Każda kobieta stara się jak najstaranniej wybierać kosmetyki do włosów, oczywiście w zakresie własnych możliwości finansowych. Dlatego warto sprawdzić najważniejsze ich typy oraz zastosowanie, by móc cieszyć się możliwie najlepszym wyglądem.
Zarówno nasze ciało, jak i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Oczywiście można stosować wyłącznie domowe sposoby, dzięki którym zadbamy o każdą część działa, ale warto sięgać również po kosmetyki do włosów, balsamy, kremy… Mnóstwo jest ich na rynku, każdy ma inne działanie oraz cenę. Jak wybrać te najodpowiedniejsze?
Gdzie kupować kosmetyki do włosów?
Najbardziej popularne i profesjonalne kosmetyki do włosów oferuje każdy sklep fryzjerski. Można tam dostać dosłownie wszystko, począwszy od farb, po rozjaśniacze, szampony, odżywki, maski czy też ampułki. Ale kosmetyki do włosów możemy kupić równie dobrze w którejkolwiek drogerii, aptece, a ostatnio coraz częściej w dobrym sklepie internetowym. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?
Odżywki do włosów
Odżywki to właściwie podstawa pielęgnacji włosów. Do każdego rodzaju znajdziemy odpowiednią odżywkę . Jeżeli masz włosy łamliwe, które często się plączą albo zbytnio przetłuszczają albo są zbyt suche, przejrzyj oferty producentów, na pewno znajdziesz wśród nich produkt odpowiedni dla ciebie. Popularne są odżywki, z dodatkami ekstraktów owocowych. Mają nie tylko doskonałe właściwości, ale również świeży, owocowy zapach. Odżywki to kosmetyki do włosów, które nakładamy zaraz po myciu, kiedy jeszcze dobrze nie przeschły. Możemy korzystać z takich bez konieczności spłukiwania, jak i z tych, które trzeba zmyć po jakimś czasie ciepłą wodą.
Olejki do włosów
By mieć zdrowe, gęste i jak najbardziej lśniące włosy, powinniśmy stosować olejki, o których istnieniu nie wie większość kobiet. Ograniczają się one zwykle do wykorzystania szamponu na tym kończy się pielęgnacja ich włosów. Mimo to olejki to bardzo pozytywnie działające kosmetyki do włosów, które przynoszą świetne efekty pielęgnacyjne. Do ich produkcji wykorzystuje się pestki winogron, oleje arganowe i kokosowe, a nawet oliwę z oliwek. To świetny sposób na ochronę włosów, narażonych na co dzień na wpływ czynników zewnętrznych. Zabieg ten stosujemy przed lub po umyciu włosów. W celach leczniczych najczęściej poleca się olejek rycynowy oraz olejek z drzewa herbacianego, które wykazują cenne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.
Maski do włosów
Maski to bardzo popularne kosmetyki do włosów. Korzysta z nich na co dzień co druga kobieta. Zapewniają naprawdę intensywną pielęgnację a stosuje się je tuż po umyciu włosów, zamiennie z odżywką. Wystarczy nałożyć taką maskę na około 5 minut ale im dłużej będzie okrywała skórę głowy, tym lepiej. Żeby działanie było lepsze, należy owinąć włosy folią aluminiową lub spożywczą a na wierzch założyć ciepły ręcznik.
Szampony do włosów
Szamponów używamy w trakcie każdego mycia. I tutaj znów wybór jest ogromny. Zależy on od rodzaju włosów a także od tego, czy mamy z nimi jakiś problem. Można skorzystać z szamponów przeciwłupieżowych, na swędzącą skórę głowy, na włosy przesuszone, farbowane, krótkie, długie – tak wiele rodzajów oferują producenci, że trudno wybrać coś odpowiedniego.
Wcierki do włosów
Kosmetyki do włosów raczej mniej znane. Stosowane są szczególnie przez osoby, które mają problemy z wypadaniem włosów, albo chcą wspomóc ich porost. Dzięki wcierkom włosy także nie przetłuszczają się tak szybko a ponadto skóra głowy jest nawilżona a podrażnienia złagodzone. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy stosować wcierki bardzo regularnie – nawet codziennie. Liczy się także czas czyli to, na jak długo wcierka pozostanie na naszych włosach.
O czym warto pamiętać?
Niestety nie możemy spodziewać się natychmiastowych efektów. Należy wziąć pod uwagę, że trochę potrwa, zanim gołym okiem zauważymy zmianę, ale regularne stosowanie wcierek przez dłuższy czas w końcu doprowadzi nas do pożądanego efektu. Jak długo będzie trzeba na to czekać? Mniej więcej miesiąc, chociaż niektórzy producenci zalecają, by preparatu nie używać dłużej niż 3 tygodnie. Później należy zrobić przerwę, po czym można do niego wrócić.
Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!