Strona główna Związki Miłość – Jak okazywać

Miłość – Jak okazywać

1542
0
miłość
Warto okazywać miłość jak najczęściej się da

Niewątpliwie warto okazywać miłość swoim najbliższym jak najczęściej się da. Należy jednak pamiętać, że o wiele ważniejsze są drobne gesty i codzienne zachowanie, niż tylko słowa.

Najłatwiej jest powiedzieć „Kocham Cię„. Ale oczekujemy od partnera czegoś więcej. Chcemy poznać to uczucie z innej strony, zobaczyć je, zmierzyć swoją miarą. Można okazywać miłość bez słów. W jaki sposób?

Drobne gesty to podstawa

Cmoknij ją rano w policzek, zanim wyjdziesz do pracy. Szepnij coś na uszko. Na pewno nie będzie oburzona tego rodzaju pobudką. Przygotuj śniadanie do łóżka, a na poduszce zostaw czerwoną różyczkę. Kobietę również obowiązują te same zasady. Przecież zawsze może być milsza, serdeczniejsza i wyrozumiała. Codzienne drobnostki mają największy wpływ na całe nasze życie.

Żeby nauczyć się okazywać miłość przede wszystkim trzeba wiedzieć co jest jej wyrazem. Nie chodzi tu bynajmniej o bujanie w obłokach i uwielbianie drugiej osoby w naszej wyobraźni. Prawdziwe uczucie to wieka chęć ulżenia drugiej osobie w codziennym życiu, pomocy we wszelkich trudnościach i zrozumienia dla jej niedoskonałości. Dlatego tak ważne są codzienne gesty, nawet te najdrobniejsze.

Znajdź dla drugiej osoby odrobinę czasu

Każdy z nas jest częścią wyścigu szczurów. Nie mamy czasu na to, by okazywać miłość, bo wiecznie gdzieś gonimy. Zmieńmy to. Kiedyś oboje czuliście, że jesteście dla siebie najważniejsi. Teraz, tylko wieczne pretensje o brak czasu. Bo ważniejsza jest praca i kariera zawodowa, później wyjście z przyjaciółmi, a na samym końcu ta druga osoba – o ile wystarczy dla niej tego czasu.

Pamiętasz o rocznicach, przygotowujesz zawsze jakiś upominek. Znasz datę urodzin, imienin. Ale nie masz czasu na romantyczny wieczór tylko we dwoje i w zamian za to zostawiasz na kuchennym blacie liścik, kwiatka i prezent. Miły gest, ale to przecież nie wystarczy. Bo okazywać miłość to nie tylko wręczać upominki. To przede wszystkim być. Przytulić, porozmawiać, spędzić choć chwilę z tą ukochaną osobą – choćby milcząc. A wystarczy tylko kwadrans wieczornej rozmowy, dzięki której dowiecie co się wydarzyło u drugiej osoby danego dnia.

Wspólna, poranna herbata, czy też kawa – zawsze smakuje lepiej. A może warto zrobić sobie małą wycieczkę? Oczywiści, najlepiej do jakiegoś miejsca, które darzycie szczególnym sentymentem. Tylko we dwoje, bez przyjaciół, znajomych, dzieci. Na zdrowie wyjdą wam również spacery. Wystarczy małe pół godzinki i zaledwie kilka razy w tygodniu a oboje poczujecie się lepiej. I wreszcie – zaplanujcie coś razem. Może przemianę waszego ogródka w taki jak z bajki? Może remont, dzięki czemu będziecie mieli okazję razem wybrać meble, czy tapety. To ważne, żebyście mieli wspólne cele.

Upominki to nie zawsze wydatek

Są osoby, dla których ważniejsze od relacji partnerskiej powiązanej z często rozmową są właśnie prezenty bo dzięki nim, czują się docenione. Są to tak zwane namacalne dowody miłości. I tak naprawdę nie ma to zupełnie nic wspólnego z materializmem, bo stoi za tym coś więcej niż wartość prezentu.

Osoba obdarowana ma świadomość, że druga strona choć przez chwilę o niej pomyślała, poświęciła jej tą uwagę, której tak bardzo się domaga. Wręczanie drobnych upominków jest ważne, choć na początku może być nie lada wyzwaniem. Wtedy warto poprosić o radę kogoś z najbliższych drugiej osoby.

Warto obdarowywać drugą osobę prezentami, które wiążą się z jego pasjami, czy też zainteresowaniami. A może by tak kupić bilety do kina albo do teatru? To będzie również świetna okazja na spędzenie razem czasu. I już pojawi się okazja, by kupić kolejny prezent, bo przy okazji takiego wyjścia trzeba się odświętnie ubrać – może więc nowy krawat, albo markowa koszula? Nie przesadzaj z ilością upominków ale jeśli Wiesz, że możesz w ten sposób okazywać miłość, bo Twój partner czy partnerka czuje się dzięki temu kochana, to przynajmniej raz w tygodniu podaruj jej czy jemu coś małego. To ważne, żeby bliska tobie osoba czuła się kochana, a odpłaci tobie za to tym samym – głębokim uczuciem.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.