Strona główna Nauka i kariera Jak reklamować swoją działalność w Internecie

Jak reklamować swoją działalność w Internecie

1332
10
jak reklamować swoją działalność w internecie
By dobrze zareklamować swoją działalność w internecie warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów

Powszechnie wiadomo, że warto dobrze reklamować swoją działalność w Internecie, by zwiększyć swoją rozpoznawalność i przychody. Jest kilka elementów na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę. Bez nich zapewne trudno będzie prowadzić skuteczną sprzedaż i osiągać zadowalające zyski. Przeczytaj zatem koniecznie jak skutecznie reklamować swoją działalność w Internecie.

W dzisiejszych czasach, to firmy muszą walczyć i zabiegać o klientów. W końcu w większości branży, konkurencja jest niemała, a i w całym tym natłoku informacji, trudno może być nam przebić się do klienta. Co zrobić by klient o nas usłyszał? Jak skutecznie zareklamować swoją działalność? Wszystko zależy od branży i skali działalności. Warto jednak pamiętać, że praktycznie każda działalność gospodarcza wymaga dobrej reklamy, która zapewni odpowiedni portfel zamówień.

Nie wiesz jak reklamować swoją działalność w internecie – Zaufaj profesjonalistom

Jeśli kompletnie nie masz pomysłu na to jak reklamować swoją działalność lub najzwyczajniej w świecie nie masz na to czasu, możesz powierzyć to zadanie profesjonalnym agencjom reklamowym. Z reguły dysponują sporym doświadczeniem, dzięki czemu będą potrafili doradzić Ci najlepszy sposób rozreklamowania Twoich usług bądź produktu. W agencji reklamowej możesz zamówić ulotki, plakaty czy anons w gazecie. W większości takich firm pracują także fachowcy zajmujący się tworzeniem wizerunku firmy w Internecie.

Możesz zlecić im np. prowadzenie strony na Facebooku, lub innym portalu społecznościowym. Będą oni wówczas stale dostarczać klientom nowych informacji, budujących trwałe relacje sprzedażowe. Warto również, by strona firmowa była ciągle aktualizowana o wiadomości na temat nowych produktów, kampanii czy przedsięwzięć. By dobrze zareklamować swoją działalność koniecznie, trzeba być widocznym przez wyszukiwarkę Google, a najlepszą na to metodą jest obszerna i wartościowa treść na stronie.

Nie marnuj energii na nieskuteczne formy reklamy

By skutecznie zareklamować swoją działalność, musisz skupić się na konkretnej grupie odbiorców. Ważne jest by reklama trafiła przede wszystkim do tych osób, które są naprawdę zainteresowane oferowaną przez Ciebie usługą. Jeśli decydujesz się na roznoszenie ulotek, skup się na najbliższych obszarach, czyli tych z których naprawdę mogą napłynąć do Ciebie klienci. Jeśli myślisz o założeniu strony internetowej, również staraj się by Twoja strona była wypozycjonowana pod kątem miasta w którym działasz.

Oczywiście ograniczenia takie dotyczą tylko firm stacjonarnych, a nie np. wysyłkowych. Staraj się by Twoja reklama była atrakcyjna dla konkretnej grupy odbiorców. Jeśli Twoimi potencjalnymi klientkami są mamy, to staraj się do nich trafić. Reklamuj się w miejscach, które odwiedzają, ulotki i hasła reklamowe niech będą skierowane właśnie do mam, tak by przyciągnąć ich uwagę. Klient musi wiedzieć, że to właśnie jego szukasz, a co za tym idzie… to on szuka Ciebie!

Dbaj o jakość, a nie o ilość

Pamiętaj, że żeby efektywnie zareklamować swoją działalność, musisz postawić przede wszystkim na jakość oferowanej reklamy. Logo firmy, strona internetowa, ulotki, muszą wyglądać profesjonalnie. Twoja reklama jest ściśle powiązana z Twoim wizerunkiem. Jeśli chcesz uchodzić za profesjonalistę w swojej dziedzinie, tak też musi się prezentować Twoja reklama. Lepiej zainwestować w porządną stronę internetową, niż stawiać na kilka oszczędnych opcji reklamy. No chyba, że chcemy żeby nasza firma kojarzyła się klientom tylko z niedopracowanym logo i szpetną ulotką. Pamiętaj, że reklama buduje skojarzenia, a przecież Ty chcesz się swoim klientom kojarzyć jak najlepiej prawda?

Bądź dostępny – To podstawa w szybkim otoczeniu

Żeby klient do Ciebie trafił, Twoja firma musi być dla niego jak najbardziej przystępna. Zadbaj o to, by informacje o Twojej firmie znalazły się w Internecie, mowa tu nie tylko o własnej stronie internetowej, ale i wszelkich katalogach firm. W dzisiejszych czasach Internet to podstawa! Zadbaj o to żeby klient w łatwy sposób mógł znaleźć: informacje o lokalizacji Twojej firmy, numer telefonu czy adres mailowy. Zawsze w grzeczny sposób odpowiadaj na zadawane pytania, nigdy nie ignoruj i nie zbywaj klientów, bo nie tylko nigdy do Ciebie nie przyjdą, ale też przekonają znajomych by tego nie robili.

