Strona główna Nauka i kariera Co zrobić, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce

Co zrobić, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce

411
0
wyszukiwanie w internecie
Każdy prezentujący treści chce się znaleźć wysoko w wyszukiwarce

Każdy biznes czy twórczość prezentowana w Internecie wiąże się z potrzebą przyciągania użytkowników i czytelników. Dlatego tak ważne jest jak wysoko w wyszukiwarce znajduje się nasza strona.

W dzisiejszych czasach, samo założenie strony internetowej nie gwarantuje nam sukcesu. Priorytetem powinno być dla nas, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce. Inaczej trudno będzie nam się wybić spośród milionów innych stron.

Domeny są jak wino, im starsze tym lepsze

Zawczasu pomyśl o założeniu domeny lub pomyśl o tym by ją odkupić. Masz większe szansę na to by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce z starszą domeną, niż z taką, która dopiero co powstała. Istnieje również możliwość przechwycenia od kogoś domeny lub kupienia już nie używanej. Warto wtedy dokonać jej analizy pod względem wartości i przydatności dla naszych celów.

Zadbaj o atrakcyjność treści

Żeby znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, atrakcyjność treści musisz rozumieć dwojako. Umieszczane przez Ciebie treści muszą być atrakcyjne zarówno dla robotów Google, jak i dla użytkowników, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami i odbiorcami. Wielu ludzi popełnia błąd, skupiając się tylko i wyłącznie na robotach Google. Na dłuższą metę to do niczego dobrego nie prowadzi. Tak jak tworzenie bardzo atrakcyjnej strony dla odbiorców, a niedostępnej dla robotów Google.

Pamiętaj także o wartości nagłówków, tytułów i słów kluczowych. Umieszczane przez Ciebie teksty muszą być treściwe, roboty wychwytując słowa kluczowe, stwierdzają czy Twój tekst jest atrakcyjny czy nie. Tu jednak również musisz zachować ostrożność, przesycenie słowami kluczowymi wywołuje odwrotny efekt. Warto pamiętać także o tym, że treści muszą być unikalne! Plagiaty nie wchodzą w grę.

Aktualizuj treści

By znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, musisz zadbać o to by często aktualizować swoją stronę. Strona musi żyć i być aktywna, żeby Google nie uznało jej za porzuconą.

Udzielaj się w Internecie

Twoja obecność w Internecie nie może ograniczać się wyłącznie do założenia strony. Musisz udzielać się również na innych stronach internetowych, forach dyskusyjnych, portalach. W ten sposób zyskujesz naturalne podlinkowania swojej strony. Należy jednak podchodzić ostrożnie do tego tematu i nie nastawiać się na mocne spamowanie, lepiej też unikać pomocy ze strony robotów. Linkować należy stopniowo. Pamiętaj także by udzielać się na stronach, które są powiązane pod względem treści z Twoją.

Uważaj by nie podpaść robotom

Wszelkie zabiegi, które mają na celu pomóc Twojej stronie znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, wiążą się z pewnym ryzykiem. Wyszukiwarka Google, posiada specjalne filtry, które wychwytują strony pozycjonowane w sposób nieuczciwy. Jeśli roboty Google, przylepią Ci łatkę spamera, możesz nawet całkowicie zniknąć z wyszukiwarki! Proces ponownego wkupienia się w łaski Google, może trochę potrwać, najczęściej wymaga też profesjonalnej pomocy.

Korzystaj z pomocy profesjonalistów

Żeby nie tylko znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, ale i się na tej pozycji utrzymać, warto jest skorzystać z usług profesjonalnych pozycjonerów. Ważne jest jednak by korzystać z usług tylko sprawdzonych osób. Niestety wciąż nie brakuje pseudo fachowców w tej dziedzinie, którzy przez nieumiejętne pozycjonowanie powodują więcej szkód niż korzyści. Uczciwe firmy zazwyczaj proponują swoim klientom korzystne warunki współpracy (np. płatność tylko za wynik).

Nie każda strona jest przystosowana do pozycjonowania, dlatego tak ważna jest analiza fachowca. Zatrudniając profesjonalistów, mamy ten komfort, że wszystkim zajmą się za nas. Zarówno optymalizacją strony, linkowaniem, jak i dodawaniem do sprawdzonych katalogów.  Wydatek taki nie jest duży, a ich działania są zazwyczaj bardzo efektywne.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.