Strona główna Dzieci Gry rodzinne – Dlaczego są dobrym pomysłem

Gry rodzinne – Dlaczego są dobrym pomysłem

1214
0
gry rodzinne
Gry rodzinne to świetny sposób na budowanie właściwych relacji i wypoczynku

Karcianki i planszówki w ostatnich latach przeżywają prawdziwy renesans. Dzięki wspaniałym możliwością jakie dają mogą stanowić doskonałą propozycję na gry rodzinne.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak wygląda Wasz wspólnie spędzany czas? Mama i tata przed telewizorem, dzieci przed komputerem.. Czy naprawdę chcecie by tak wyglądały ich wspomnienia z dzieciństwa? Podpowiadamy dlaczego gry rodzinne to najlepszy wariant na wolne wieczory!

Jak powinien wyglądać czas spędzany wspólnie z dziećmi

Wspólnie spędzany czas to najlepsze co możemy podarować naszym dzieciom. Prawda jest jednak taka, że dobrzy rodzice muszą włożyć pewien wysiłek w to, by czas ten był spędzany kreatywnie. Inaczej spędzanie czasu z rodzicami, będzie największą karą, bo dziecko wolałoby w tym czasie pograć na komputerze lub pooglądać telewizję.. Gry rodzinne to najlepszy pomysł na wspólne spędzanie czasu, wystarczy znaleźć taką, której zasady odpowiadają wszystkim członkom rodziny, a czas upłynie Wam na świetnej zabawie! Co więcej… dzieci nie będą mogły się doczekać kolejnego dnia spędzonego z rodzicami!

Gry rodzinne to najlepszy sposób na integrację

Ktoś mógłby się zastanawiać po co integrować się z kimś, z kim się mieszka. Prawda jest jednak taka, że członkowie rodziny najczęściej tylko się mijają i rodzinne więzi nie są już tak silne, jak kiedyś, gdy rodzice mieli więcej czasu dla swoich dzieci. Gry rodzinne to świetny sposób na ponowne zbliżenie się do siebie i wzmocnienie łączących nas więzi. Nie tylko między rodzicami i dziećmi, ale też pomiędzy rodzeństwem. W końcu nic tak nie zbliża jak wspólna zabawa!

Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa

Gry rodzinne to nie tylko rywalizacja, ale i kupa śmiechu! Wspólnie spędzony czas zaowocuje najpiękniejszymi wspomnieniami z dzieciństwa, do których w przyszłości będziecie chętnie wracać.

Wspólnie spędzony czas to najlepsza inwestycja w rozwój dziecka

Gry rodzinne to nie tylko świetna zabawa dla małych i dużych, ale też rozwój Waszego dziecka. Gry takie uczą dziecko:

…a to wszystko poprzez zabawę!

Różnorodność

Gdy rodzinne po prostu nie mogą się znudzić. Dlaczego? Dlatego, że ich wybór jest wprost przeogromny, przybierają też najróżniejsze formy. Mogą być to gry ruchowe, słowne, planszowe, logiczne, karciane… Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jaką grę wybrać?

Wybór jest ogromny… jak więc wybrać tę odpowiednią? Decyzję podejmijcie wspólnie! Koniecznie weźcie pod uwagę wiek dziecka, ale też jego zainteresowania. Jeśli dziecko nie przepada za łamigłówkami matematycznymi, nie wybierajcie gry, której zasady właśnie na tym się opierają (no chyba, że dziecko właśnie w ten sposób się przełamie!). W Internecie znajdziecie sporo inspiracji, warto poczytać trochę na temat zasad danej gry, zanim wybierzemy się na zakupy.

Prostota to podstawa sukcesu

Gry rodzinne to przede wszystkim prostota! Gry planszowe czy karty, możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, np. na wakacje czy do dziadków. Do wielu gier wystarczy tylko kartka i długopis (np. kalambury, państwa miasta), a do niektórych nie potrzeba niczego poza Waszą wyobraźnią! (np. gry słowne) Nie szukajcie, więc wymówek, tylko zagospodarujcie wspólny czas! Jesteście w odwiedzinach u dziadków? Wciągnijcie ich w wspólną zabawę!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.