Marketing szeptany a reklama swojej działalności w Internecie

Pamiętaj, że najlepszą reklamą dla Ciebie, są klienci których już posiadasz. Sieć zadowolonych klientów, to gwarancja polecenia znajomym czy rodzinie. W dobie Internetu bardzo popularny jest również marketing szeptany. Mowa tu o pochlebnych opiniach na stronach internetowych czy forach tematycznych. Taki marketing to narzędzie o ogromnych możliwościach, ponieważ wielu ludzi poszukuje w Internecie opinii o firmach czy produktach. Jednak i z tego narzędzia trzeba w umiejętny sposób korzystać. Dzięki właściwemu podejściu zapewne da się prowadzić skuteczną sprzedaż w internecie.

Nie przesadzajmy z dodawaniem pochlebnych opinii w jednym czasie, z jednego komputera i konta, bo internauci bardzo szybko wychwycą fałsz naszych wypowiedzi, a wtedy zostaniemy zdyskredytowani w oczach potencjalnych klientów. By dobrze zareklamować swoją działalność w Internecie warto skorzystać z ofert blogerów, działających w danej branży. Mogą oni napisać recenzję Waszej oferty lub wprost ją zareklamować. Dzięki temu mamy szansę trafić do szerokiego grona odbiorców, potencjalnie zainteresowanych naszymi produktami.

Internet jest niesłychanie dynamicznym środowiskiem, w którym wszystko stale się zmienia. Dzisiaj, by skutecznie zareklamować swoją działalność w Internecie nie można posługiwać się metodami dobrymi w poprzednich dniach. Dlatego niewątpliwie warto śledzić wszystkie nowe trendy i zawsze poszukiwać dobrych porad specjalistów.

10 KOMENTARZE

 1. Ja współpracuję z taką fajną agencją marketingową.
  Możesz się z nimi umówić na promocję usługi/ produktu, branding (budowanie wartości marki), a także kreowanie i utrwalanie wizerunku Twojej firmy i ustalić z nimi własne ustawienia, czyli niejako możesz dostosować działania promocyjne do własnych celów.
  Widać, że znają się na rzeczy, dlatego ja jestem z tej współpracy bardzo zadowolony.
  Ja akurat mam full pakiet, wiesz social media, pozycjonowanie, adwordsy, marketing
  szeptany i od czasu do czasu – gdy to konieczne- copywriting.
  A, no i możesz też zamówić aplikacje mobilne.
  Ja nie wyobrażam sobie zajmować się tym sam, wolę to oddać profesjonalistom.

 2. Wydaje mi się,że najlepszą formę reklamy znają profesjonaliści.
  Należy skorzystać z agencji reklamowej.
  Założyli stronę internetową mojej firmy. Dodatkowo zakupiłam gadżety reklamowe, ulotki i wizytówki.
  Mają tanie rzeczy, więc może i Wy znajdziecie coś,co Was zainteresuje.

 3. Dla tych, którzy prowadzą firmy we Wrocławiu dobrym sposobem na jej rozreklamowanie jest umieszczenie darmowego wpisu w serwisie Wrocpedia.pl

 4. Super sprawdza się też oklejenie auta firmowego. Ja tak zrobiłem i klienci się zaczęli pojawiać w mojej pizzerni coraz częściej bo poprostu widzieli w okolicy moją „brykę” Polecam ten sposób i biuro oklejania aut

 5. Strona internetowa, fanpage na facebooku, rozsyłanie maili do klientów, dodawanie do katalogów branżowych. Polecam jeszcze poradnik. Jakiś czas temu trafiłam na niego i bardzo mi pomógł w promocji firmy- co prawda dotyczy konkretnej branży, ale można to zastosować do różnych profili działalności.

 6. Polecam teraz słynne platforma sprzedająca usługi reklamowe. W zamian za wykonaną pracę (oglądanie 10 reklam po 25 s) firma dzieli się z użytkownikami zyskami, w postaci dziennych naliczeń.
  Są dostępne 3 paczki reklamowe
  za $5, za $25 i za $50
  Czyli wtedy za 44 dni z tych paczek masz następujący zysk:
  z $5 zyskujesz $5,5 -1000 wyświetleń banera, 100 wyświetleń reklamy/strony
  z $25 zyskujesz $27,5 -5000 wyświetleń banera, 500 wyświetleń reklamy/strony
  z $50 zyskujesz $55 -10000 wyświetleń banera, 1000 wyświetleń reklamy/strony
  program po polsku

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.