Strona główna Zdrowie i uroda Kobiece problemy intymne – jak sobie z nimi radzić?

Kobiece problemy intymne – jak sobie z nimi radzić?

1138
0
problemy intymne
Problemy intymne kobiet bywają łatwe do wyleczenia

Intymne zdrowie kobiet jest tematem bardzo wrażliwym i wstydliwym, dlatego nieczęsto można o nim usłyszeć. A przecież dbanie o siebie, szczególnie w tak ważnych dla nas prawach jest niezwykle istotne. Jakie problemy intymne najczęściej dokuczają kobietom i jak można sobie z nimi radzić?

Jakie problemy najczęściej dotykają kobiety?

Kobiety najczęściej narzekają na różnego rodzaju infekcje intymne. Dzieje się tak dlatego, że dają one bardzo nieprzyjemne objawy takie jak swędzenie, pieczenie czy ból i różnego rodzaju upławy. Upławy będą różniły się wyglądem w zależności od tego, jakie podłoże ma choroba – inaczej będą wyglądały przy zakażeniu grzybiczym i inaczej wirusowym czy bakteryjnym. Jeżeli tylko zauważy się u siebie niepokojące objawy należy udać się do lekarza, który określi przyczynę infekcji i przypisze odpowiednie lekarstwa.

Niekiedy z pozoru błahe objawy, bagatelizowane mogą rozwinąć się w poważną chorobę. Do ginekologa warto udać się też raz w roku w celu wykonania badań kontrolnych, w tym cytologii, która jest jednym z najprostszych badań, a daje dobre rezultaty w określaniu stanu zdrowia. Więcej na temat badań ginekologicznych przeczytasz na stronie internetowej poświęconej kobiecym sprawom – mlekomamy.pl.

Higiena intymna w czasie ciąży i połogu

W przypadku dbania o zdrowie intymne bardzo ważne jest kontrolowanie własnego stanu zdrowia – regularne wizyty u lekarza, ale również higiena intymna. Do mycia okolic intymnych należy używać specjalnych płynów do tego przeznaczonych. Jest to o tyle ważne, że zwykłe mydło czy żel pod prysznic może zaburzyć naturalne pH okolic intymnych, a to daje otwartą drogę bakteriom i wirusom.

Dodatkowo należy pamiętać dokładnym osuszaniu okolic intymnych po każdym myciu. Istotna jest także dobrze dobrana kobieca bielizna. Majtki nie mogą być za ciasne, ale i za luźne i powinny być wykonane z lekkich, naturalnych i przewiewnych materiałów, tak by skóra mogła swobodnie oddychać.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.