Strona główna Dzieci Dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola

Dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola

1185
0
przedszkola
Warto wysłać dziecko do przedszkola z bardzo wielu powodów

Wielu rodziców staje przed dylematem wyboru opieki nad dzieckiem i zastanawia się nad najbardziej korzystnym rozwiązanie. Jedną z najlepszych rozwiązań jest wysłać dziecko do przedszkola. Dlaczego? Warto się tego dowiedzieć.

Przedszkola to miejsca, które większości dzieci kojarzą się z drugim domem. Jedne chodzą do niego chętnie, inne wolałyby pospać rano trochę dłużej. Ale każde z nich ma z przedszkolem miłe wspomnienia. Dlaczego warto chodzić do przedszkola?

Korzyści dla rodziców

O których w zasadzie powinno się wspominać na samym końcu. Warto jednak przyznać się do tego faktu, bo przecież gdyby nie to, że rodzic pracuje, większość dzieci nigdy nie poszłaby do przedszkola. Dzięki tego typu placówkom, nie trzeba się martwić o odpowiednią opiekę nad dzieckiem w trakcie godzin pracy.

Maluch z przedszkola wróci najedzony, wybawiony, a przy okazji nauczy się angielskiego i jakiejś piosenki czy wierszyka. Niani trzeba słono płacić za opiekę nad dzieckiem. Przedszkole, życzy sobie zazwyczaj około złotówkę za dodatkową godzinę (powyżej 5 godzin) plus jakieś 5 zł za całodzienne wyżywienie. Rodzic odprowadza dziecko wychodząc do pracy, a kiedy skończy odbiera je – po drodze. Nie ma lepszego rozwiązania.

Maluch uczy się dzielić

Kiedy dziecko pójdzie do przedszkola, uczy się żyć w grupie. Dzieciom, które mają rodzeństwo, łatwiej jest podzielić się z innym maluchem ulubioną zabawką. Ale te, które nie mają tego szczęścia i są jedynakami, muszą się dzielenia nauczyć. Spędzanie czasu z rówieśnikami ma na dziecko bardzo dobry wpływ. Nauczy się ono rozwiązywać konflikty, czasem się pokłóci, innym razem pośmieje. Wszystkie te reakcje są jak najbardziej naturalne i żadnej z nich nie można ominąć w codziennym życiu.

Nauka

Najwspanialszą formą nauki jest nauka przez zabawę. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna ma tak opracowane zajęcia, że dziecko nawet nie zauważa iż to, co wydawałoby się najzwyklejszą zabawą jest tak naprawdę nauką liczenia lub czytania. Nauczy się dyskutować, wytrenuje wyobraźnię i rozwinie kreatywne myślenie, kiedy przedszkolanka pokaże ciąg obrazków, z których można zbudować ciekawą historyjkę.

Stanie się samodzielne

Do przedszkola idzie się także po to, aby nauczyć się samodzielności. Odtąd dziecko samo będzie musiało sobie poradzić z umyciem rączek, a przy zakładaniu bucików już nikt nie pomoże. Trzeba będzie wsunąć samodzielnie kurteczkę i choćby spróbować zapiąć zamek. Kiedy dziecko pójdzie do przedszkola będzie musiało nauczyć się sprzątnąć po sobie, kiedy się nabrudzi, a także przebrać buciki po powrocie ze spaceru. Nikt nie nakarmi, nie poda picia prosto do rączki. Przedszkole to mała szkoła życia. Pierwsza i bardzo ważna.

Będzie posłuszne

Dzieci, które chodzą do przedszkola stają się grzeczniejsze. Nagle zaczynają słuchać przedszkolanki, a gdy wracają do domu wypełniają również polecenia rodziców. Biorą przykład z innych dzieci bo wiedzą, że za dobre zachowanie zostaną pochwalone. Nigdy nie sprzątaj zabawek kiedy dziecko nie chce pomagać. Szybko przyzwyczai się do tego, że doskonale tobie to wychodzi.

W przedszkolu będzie inaczej. Tam nikt nie posprząta po maluchach. Niegrzeczne dziecko nie wyjdzie też na spacer, a to przecież chwila na którą tak bardzo czeka. Chwyci więc za rączkę kolegę czy koleżankę i posłusznie pomaszeruje na świeże powietrze.

Zaczyna lepiej jeść

Maluchy, które idą do przedszkola czasami grymaszą przy posiłkach. Robią to zwłaszcza te, które są niejadkami i w domu ostro przebierają w dostępnych produktach. W przedszkolu jednak obserwują inne dzieci, które ze smakiem zjadają nie znane im potrawy i… najczęściej próbują. A jeśli już się przełamią, znikną problemy związane z jedzeniem. Przedszkole to wspaniała alternatywa do niani. Dziecko wiele się dzięki niemu nauczy a kiedy już poczuje się tam jak w domu, czasami nie będzie chciało z niego wychodzić.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.