Strona główna Styl życia Jak traktować opinie o produktach

Jak traktować opinie o produktach

905
0
opinie o produktach
Warto nauczyć się szukać wartościowych opinii o produktach, gdyż dzięki temu można kupować taniej i lepiej

W dobie wielkiego bogactwa ofert sprzedaży często niezwykle trudno jest znaleźć optymalne dla nas produkty. Najchętniej chce się skorzystać z opinii innych użytkowników, które jednak będą dostatecznie wiarygodne. Warto wtedy kierować się pewnym rozsądkiem podczas analizowania różnych ocen. Dlatego warto nauczyć się jak szukać wartościowych recenzji oraz jak dane opinie o produktach są wiarygodne.

Żeby być świadomym konsumentem, zawsze przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na temat danego produktu. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko sporo pieniędzy, ale i nerwów. Podpowiadamy gdzie szukać wartościowych recenzji różnych towarów i usług. Wiadomo, zawsze możemy włączyć Google, wpisać nazwę naszego produktu i dodać słowo „opinie„. Ale czy to wystarczy? Raczej nie, ponieważ liczne opinie o produktach tworzone są przez marketingowców, a nie prawdziwych klientów.

Internet podstawowym źródeł opinii o produktach

W dobie Internetu, warto to właśnie tam szukać wartościowych opinii. Mowa tu o rozmaitych forach tematycznych i portalach, które zajmują się zbieraniem opinii na temat różnorodnych produktów. Innym dobrym źródłem informacji może być strona producenta, o ile ten zezwolił swoim klientom na dodawanie opinii. Jak stwierdzić czy dostępne opinie o produktach i usługach są naprawdę wartościowe?

Twoje wątpliwości powinny wzbudzić opinie, dodawane w krótkich odstępach czasu, bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że dodała je jedna i ta sama osoba. Tyczy się to zarówno opinii pozytywnych jak i negatywnych (konkurencja nie śpi…). Dobrze jest jeśli opinie podchodzą od zarejestrowanych użytkowników, którzy są aktywni na forum od pewnego czasu. Pamiętaj też, że rzetelna opinia musi być poparta argumentami. Jeśli na stronie producenta widnieją same pozytywne opinie, również możesz mieć pewne podejrzenia, co do tego czy opinie o produktach nie są moderowane i dodawane wybiórczo.

Opinie znajomych są zawsze bardzo cenne

Zawsze warto szukać wartościowych opinii u swoich znajomych. Jeśli przymierzasz się do zakupu jakiegoś produktu, a wiesz, że Twój kolega takowy posiada… nie bój się spytać go o zdanie. W końcu wątpliwe by znajomy miał jakiś interes w tym by namówić Cię (lub zniechęcić) do zakupu. Jeśli używa produktu od jakiegoś czasu, z pewnością posiada sporo ciekawych informacji na jego temat.

Fachowe opinie o produktach i usługach

Jeśli masz możliwość skorzystać z fachowej porady kogoś mocno obeznanego w temacie.. zrób to! Chcesz kupić samochód? Poradź się zaufanego mechanika. Jeśli nie znasz nikogo kto znałby się na konkretnym produkcie, szukaj porady u sprzedawcy. Zazwyczaj posiadają oni sporą wiedzę na temat sprzedawanych produktów (choć nie jest to regułą). Postaraj się jednak zwrócić uwagę na to jakimi kryteriami kieruje się sprzedawca doradzając Ci daną markę. Czy zależy mu jedynie na tym byś wyszedł ze sklepu z najdroższym produktem czy może jednak argumentuje swój wybór wiedzą i doświadczeniem? Zapytaj się, który produkt klienci wybierają najczęściej, na który narzekają, a który sobie chwalą.

Określ kryteria swoich poszukiwań

Przed zakupem danego produktu, zastanów się co jest w nim dla Ciebie najważniejszego. W końcu nie każdy zwraca uwagę na te same kryteria. Dzięki ściśle określonym kryteriom, łatwiej będzie Ci szukać wartościowych opinii, bo przede wszystkim będziesz zwracać uwagę na te, które poruszają istotne dla Ciebie kwestie. Poza tym łatwiej będzie Ci formułować odpowiednie pytania do sprzedawcy czy fachowca, jeśli to tam będziesz szukać rady. Przykładowo: przy wyborze samochodu dla kobiety, dla jednych liczy się przede wszystkim ekonomiczność, a dla innych jest to kwestia drugorzędna, bo bardziej interesuje ich kwestia bezpieczeństwa. Każda z tych osób będzie w opiniach szukała właśnie informacji o interesujących ich cechach samochodu.

Najważniejsze… rozsądek

Zapamiętaj, że reklama to nie opinia! To samo tyczy się artykułów sponsorowanych, nie traktuj takich opinii zbyt poważnie. Pamiętaj też, by zawsze szukać wartościowych opinii w różnych źródłach i je ze sobą konfrontować. Nie podejmuj decyzji na podstawie jednej czy dwóch recenzji!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.