Strona główna Zdrowie i uroda Dłonie – Jak dobrze o nie dbać

Dłonie – Jak dobrze o nie dbać

587
0
dłonie
O dłonie należy dbać systematycznie i we właściwy sposób

Żeby właściwie dbać o dłonie należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Warto również wypracować właściwe nawyki, dzięki którym można utrzymywać uzyskane efekty.

Pomimo tego, że nasze dłonie codziennie są narażone na wiele bardzo niekorzystnych czynników zewnętrznych, często zapominamy o tym, że one również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zaniedbane dłonie wyglądają czasem na starsze, niż my same. Podpowiadamy jak należy dbać o dłonie.

Dlaczego dłonie wymagają odpowiedniej pielęgnacji?

Dłonie powinny być jednym z głównych priorytetów naszej codziennej pielęgnacji ciała. Pomimo tego, że skóra na nich jest najbardziej delikatna i wyjątkowo cienka, codziennie narażamy ją na działanie bardzo nieprzyjemnych czynników. Często nie nosimy rękawiczek, ani na mrozie, ani w trakcie domowych porządków. Często je moczymy w bardzo silnie żrących detergentach. Wszystko to odbija się nie tylko na stanie naszych dłoni, ale także i paznokci. Zazwyczaj o tym, by dbać o dłonie przypomina nam się dopiero gdy skóra jest już mocno przesuszona, a nawet gdy zaczynają się pojawiać pierwsze plamy na skórze.

Niech kremowanie rąk stanie się nawykiem

Żeby odpowiednio dbać o dłonie nie trzeba wcale wielu czasochłonnych i kosztownych zabiegów. Chyba, że doprowadziłyśmy już nasze dłonie do naprawdę rozpaczliwego stanu. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tym, by kilka razy w ciągu dnia nakremować je treściwym kremem, czyli takim, który w swym składzie ma któryś z tych składników: glicerynę, mocznik, naturalne olejki, lanolinę.

Szczególnie ważne jest kremowanie rąk po kontakcie z wodą, czyli po kąpieli lub myciu naczyń. Kup sobie małą tubkę kremu do rąk i noś ją zawsze przy sobie. Prawda jest taka, że jeśli chcesz dbać o dłonie to najważniejsze jest ich regularne kremowanie. W krótkim czasie powinno się to stać dla Ciebie przyjemnym nawykiem.

Przekonaj się do rękawiczek

W skórze dłoni znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych przez co jest bardzo podatna na przesuszanie, a co za tym idzie.. bardzo nie lubi marznąć! Nie katuj swoich rąk i pamiętaj by w chłodne dni zawsze zakładać rękawiczki.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że detergenty których używasz do mycia naczyń lub czyszczenia wanny to silne środki prawda? To oczywiste, bo inaczej nie poradziłyby sobie z tymi uciążliwymi zabrudzeniami… Czemu więc maczasz w nich swoje dłonie? Założenie rękawiczek do mycia naczyń czy łazienki to niewielki wysiłek, a ma znaczący wpływ na poprawę wyglądu naszych dłoni i paznokci.

Domowe zabiegi

Oprócz drogeryjnych patentów możesz raz na jakiś czas zafundować swoim dłoniom naturalną kurację np. z podgrzanej oliwy z oliwek z kilkoma kropelkami soku z cytryny. Wystarczy raz w tygodniu moczyć w niej dłonie, zyskają na tym również nasze paznokcie, które staną się twardsze i jaśniejsze. Małym kosztem możesz również wykonać peeling dłoni np. z oliwki z oliwek i cukru. Warto również skorzystać z olejku jojoba, dającego wspaniałe efekty zarówno dla naszej skóry, jak i paznokci.

Dłonie to nasza wizytówka

Pamiętaj, że dłonie to nasza wizytówka i nigdy nie należy zapominać o nich w codziennej pielęgnacji. Zawsze pamiętasz o maseczce na włosy czy twarz, a czy kiedykolwiek pomyślałaś o maseczce na dłonie? No właśnie? A to błąd, bo na skórze dłoni bardzo szybko uwidaczniają się wszelkie oznaki starzenia. Zaniedbane dłonie są nieestetyczne i dodają nam lat, a często to właśnie na nie ludzie zwracają uwagę w pierwszej kolejności.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Poprzedni artykułJakie zalety i wady ma dieta Dukana
Następny artykułWózek dla dziecka – Jak wybrać odpowiedni
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.