Strona główna Nauka i kariera Wideorekrutacja – Niezbędne narzędzie dla specjalistów HR

Wideorekrutacja – Niezbędne narzędzie dla specjalistów HR

1140
0
wideo rekrutacja
Wideo rekrutacja to doskonały sposób na oszczędność czasu i pieniędzy

Branża rekrutacyjna doświadczyła dużej zmiany w ciągu ostatnich kilu lat. Gospodarka i postęp technologiczny zmieniły sposób zatrudnienia w wielu firmach. Znalezienie odpowiedniego kandydata zawsze jest wyzwaniem, ale obecnie może stać się znacznie łatwiejsze. Wideo rekrutacja istotnie upraszcza procedurę oraz pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Obecnie świat biznesu porusza się znacznie szybciej niż w przeszłości. Poszukiwanie i selekcja kandydatów może jednak potrwać dłużej niż się wydaje. Powoduje to spowolnienie wielu transakcji biznesowych. Najbardziej doświadczeni kandydaci mogą mieć wiele ofert pracy oraz rozmów rekrutacyjnych.

Jak zazwyczaj przebiega proces rekrutacji?

Zwykłe CV są zazwyczaj podobne i nie różnią się od siebie, więc osoba rekrutująca musi poświecić swój czas na osobiste spotkanie w celu oceny każdego kandydata z osobna.

Doświadczony specjalista HR zwykle zaledwie po kilku minutach rozmowy z zaproszonym kandydatem potrafi stwierdzić czy odpowiada on oczekiwaniom pracodawcy. Jednak często zmuszony jest kontynuować bezowocną rozmowę poświęcając na nią każdorazowo co najmniej 15-30 minut.

Nie mniej jednak zła decyzja podczas rekrutacji powoduje poniesienie dużych kosztów dla firmy: koszt ogłoszenia stanowiska pracy, badania lekarskie, szkolenia, pensja, kolejne ogłoszenie rekrutacyjne, itp. Kosztem finansowym jest również czas poświęcony na nieudaną rekrutację, w której biorą udział zarówno specjaliści HR, jak i managerowie.

Czym jest wideorekrutacja?

wideo rekrutacja
Wideo rekrutacja to przyszłość branży HR

Dlatego właśnie w trakcie procesu rekrutacyjnego warto korzystać z dodatkowych narzędzi oraz technologii do selekcji kandydatów. Jedną z takich technologii jest wideo rekrutacja, która cieszy się już ogromnym powodzeniem na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Na polskim rynku rekrutacji online pojawił się nowy serwis selekcji kandydatów za pomocą wideo prezentacji Vision-CV.pl.Naszym zadaniem jest pomoc specjalistom HR w ulepszeniu jakości pierwotnej selekcji kandydatów. Oferujemy narzędzie, które pozwoli oszczędzić czas poświęcony na bezproduktywne spotkania.” – mówią współtwórcy portalu Vision-CV.pl.

Innowacyjny serwis wspomagający proces rekrutacji

Vision-CV.pl – to serwis wstępnej selekcji personelu za pomocą wideo wywiadu na życzenie. Poniżej przedstawiamy jego podstawowe użyteczności.

oferta wideo rekrutacjiSerwis oferuje dwie wersje usług:

  1. Zaproszenia – idealne rozwiązania gdy na rekrutację chcemy zaprosić kilku kandydatów, 1 zaproszenie = zaproszenie dla jednego kandydata.
  2. Pakiet rekrutacyjny – jest idealny, gdy spodziewamy się większej ilości kandydatów na 1 stanowisko pracy. Pakiet ten pozwala na wysyłanie zaproszeń do nielimitowanej ilości kandydatów przez okres 30 dni.
  3. Po rejestracji i zalogowaniu na Vision-CV, pojawia się łatwy w obsłudze panel użytkownika. Rozpoczynamy rekrutację od jej nazwania i wprowadzenia opisu stanowiska pracy.

wideo rekrutacja vision-cvNastępnie przechodzimy do najciekawszej części, wpisywania pytań które chcemy wysłać do swoich kandydatów, określamy tu także czas przeznaczony na odpowiedź.

Po umieszczeniu rekrutacji, można dowolnie edytować opis. Wysłanie e-maila z zaproszeniem do kandydatów zajmuje mniej niż 3 sekundy.

Po otrzymaniu odpowiedzi można również podzielić się nią ze swoim zespołem jak i współpracownikami działu HR, managerem, dodając konto e-mail w zakładce „mój zespół”.

vision-cv.plNa szczęście technologie HR dynamicznie się rozwijają, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Zdaniem wielu zachodnich specjalistów w tej dziedzinie wideo rekrutacja to przyszłość w zakresie skutecznego zdobywania najlepszych pracowników.

Nie sugerujemy rezygnacji z tradycyjnych procesów rekrutacyjnych. Vision-CV to dodatkowe i najczęściej niezbędne narzędzie, który pozwoli pracodawcy zmniejszyć koszty i skrócić czas rekrutacji.” – mówią współtwórcy portalu do wideo rekrutacji Vision-CV.pl

Dobrą wiadomością jest to, że do 30 października 2015 roku każdy nowy użytkownik otrzyma 50 zaproszeń i 20 kredytów za darmo.

W świecie dywersyfikacji biznesu, Vision-CV.pl orientuje się na wideo rekrutacje. Niewątpliwie warto wypróbować jej funkcjonalności, by skuteczniej zdobywać odpowiednich ludzi do swoich zespołów.

Jeżeli macie jakieś interesujące uwagi na temat tego rozwiązania i chcielibyście się nim podzielić, chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.