Strona główna Związki Rozmiar pierścionka – Jak wybrać odpowiedni

Rozmiar pierścionka – Jak wybrać odpowiedni

564
0
PODZIEL SIĘ
rozmiar pierścionka
Dobry rozmiar pierścionka bywa bardzo trudny do ustalenia

Odpowiedni rozmiar pierścionka bywa czasami bardzo trudny do ustalenia, zwłaszcza gdy zależy nam na wyjątkowym i w pełni dyskretnym prezencie. Czym się kierować w takiej sytuacji?

Ten dzień zbliża się wielkimi krokami. Od dawna Wiesz, że chcesz spędzić z nią resztę życia. Czekają Cię jeszcze oświadczyny, a wcześniej wybór pierścionka, który będzie symbolem waszej miłości. No tak… ale jak tego dokonać? Skoro pierścionek ma być niespodzianką i nie ma przy tobie partnerski. W jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Podpytaj najbliższych

Zdarza się, że najbliżsi znają rozmiar pierścionka danej osoby. A nawet jeżeli nie, to nie trudno im go ocenić kiedy spojrzą na jej dłoń. Jeżeli trudno jest ocenić „na oko”, wystarczy podebrać pierścionek na chwilę i odcisnąć go na jakiejś fakturze. Można wybrać się z nim do jubilera, albo poszperać w Internecie w poszukiwaniu informacji o tablicach, na podstawie których określa się rozmiar pierścionka.

A może by tak przymierzyć?

To również dobry pomysł, oczywiście trzeba to zrobić ukradkiem, by główna zainteresowana osoba nie zauważyła i nie domyśliła się co planujesz.

Ach gdyby tak na chwilę stać się właścicielem jej pierścionka

Nic prostszego. Możesz przecież wierzyć w przesądy. Najłatwiej jest pójść do jubilera z pierścionkiem, który Twoja ukochana nosi na co dzień na palcu. Jak go zdobyć? Wystarczy krótka historyjka o tym, że potrzebujesz talizmanu na szczęście, bo przed Tobą ważny egzamin albo spotkanie. Ten sposób powinien zdać egzamin. Pożycza go Tobie przecież tylko na chwilę… a Ty masz możliwość sprawdzenia jaki ma rozmiar pierścionka.

Jak ocenić, że odpowiednio wybrałeś rozmiar pierścionka?

Przede wszystkim, nie powinieneś mieć trudności z umieszczeniem go na palcu. Jeżeli założenie go sprawia choćby odrobinę trudu oznacza to tylko jedno – jest za ciasny. A co, jeżeli pierścionek delikatnie się zsuwa w trakcie poruszania dłonią? Cóż no… najprawdopodobniej jest odrobinę zbyt duży. Trzeba też zwracać uwagę na dzień, w którym to mierzy się pierścionek czy obrączkę. Tak… bo w trakcie upałów, palce mogą być nieco opuchnięte. Za to w zimie, odrobinę się kurczą. Wygląda na to, że najlepiej mierzyć i kupować biżuterię jesienią. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że z wiekiem palce naszych rąk odrobinę się „rozrosną”. Dlatego wybierać należy delikatnie większe rozmiary – szczególnie jeśli chodzi o obrączki ślubne.

Jak kupić przez Internet?

Jeżeli chcemy kupować biżuterię przez Internet musimy idealnie ocenić rozmiar pierścionka. Jeśli pierścionek nie ma być niespodzianką, najlepiej w tym celu udać się do kilku jubilerów. Niech sprawdzą, dokładnie obmierzą co trzeba i orzekną, jaki rozmiar pierścionka będzie potrzebny. Wcześniej warto zapoznać się z tabelami, dzięki którym można rozpoznać jaki pierścionek będzie najodpowiedniejszy. Każdy sklep internetowy opisuje dokładnie wymiary biżuterii i umieszcza je później w tego typu tabelach, gdzie można rozróżnić zarówno rozmiar wewnętrzny pierścionka, jak i jego zewnętrzną średnicę.

Jak odpowiednio zmierzyć palec?

Warto pamiętać o kilku radach. Nigdy nie mierzymy PALCA. Mierzymy pierścionek lub obrączkę. Dlaczego? Bo pod wpływem nacisku palce zawsze zmieniają swój kształt . Mierząc pierścionek powinniśmy mieć suche dłonie, bo choć wydawałoby się, że „na mokro”  łatwiej, to jednak zalane potem dłonie zwiększają upór, który można odczuć zarówno przy zakładaniu jak i zdejmowaniu biżuterii z palca. Można próbować wielu sposobów, jednak najbezpieczniejsze i najbardziej pewne jest mierzenie u jubilera, za której – swoją drogą – nie zapłacimy ani grosza.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta antycellulitowa – Jak powinna wyglądać
Następny artykułJak napisać dobry biznesplan
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.