Strona główna Nauka i kariera Jak się znaleźć wysoko w wyszukiwarce

Jak się znaleźć wysoko w wyszukiwarce

852
0
jak się znaleźć wysoko w wyszukiwarce
Każdy prezentujący treści chce się znaleźć wysoko w wyszukiwarce

Każdy biznes czy twórczość prezentowana w Internecie wiąże się z potrzebą przyciągania użytkowników i czytelników. Dlatego tak ważne jest jak wysoko w wyszukiwarce znajduje się nasza strona. Nie jest to proste zadanie, chociaż ogólne wytyczne są łatwo dostępne.

W dzisiejszych czasach, samo założenie strony internetowej nie gwarantuje nam sukcesu. Priorytetem powinno być dla nas, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce. Inaczej trudno będzie nam się wybić spośród milionów innych stron. Większość biznesów internetowych będzie bowiem dochodowych jedynie w przypadku wysokich wskaźników ruchu organicznego. Czym on jest? Właśnie pochodną wysokich pozycji na zapytania w wyszukiwarkach.

Jak się znaleźć wysoko w wyszukiwarce?

Przede wszystkim trzeba poznać wytyczne Google i innych wyszukiwarek internetowych. Informacje na ten temat są ogólnodostępne i łatwo je przyswoić. Nie należy jednak liczyć na szybki i łatwy sukces, ponieważ w Internecie nie jesteśmy sami i praktycznie każdemu zależy na tym samym.

Domeny są jak wino, im starsze tym lepsze

Zawczasu pomyśl o założeniu domeny lub pomyśl o tym, by ją odkupić. Masz większe szansę na to, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarce z starszą domeną, niż z taką, która dopiero co powstała. Istnieje również możliwość przechwycenia od kogoś domeny lub kupienia już nie używanej. Warto wtedy dokonać jej analizy pod względem wartości i przydatności dla naszych celów.

Zadbaj o atrakcyjność treści

Żeby znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, atrakcyjność treści musisz rozumieć dwojako. Umieszczane przez Ciebie treści muszą być atrakcyjne zarówno dla robotów Google, jak i dla użytkowników, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami i odbiorcami. Wielu ludzi popełnia błąd, skupiając się tylko i wyłącznie na robotach Google. Na dłuższą metę to do niczego dobrego nie prowadzi. Tak jak tworzenie bardzo atrakcyjnej strony dla odbiorców, a niedostępnej dla robotów Google.

Pamiętaj także o wartości nagłówków, tytułów i słów kluczowych. Umieszczane przez Ciebie teksty muszą być treściwe, roboty wychwytując słowa kluczowe, stwierdzają czy Twój tekst jest atrakcyjny czy nie. Tu jednak również musisz zachować ostrożność, przesycenie słowami kluczowymi wywołuje odwrotny efekt. Warto pamiętać także o tym, że treści muszą być unikalne! Plagiaty nie wchodzą w grę.

Aktualizuj treści

Zastanawiasz się jak się znaleźć wysoko w wyszukiwarce, by osiągnąć np. sukces finansowy? Musisz zadbać o to, by często aktualizować swoją stronę. Strona musi żyć i być aktywna, żeby Google nie uznało jej za porzuconą.

Udzielaj się w Internecie

Twoja obecność w Internecie nie może ograniczać się wyłącznie do założenia strony. Musisz udzielać się również na innych stronach internetowych, forach dyskusyjnych, portalach. W ten sposób zyskujesz naturalne podlinkowania swojej strony. Należy jednak podchodzić ostrożnie do tego tematu i nie nastawiać się na mocne spamowanie, lepiej też unikać pomocy ze strony robotów. Linkować należy stopniowo. Pamiętaj także by udzielać się na stronach, które są powiązane pod względem treści z Twoją.

Uważaj, by nie podpaść robotom

Wszelkie zabiegi, które mają na celu pomóc Twojej stronie znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, wiążą się z pewnym ryzykiem. Wyszukiwarka Google, posiada specjalne filtry, które wychwytują strony pozycjonowane w sposób nieuczciwy. Jeśli roboty Google, przylepią Ci łatkę spamera, możesz nawet całkowicie zniknąć z wyszukiwarki! Proces ponownego wkupienia się w łaski Google, może trochę potrwać, najczęściej wymaga też profesjonalnej pomocy.

Korzystaj z pomocy profesjonalistów

Żeby nie tylko znaleźć się wysoko w wyszukiwarce, ale i się na tej pozycji utrzymać, warto jest skorzystać z usług profesjonalnych pozycjonerów. Ważne jest jednak by korzystać z usług tylko sprawdzonych osób. Niestety wciąż nie brakuje pseudo fachowców w tej dziedzinie, którzy przez nieumiejętne pozycjonowanie powodują więcej szkód niż korzyści. Uczciwe firmy zazwyczaj proponują swoim klientom korzystne warunki współpracy (np. płatność tylko za wynik).

Nie każda strona jest przystosowana do pozycjonowania, dlatego tak ważna jest analiza fachowca. Zatrudniając profesjonalistów, mamy ten komfort, że wszystkim zajmą się za nas. Zarówno optymalizacją strony, linkowaniem, jak i dodawaniem do sprawdzonych katalogów.  Wydatek taki nie jest duży, a ich działania są zazwyczaj bardzo efektywne.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.