Strona główna Związki Jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku

Jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku

3309
2
dopasowanie w łóżku
Dla udanego związku dopasowanie w łóżku jest niewątpliwie bardzo ważne

Udany seks jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem życia, który buduje i zespala związek. Odpowiednie dopasowanie w łóżku daje możliwość pełnego czerpania satysfakcji i radości z bycia razem. Warto zatem poznać najważniejsze aspekty wzajemnego dopasowania w seksie.

Wśród ludzi krąży wiele mitów na temat tego jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku. Dla niektórych jest to kwestia drugorzędna, bo bardziej liczy się dla nich zgodność charakterów, a inni wręcz przeciwnie, bez dopasowania w łóżku nie potrafią wyobrazić sobie udanego związku. Zwracają oni uwagę nie tylko na stronę mentalną, ale i fizyczną. A w tym względzie, by czerpać pełna satysfakcję,  liczą się dla nich często takie kwestie jak wielkość penisa czy piersi. Jaka jest zatem prawda o wspólnym dopasowaniu w łóżku.

Różne temperamenty a dopasowanie w łóżku

Nie da się ukryć, tak jak ludzie różnią się charakterem czy upodobaniami, tak też różnią się seksualnym temperamentem. Każdy człowiek ma nieco inne potrzeby, a wcale nie tak łatwo jest znaleźć kogoś kto od życia seksualnego oczekuje tego samego co my. Dobrze jest, więc jeśli potrzeby te są choć trochę zbliżone. To jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku wiedzą Ci, których cechuje wysokie libido. Kochaliby się najchętniej minimum raz dziennie, trudno będzie im, więc stworzyć harmonijny związek z kimś, kto seksu potrzebuje od święta. Na szczęście popęd można wzmacniać, nawet zupełnie naturalnymi sposobami.

Warto pamiętać, że ludzie różnią się nie tylko temperamentem, ale i upodobaniami. To co jednych kręci i podnieca, dla innych jest nie do przyjęcia. Jeśli partnerzy nie pójdą na kompromis, może dojść do poważnego zgrzytu.

Nad wszystkim można popracować

Ludzie zazwyczaj zastanawiają się tylko nad tym jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku i rozważają je w kategorii tego co jest lub czego nie ma. Postrzegają to jedynie na zasadzie pasuje lub nie pasuje. Tymczasem prawda jest taka, że dopasowanie to coś, nad czym często pracuje się latami. W pierwszej kolejności należy rozpoznać i wyeliminować wszelkie przeszkody rujnujące życie seksualne. Nawet jeśli na początku trudno nam się zgrać z partnerem, jeśli oboje włożymy w to trochę wysiłku, za jakiś czas będziemy uchodzić za idealnie dopasowanych. Jak to zrobić? Rozmawiać!

Mówcie o swoich potrzebach, o tym co Was kręci, a czego absolutnie nie tolerujecie. Nie potępiajcie partnera, słuchajcie siebie nawzajem. Zastanówcie się jak znaleźć kompromis dla Waszych potrzeb, tak żeby każdy czuł się spełniony, ale nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Jeśli się kochacie, jest Wam ze sobą dobrze… to jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku, zależy tylko i wyłącznie od Was.

Pracujcie nad sobą, bo rzadko kiedy jest to coś co przychodzi od razu. Poznajcie siebie nawzajem, poznajcie swoje ciała. W łóżku starajcie się nie myśleć wyłącznie o sobie, ale też o partnerze. Jeśli w Waszym związku jest szczerość, otwartość i zaufanie… dopasowanie seksualne to kwestia czasu! Partner lubi także czasem usłyszeć w łóżku coś nieszablonowego.

Temperament się zmienia

Musicie pamiętać, że temperament może być kwestią zmienną. A to może wiązać się z tym, że choć z początku wydawaliście się idealnie dopasowani, dziś Wasz seks nie wygląda zbyt dobrze. Ważne jest jednak to jak podejdziecie do tego tematu. Jeśli libido jednego z partnerów uległo obniżeniu, zastanówcie się co jest powodem? Stres, zmęczenie, a może choroba?

Rzadko kiedy coś dzieje się bez przyczyny. Zamiast jednak obrażać się na partnera i podchodzić emocjonalnie do tematu, znów postarajcie się znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji. Spróbujcie zniwelować przyczynę takiego stanu rzeczy, zmieńcie coś w swoim życiu, przełamcie rutynę. Może Twój partner potrzebuje dowartościowania?

Jaka jest prawda na temat dopasowania w seksie

Jeśli chcesz znać odpowiedź na kluczowe pytanie, czyli: Jak duże znaczenie ma dopasowanie w łóżku? Odpowiedź brzmi: DUŻE! Nie jest to kwestia najważniejsza, ale ważna. Należy jednak pamiętać, że kluczem do dopasowania seksualnego jest tylko i wyłącznie rozmowa. Szansa na to, że spotkamy kogoś kto będzie miał identyczne potrzeby i upodobania jak my jest minimalna, ale dopasować się do siebie może niemal każda para. Wystarczy odrobina chęci i uczucia!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

2 KOMENTARZE

  1. Witajcie 🙂 jestem w100%zgodny z tym co napisano nic nie wpłynie lepiej niż szczera rozmowa mimo że nie jest łatwo i budzi wiele wątpliwości czy przyniesie oczekiwany efekt czy obawę przed brakiem zainteresowania z drugiej strony warto się przełamać .
    Z moją partnerką cały czas rozmawiamy i przynosi to ogromne efekty nie tylko w łóżku ale i w życiu codziennym ,nikt nie jest jasnowidzem a nawet osoby uważające się za cud sexu ponoszą rozczarowanie bez porozumienia każdy człowiek jest indywidualny .
    Zarówno jak myślenie wyłącznie o własnej przyjemności jest błędem ,z mojego punktu widzenia wzajemne staranie powoduje znacznie więcej przyjemności i satysfakcji obu stron naprawdę warto stosować się do tego oczywiście jeżeli pragniesz udanego związku oraz braku nie satysfakcjonującego pożycia ?

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.