Strona główna Dzieci Gry dla dziewczyn – Jak wybrać dobre

Gry dla dziewczyn – Jak wybrać dobre

688
0
gry dla dziewczyn
Gry dla dziewczyn powinny uwzględniać zainteresowania i naturalne predyspozycje

Jeżeli chcesz zapewnić mu kreatywnie spędzony czas zainwestuj w ciekawe gry. Pozwala one nie tylko dostarczyć wspaniałej rozrywki ale również wpłyną na rozwój inteligencji i logicznego myślenia. Jak wybrać odpowiednie gry dla dziewczyn?

Kiedy dziecko kończy kilka lat zaczyna wykazywać szczególne zainteresowania. Ma swoje pasje, które chciałoby pielęgnować i  z przyjemnością odkrywa świat. Jeżeli dziecko ma spędzić czas przyjemnie, musisz zaaranżować mu zajęcia związane z jego naturalnymi skłonnościami. Z tego powodu warto poznać zarówno zdolności dziecka, jak i skłonności do określonych zachowań. Warto również postawić na gry dla dziewczyn, które angażują większą ilość osób do wspólnej zabawy.

Zastanów się nad tym co ją fascynuje

Małe dziewczynki zazwyczaj kochają księżniczki. Każda z nich chciałaby mieć piękną sukienkę i koronę na głowie. Do tego wyjątkowy makijaż i bajkowe pantofelki. Nie ma nic prostszego. Zaproponuj jej grę komputerową, związaną z modą. Będzie to zabawa na tyle prosta, że nawet początkujący komputerowiec będzie w stanie sobie z nią poradzić. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę frazę „ubieranki” a znajdziemy całą, długą listę wielu bezpiecznych i darmowych gier dla dzieci – nie tylko dla dziewczynek.

Zazwyczaj, żeby można było grać, wystarczy wziąć do ręki myszkę. I już można tworzyć królewskie kreacje. Jeżeli jednak zdecydujesz się zakupić dla swojej małej królewny grę na PC powinieneś zwrócić szczególną uwagę na opis producenta, a także na zaznaczony na opakowaniu wiek. Kupuj gry edukacyjne, dzięki którym dziecko będzie mogło się czegoś nauczyć i rozwijać inteligencję. Z pomocą gier maluch poznaje kolory, liczby a także litery. Dodatkowo  może także nauczyć się języka obcego a taka nauka nie jest ani odrobinę męcząca. Zwracaj uwagę na symbole, pojawiające się na opakowaniach, które mówią nam o tym czy gry są bez przemocy oraz czy oby na pewno nie używa się w nich wulgarnego słownictwa. Gry dla dziewczyn na raczej nie powinny zawierać wątków wątków miłosnych czy elementów hazardu, zwłaszcza w młodym wieku.

Gry planszowe to wspaniała przygoda dla całej rodziny

Choć te komputerowe mogą wnieść wiele dobrego, to jednak nie jest wskazane zbyt długie przesiadywanie przed ekranem monitora. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad pewną alternatywą do gier PC. Gry planszowe – rodzinne, to fajna zabawa nie tylko dla dziewczyn. I tutaj podobnie, jeśli chcesz zakupić coś dla swojego dziecka zwróć szczególną uwagę na oznaczenia na opakowaniu. Podany będzie tam przedział wiekowy a także podstawowe informacje o tym, czego dana gra dotyczy oraz czy jest w pełni bezpieczna dla dziecka w danej kategorii wiekowej. Gry planszowe pozwalają wyćwiczyć koncentrację i cierpliwość, a wiele razy są także wstępem do opanowania umiejętności opracowywania strategii. Można dzięki nim ćwiczyć pamięć, a także nauczyć się podstawowych liter czy też cyferek. Dzięki pomocy planszowych gier edukacyjnych dziecko uczy się czytać i potrafi odróżnić przeciwieństwa.

O ile jednak mała dziewczynka może spędzać przed komputerem czas samodzielnie, tak już przy grach planszowych nie będzie miała frajdy z samotnej zabawy. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo taka gra rodzinna może być okazją do spędzenia czasu z najbliższymi, którzy zwykle nie mają dla siebie czasu. Gry dla dziewczyn nie różnią się tu zasadniczo od gier dla chłopców, najważniejszym elementem jest wspólne zaangażowanie i wprowadzenie elementu rywalizacji.

Gry na świeżym powietrzu

Gry dla dziewczyn to nie tylko planszówki i te komputerowe. Najwięcej radości daje zabawa na świeżyć powietrzu, w jakimś większym gronie. I tak na przykład gra w gumę to zabawa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Uczy pracy w zespole a także zmusza do aktywność fizycznej co może wyjść jedynie na zdrowie.  Bawić się można również we wszelkiego rodzaju przeplatanki albo pajacyki. A jedną z ulubionych gier na świeżym powietrzu – nie tylko dla dziewczyn – są podchody. Im ciekawsze zadanie do wykonania, tym lepsza zabawa.

Gry dla dziewczyn to często wspaniała rozrywka, wciągająca wiele osób. Dawniej jedną z najpopularniejszych była skakanie przez gumę, które przynosiło rozrywkę całym podwórkom, nie tylko dziewczętom. Jeżeli kupując lub organizując gry zwrócimy uwagę na kilka ważnych kwestii, z pewnością staną się dla naszych dzieci ciekawą i rozwijającą rozrywką.

Może macie jakieś interesujące propozycje na gry dla dziewczyn i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.