeli nie, to nie trudno im go ocenić kiedy spojrzą na jej dłoń. Jeżeli trudno jest ocenić „na oko”, wystarczy podebrać pierścionek na chwilę i odcisnąć go na jakiejś fakturze. Można wybrać się z nim do jubilera, albo poszperać w Internecie w poszukiwaniu informacji o tablicach, na podstawie których określa się rozmiar pierścionka.

A może by tak przymierzyć?

To również dobry pomysł, oczywiście trzeba to zrobić ukradkiem, by główna zainteresowana osoba nie zauważyła i nie domyśliła się co planujesz.

Ach gdyby tak na chwilę stać się właścicielem jej pierścionka

Nic prostszego. Możesz przecież wierzyć w przesądy. Najłatwiej jest pójść do jubilera z pierścionkiem, który Twoja ukochana nosi na co dzień na palcu. Jak go zdobyć? Wystarczy krótka historyjka o tym, że potrzebujesz talizmanu na szczęście, bo przed Tobą ważny egzamin albo spotkanie. Ten sposób powinien zdać egzamin. Pożycza go Tobie przecież tylko na chwilę… a Ty masz możliwość sprawdzenia jaki ma rozmiar pierścionka.

Jak ocenić, że odpowiednio wybrałeś rozmiar pierścionka?

Przede wszystkim, nie powinieneś mieć trudności z umieszczeniem go na palcu. Jeżeli założenie go sprawia choćby odrobinę trudu oznacza to tylko jedno – jest za ciasny. A co, jeżeli pierścionek delikatnie się zsuwa w trakcie poruszania dłonią? Cóż no… najprawdopodobniej jest odrobinę zbyt duży.

Trzeba też zwracać uwagę na dzień, w którym to mierzy się pierścionek czy obrączkę. Tak… bo w trakcie upałów, palce mogą być nieco opuchnięte. Za to w zimie, odrobinę się kurczą. Wygląda na to, że najlepiej mierzyć i kupować biżuterię jesienią. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że z wiekiem palce naszych rąk odrobinę się „rozrosną”. Dlatego wybierać należy delikatnie większe rozmiary – szczególnie jeśli chodzi o obrączki ślubne.

Jak kupić pierścionek przez Internet?

Jeżeli chcemy kupować biżuterię przez Internet musimy idealnie ocenić rozmiar pierścionka. Jeśli pierścionek nie ma być niespodzianką, najlepiej w tym celu udać się do kilku jubilerów. Niech sprawdzą, dokładnie obmierzą co trzeba i orzekną, jaki rozmiar pierścionka będzie potrzebny. Wcześniej warto zapoznać się z tabelami, dzięki którym można rozpoznać jaki pierścionek będzie najodpowiedniejszy. Każdy sklep internetowy opisuje dokładnie wymiary biżuterii i umieszcza je później w tego typu tabelach, gdzie można rozróżnić zarówno rozmiar wewnętrzny pierścionka, jak i jego zewnętrzną średnicę.

Jak odpowiednio zmierzyć palec?

Warto pamiętać o kilku radach. Nigdy nie mierzymy PALCA. Mierzymy pierścionek lub obrączkę. Dlaczego? Bo pod wpływem nacisku palce zawsze zmieniają swój kształt . Mierząc pierścionek powinniśmy mieć suche dłonie, bo choć wydawałoby się, że „na mokro”  łatwiej, to jednak zalane potem dłonie zwiększają upór, który można odczuć zarówno przy zakładaniu jak i zdejmowaniu biżuterii z palca. Można próbować wielu sposobów, jednak najbezpieczniejsze i najbardziej pewne jest mierzenie u jubilera, za której – swoją drogą – nie zapłacimy ani grosza.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.